Kod źródłowy. Moje początki
| autor: | Bill Gates |
| przekład: | Jacek Żuławnik |
| wydawnictwo: | W.A.B |
| wydanie: | Warszawa |
| data: | 12 listopada 2025 |
| forma: | książka, okładka twarda |
| wymiary: | 150 × 225 mm |
| liczba stron: | 384 |
| ISBN: | 978-83-8425638-1 |
Opowieść o początkach jednego z najbardziej wpływowych i nowatorskich liderów biznesu oraz filantropów naszych czasów.
Sukcesy biznesowe Billa Gatesa są powszechnie znane: dwudziestolatek, który rzucił studia na Harvardzie, by założyć firmę informatyczną, ta zaś urosła do rozmiarów branżowego giganta i zmieniła sposób, w jaki wszyscy pracujemy i żyjemy; multimiliarder, który w swojej działalności filantropijnej skupia się na zagadnieniach związanych ze zmianami klimatycznymi, poprawą jakości opieki zdrowotnej oraz edukacją.
,,Kod źródłowy" nie traktuje jednak o Microsofcie, Fundacji Gatesów ani o przyszłości technologii. Jest to osobista opowieść o tym, w jaki sposób Bill Gates stał się tym, kim jest dzisiaj: o jego dzieciństwie, wczesnych pasjach i dążeniach. Historia o zasadniczej babci i ambitnych rodzicach, pierwszych głębokich przyjaźniach i nagłej śmierci bratniej duszy, zmaganiach z poczuciem wyobcowania oraz odkrywaniu świata kodowania i komputerów u progu nowej ery. Opowieść o drodze, którą Gates zaczął kroczyć już jako nastolatek: od nocnych eskapad do pobliskiego ośrodka komputerowego, po zapoczątkowaną w akademiku rewolucję, która odmieniła świat.
Bill Gates po raz pierwszy opowiada swoją historię. Robi to mądrze, ciepło i szczerze. Kreśli fascynujący obraz amerykańskiego życia.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka, audiobook, e-book ]Jak zapobiec kolejnej pandemiiBill Gates
-
[ książka ]Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemyBill Gates
-
nowość[ książka ]Lot motyla. Wymyślić szczęścieBeata Lot-Wójcikowska
-
nowość[ e-book ]O moim życiu i pracachMaria Skłodowska-Curie
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Tym. Wolałbym być psemRyszard Abraham
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Niebo. Pięć lat w sekcieSebastian Keller
-
nowość[ książka ]Odzyskane dzieciństwoZbigniew Chodorowski
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Chiny jednego dzieckaPiotr Sochoń, Weronika Truszczyńska, Nadia Urban
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Tym. Człowiek szczery na trzy literyKatarzyna Stoparczyk
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]"Mieli nas za opętanych". Historie nadużyć egzorcystówSzymon Piegza
-
nowość[ książka, e-book ]Świat w oczach sąsiadkiRyszard Koziołek
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Rowerem na Wschód 1937Bernard Newman
LINKI SPONSOROWANE

































