Dotyk Afryki. Opowieści podróżne
| autor: | Beata Lewandowska-Kaftan |
| wydawnictwo: | Wielka Litera |
| wydanie: | wydanie 1, Warszawa |
| data: | 13 października 2021 |
| forma: | e-book (epub, mobipocket) |
| liczba stron: | 368 |
| ISBN: | 978-83-8032670-5 |
Inne formy i wydania
| książka, okładka twarda, wydanie 1 | 2021.10.13 |
| e-book (epub, mobipocket), wydanie 1 | 2021.10.13 |
| książka, okładka twarda, wyd.2 | 2025.06.11 |
Beata Lewandowska-Kaftan z charyzmą i niezwykłym wyczuciem oprowadza nas po najciekawszych zakątkach Afryki i w bardzo osobisty sposób opowiada historie ludzi i miejsc. Każdy odwiedzany region to osobny świat z odmienną kulturą, wierzeniami, obyczajami. By go poznać, warto być blisko ludzi. Dlatego wybierzemy się na gwarne targowiska, do warsztatów mistrzów rękodzieła, na tradycyjne tańce i do domów afrykańskich przyjaciół, gdzie skosztujemy miejscowych potraw i wspólnie pomuzykujemy. Maleńką cessną polecimy nad niedostępnymi rejonami i dane nam będzie zobaczyć Ziemię oczami Adama i Ewy. Pokołyszemy się w rytm saharyjskiego bluesa, posłuchamy dźwięków malijskiego bębna djembe i popróbujemy mocnej masajskiej tabaki zrobionej z tytoniu i... krowiego łajna.
Podróże po tym kontynencie są jak wędrówki przez odmienne światy. Wielość Afryk jest fascynująca, a tradycja w zaskakujący sposób miesza się z nowoczesnością. Podróżnik przybywający tu po raz pierwszy może mieć wrażenie, że dotarł na koniec znanego mu świata. Najlepszymi przewodnikami są napotkani w drodze ludzie. Opowiedziane przez nich historie, wspólnie przeżyte chwile i emocje uchylą drzwi i choć na moment pozwolą odrzucić nasz europejski punkt widzenia. Wtedy zaczniemy widzieć i rozumieć.
Afrykańskie lekcje są bezcenne, choć bywają gorzkie. Przypomną o dawno zapomnianym życiu tu i teraz, o potrzebie drugiego człowieka i konieczności dzielenia się, o pokorze wobec losu. A jeśli będziemy otwarci i uważni, pokażą, jak bardzo my ludzie - mimo pozornych różnic - jesteśmy do siebie podobni. I że najpiękniej podróżuje się nie z punktu do punktu, ale od człowieka do człowieka.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka, e-book ]Marrakesz. Miasto świętych i gwiazdBeata Lewandowska-Kaftan
-
[ książka, e-book ]Zanzibar. Wyspa skarbówBeata Lewandowska-Kaftan
-
nowość[ książka ]PRL od kuchni. Wydanie specjalneSławomir Koper, Mariusz Mucha
-
nowość[ książka ]Świat Zaginiony. Wyprawa do wnętrza PRL. Tom 1Jacek Piekara
-
nowość[ książka ]Listy. Wydanie rozszerzoneJ.R.R. Tolkien
-
nowość[ e-book ]Wojciech Kruk. Historia jubilerskiej rodzinyWojciech Kruk
-
nowość[ książka ]Michnik. Człowiek, który zredagował PolskęAnna Nasalska
-
nowość[ książka ]Bal trwa teraz. Transpersonalna autobiografiaRiya Sokół
-
nowość[ książka ]Dzienniki z GazyRami Abou Jamous
-
nowość[ książka, e-book ]Liść i drzewo. Powrót do wiary przodkówRomuald Jakub Weksler-Waszkinel
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Republika pobożnych. Chasydzka historia PolskiDorota Bidzińska
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Historia jednej znajomościWojciech Mann, Andrzej Olechowski, Karolina Opolska
LINKI SPONSOROWANE
















































