Ewolucja, czyli wycieczki do dalekich krewnych
| autor: | Monika Radzikowska |
| ilustracje: | Katarzyna Urbaniak |
| wydawnictwo: | Zielona Sowa |
| wydanie: | Warszawa |
| data: | 22 lutego 2023 |
| forma: | książka, okładka twarda |
| wymiary: | 250 × 290 mm |
| liczba stron: | 56 |
| ISBN: | 978-83-8240360-2 |
Największe odkrycia Darwina zaczęły się od jego morskiej podróży dookoła świata. A jak zakończy się Twoja wędrówka po świecie nauki?
Ta niezwykła książka to seria wypraw w przeróżne epoki i odległe zakątki świata. Podzielona została na rozdziały-wycieczki, w których odwiedzimy dno mórz, jaskinie neandertalczyka, jurajskie dinozaury, a nawet ich przodków itd. Oczywiście odbędziemy też wycieczkę na słynny statek Darwina, od którego zaczęła się teoria ewolucji! Podczas każdej takiej wycieczki autorka przybliży kolejne oblicza ewolucji i mechanizmy jej zachodzenia. W książkę wplecione zostały dodatkowe ciekawostki, przede wszystkim dotyczące znalezisk z terenu Polski (bo polscy paleontolodzy mają się czym pochwalić!), a także zachwycające ilustracje, ryciny i tabele.
Autorka książki jest z wykształcenia archeologiem, prowadzi też zajęcia z dziećmi dotyczące paleontologii. Jej opowieść porwie wszystkich młodych odkrywców. Sprawdź, dokąd Cię zaprowadzi!
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka ]Alfons Mucha - zeszyt do kolorowaniaEdyta Niemiec-Szywała
-
nowość[ książka, e-book ]Popiół, który z nas zostanieEdyta Prusinowska
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Dobra bajka o najlepszym dziadkuMagda Malicka-Fitzpatrick
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Dobra bajka o najlepszej babciMagda Malicka-Fitzpatrick
-
nowość[ książka ]K-popowe łowczynie demonów. Nieoficjalna księga zadańLila Violet
-
nowość[ książka ]Zwierzęta mają głosWiesław Błach
-
nowość[ e-book ]Kot, który jeździł w wózku dla lalek: Poznańskie koziołkiKarol Kuc
-
nowość[ książka ]Pakiet Dogman. Epicka kolekcja. Tom 1-3Dav Pilkey
-
nowość[ książka, e-book ]To nie fairNina Bylicka-Karczewska
-
nowość[ książka, audiobook ]Paddington się krzątaMichael Bond
-
nowość[ książka, audiobook ]Paddington na wycieczceMichael Bond
-
nowość[ książka, audiobook ]Rusałki, licha, kikimory i inne słowiańskie strachy w opowieściachMarta Krajewska
LINKI SPONSOROWANE

































