REKLAMA
Flea. Acid for the Children. Wspomnienia legendarnego basisty Red Hot Chili Peppers
| tytuł oryg.: | Acid for the Children |
| autor: | Michael "Flea" Balzary |
| przekład: | Jakub Michalski |
| wydawnictwo: | Wydawnictwo Sine Qua Non |
| wydanie: | I, Kraków |
| data: | 13 listopada 2019 |
| forma: | książka, okładka miękka ze skrzydełkami |
| wymiary: | 150 × 215 mm |
| liczba stron: | 416 |
| ISBN: | 978-83-8129360-0 |
Inne formy i wydania
| e-book (epub, mobipocket), I | 2019.11.13 |
| książka, okładka miękka ze skrzydełkami, I | 2019.11.13 |
Flea - łobuz, który stał się gwiazdą rocka
Kultowy basista i współzałożyciel Red Hot Chili Peppers opowiada historię swojego życia.
Z Australii, przez nowojorskie przedmieścia, aż po Los Angeles - w Acid for the Children Flea zabiera czytelników w osobistą i pełną anegdot podróż po miejscach swojej młodości. Opowiada o doświadczeniach, które ukształtowały go jako artystę i jako człowieka, i zaprasza nas do Miasta Aniołów lat 70. i 80., gdzie brud współegzystuje z przepychem, a zabawa jest chaotyczna i niebezpieczna.
Młody Flea chce odseparować się od toksycznej rodziny. Znajduje akceptację w społeczności artystów i ćpunów, którzy podobnie jak on wybrali życie na krawędzi. Imprezuje i kradnie, ale to w muzyce odnajduje prawdziwe ujście dla emocji. Wraz z przyjaciółmi, bratnimi duszami i towarzyszami szalonych eskapad, wpada na pomysł założenia zespołu. Tak rodzi się Red Hot Chili Peppers.
Acid for the Children to świeży i nietuzinkowy debiut, proza równie zabawna i nieprzewidywalna co jej autor. To napisana przez jednego z najbardziej cenionych muzyków naszych czasów, przepełniona osobistymi wspomnieniami opowieść o dojrzewaniu, a także bezwstydnie szczery list miłosny, którego adresatką jest muzyka.
,,Moja potrzeba, by mieszać, burzyć i wzniecać ogień, sprzyjała kreatywności. Pieprzyłem system. Chciałem szaleć w tej zwariowanej przestrzeni, w której wszystko było możliwe, być niczym Arthur Rimbaud, gdy nasrał na stół w restauracji".
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, audiobook ]Yakuza blues. Życie i śmierć w szeregach japońskiej mafiiMartina Baradel
-
nowość[ książka, e-book ]Mahomet. Prorok na nasze czasyKaren Armstrong
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Z WIDOKIEM NA POLSKĘ. Sąsiedzi, kciuk Stalina, czeski dług i KGBMagdalena Rigamonti, Monika Waluś, Katarzyna Barczyk-Sikora, Diana Wawrzusiszyn, Alicja Staszak, Witold Jurasz, Marcin Terlik, Tomasz Mateusiak
-
nowość[ książka, audiobook ]Jeffrey Dahmer bez cenzury. Narodziny mordercy i kanibalaRenata Kuryłowicz
-
nowość[ książka ]Spowiedź detektywa. Oszustwa, szantaże, zdradyDariusz Korganowski, Magdalena Kuszewska
-
nowość[ książka, audiobook ]Bękarty PolskiMarek Łuszczyna
-
nowość[ książka, audiobook ]LOTNICZKA. Opowieść o Janinie LewandowskiejAgata Puścikowska
-
nowość[ książka, e-book ]The Secret DJ. Między euforią a upadkiem. Niewygodna prawda ukryta za światłami klubówThe Secret DJ
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Zabiłaś? Rozmowy z kobietami skazanymi za zabójstwoZbyszek Nowak
-
nowość[ audiobook ]Kim był Wolter? Skrót biograficzny wzbogacony o słynne wypowiedzi francuskiego filozofapraca zbiorowa
-
nowość[ książka ]Na imię mam BarbraBarbra Streisand
-
nowość[ książka, audiobook ]Przeklęte klejnoty. Opowieść o miłości, zdradzie i chciwościAna Trigo























