Jak nie zabiłam męża, czyli babski punkt widzenia
| tytuł oryg.: | The Pile of Stuff at the Bottom of the Stairs |
| autor: | Christina Hopkinson |
| wydawnictwo: | Prószyński Media |
| wydanie: | Warszawa |
| data: | 15 kwietnia 2011 |
| forma: | książka, okładka miękka |
| liczba stron: | 400 |
| ISBN: | 978-83-7648681-9 |
Czego najbardziej nie znosisz w osobie, którą kochasz? Przezabawna książka pełna przenikliwych obserwacji na temat małżeństwa, macierzyństwa, dzieci i pracy!
"Sporządzę małżeński odpowiednik tablicy, na której oznaczam gwiazdką każde osiągnięcie mojego dziecka. Ale ponieważ Joel ma trzydzieści osiem lat, nie dwa i pół, nie dostanie gwiazdki za to, co zrobił dobrze, lecz czarny znaczek za to, co zrobił źle. Jeśli wykres wykaże, że Joel przydaje się na coś w tym domu, będzie mu wolno zostać. Jeśli nie - cóż, to chyba znaczy, że nie zostanie. Tak, jeśli nie spełni wymogów, straci ten dom i to małżeństwo".
Mary jest matką dwóch chłopców i żoną Joela. Szczęśliwa, ale trochę pogubiona w chaosie życia, nawale domowych i zawodowych obowiązków. I chociaż wszyscy znajomi powtarzają jej, że ma idealne życie, nieustannie próbuje coś w nim zmienić, aby zyskać poczucie większej kontroli nad zdarzeniami i wyglądem domu. Na trzy tygodnie przed swoimi trzydziestymi piątymi urodzinami podejmuje nietypową decyzję: postanawia przez pół roku odnotowywać wszystkie domowe przewiny męża, aby wykazać mu, jak bardzo osamotniona jest w walce o ich rodzinę. Zamierza sporządzić wykres, na którego podstawie zdecyduje, jaki los czeka ich małżeństwo.
Rzadko się zdarza książka tak zabawna, inteligentna i pouczająca zarazem, bo dystans autorki do problemów bohaterki sprawia, że dzięki zawartym w niej niezwykle przenikliwym obserwacjom na temat małżeństwa i macierzyństwa każdy może zweryfikować własną listę przewin i znaleźć równowagę zapewniającą szczęśliwe chwile w codziennym rodzinnym rozgardiaszu.
Christina Hopkinson (ur. 1969) - po studiach przez trzy lata mieszkała w Hiszpanii, gdzie pracowała jako au pair. Redaktorka w wydawnictwie i magazynie ,,Hello!". Mieszka z trójką dzieci i mężem - uparcie twierdzi, że nie jest on pierwowzorem Joela z ,,Jak nie zabiłam męża".
Zapraszamy na stronę internetową autorki:
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Sny o pociągachDenis Johnson
-
nowość[ książka ]PAKIET Śmiały+Szczodry /TW/ ETUI wersja limitowanaElżbieta Cherezińska
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Wszystkie zaginione adresyLaura Imai Messina
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Wieloryb i koniec świataJohn Ironmonger
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Zanim mój mąż zniknieSelja Ahava
-
nowość[ audiobook, e-book ]DuchyDolly Alderton
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Wróżby to rzecz zimowaEugenia Kuzniecowa
-
nowość[ e-book ]Lunatyczna krainaMia Couto
-
nowość[ książka ]Przygody OdyseuszaJan Parandowski
-
nowość[ e-book ]Puste domyBrenda Navarro
-
nowość[ e-book ]Klub DumasArturo Perez-Reverte
-
nowość[ audiobook, e-book ]Kobiety, o których myślę nocąMia Kankimaki
LINKI SPONSOROWANE



















































