REKLAMA

marywilska 7 dni w tygodniu 1marywilska 7 dni w tygodniu 2marywilska 7 dni w tygodniu 0

Bracia

autor: Karol Bunsch
czyta: Marcin Popczyński
wydawnictwo: Aleksandria
seria: Powieści piastowskie
kolekcja: Powieści piastowskie
wydanie: Katowice
data: 15 lutego 2025
czas: 14 godz. 01 min
ISBN: 978-83-6794096-2

Cytat 1:

Z własnego doświadczenia wiem, że zainteresowanie historią zawdzięczam nie powierzchownej nauce szkolnej, lecz właśnie czytaniu powieści historycznych. Jeżeli moje książki wywołają podobny skutek, będę mógł powiedzieć: oleum et operam non perdidi.

Karol Bunsch

Cytat 2:

...czasem sam jestem ciekaw co będzie na następnej stronie...

Karol Bunsch

Cytat 3:

Fakty, wydarzenia, możemy znaleźć w opracowaniach stricte historycznych. W powieściach szukamy czegoś innego. Wielkich ludzi widzianych od kuchni, ich słabości, zalet. Oczywiście, muszę trzymać się faktów, ale mogę sobie pozwolić na ich interpretację. Poza tym muszę znaleźć motywy postępowania moich bohaterów.

Karol Bunsch

Braciato czwarty tom Powieści piastowskich

Mieszko II Lambert, spadkobierca Bolesława Chrobrego, żyje w cieniu wielkiego ojca. Wszechstronnie wykształcony lecz łagodny i pobłażliwy, staje przed trudnym wyzwaniem - musi zjednać sobie ludzi i zażegnać rozlewający się kryzys państwowości. Czy uniesie na swoich barkach powierzone mu dziedzictwo? Ogromne i potężne państwo Polan pogrąża się w anarchii i religijnych buntach, nie ustaje walka o władzę między Mieszkiem oraz braćmi Bezprymem i Ottonem - potomkami pierwszego piastowskiego króla. Wartka akcja oraz liczne wątki przygodowe wplecione w doskonale podane i udokumentowane fakty historyczne stanowią niezaprzeczalny atut powieści.

Karol Bunsch- polski pisarz historyczny, tłumacz literatury niemieckiej i angielskiej. Jego wielotomowy, napisany z rozmachem i w barwnym stylu, oparty na źródłach historycznych cyklPowieści piastowskiedo dziścieszy się uznaniem. Bunsch jest również autorem trylogii o Aleksandrze Wielkim.

Cykl powieści o dynastii Piastów, od Mieszka I aż po lata panowania Władysława Łokietka:

Dzikowy skarb, Ojciec i syn, Rok tysięczny, Bracia, Bezkrólewie, Odnowiciel, Imiennik - Śladem pradziada, Imiennik - Miecz i pastorał, Przekleństwo, Zdobycie Kołobrzegu, Psie Pole, Powrotna droga, Wawelskie wzgórza, Wywołańcy, Przełom.

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 3refleks chlodnictwo 2024-11-21 0
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

marywilska najlepszy adres 1marywilska najlepszy adres 2marywilska najlepszy adres 0

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0

REKLAMA

marywilska niedziele 2marywilska niedziele 0

REKLAMA

autoreklama tustolica 3autoreklama tustolica 0

REKLAMA

cmp 09-2025 1cmp 09-2025 2cmp 09-2025 0

REKLAMA

marywilska mikolajki 2025 3marywilska mikolajki 2025 0

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu