Bauman
autor: | Dariusz Rosiak |
wydawnictwo: | Mando |
wydanie: | pierwsze, Kraków |
data: | 1 października 2019 |
forma: | książka, okładka twarda |
wymiary: | 232 × 156 mm |
liczba stron: | 256 |
ISBN: | 978-83-2771734-4 |
Inne formy i wydania
e-book (epub, mobipocket), pierwsze | 2019.10.01 |
książka, okładka twarda, pierwsze | 2019.10.01 |
Bez Baumana nie zrozumiesz świata.
Bez tej książki nie zrozumiesz Baumana
Polak, Żyd, komunista, jeden z najbardziej znanych myślicieli przełomu XX i XXI wieku. Marksista, który przebył drogę od ideologicznego fanatyzmu do przenikliwej krytyki nowoczesności. Przetrwał Holocaust dzięki Związkowi Radzieckiemu. Żołnierz Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, jednostki Ludowego Wojska Polskiego brutalnie zwalczającej niepodległościowe podziemie. Wygnany z Polski w 1968 roku. Do Rosji uciekał przed niemieckim faszyzmem, do Izraela przed polskimi komunistami, do Anglii przed izraelskimi nacjonalistami.
Znany na całym świecie wybitny socjolog. Oskarżany o relatywizm, ale cytowany przez Benedykta XVI i doceniony przez papieża Franciszka. Autor pojęcia ,,płynna nowoczesność", które zrobiło zawrotną karierę w naukach humanistycznych, a także idei Holocaustu jako ubocznego produktu oświecenia.
Dariusz Rosiak docieka prawdy z determinacją właściwą twórcom znakomitych biografii. Po rozmowach z córkami bohatera tej książki, jego przyjaciółmi i krytykami, po przewertowaniu tomów dzieł i stosów korespondencji (także niepublikowanej) autor tworzy fascynujący obraz, który można podsumować jednym budzącym emocje słowem: Bauman.
Pierwsza na świecie biografia Zygmunta Baumana - najważniejszego krytyka naszych czasów
Dariusz Rosiak (ur. 1962) - dziennikarz radiowy (Trójka) i prasowy (wcześniej ,,Rzeczpospolita", obecnie ,,Tygodnik Powszechny"), autor takich książek jak Wielka odmowa. Agent, filozof, antykomunistaczy Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan. Zdobywca Nagrody im. B. Pawlak i Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, nominowany do Nagrody Nike oraz do Nagrody Grand Press.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka, e-book ]Biało-czerwony. Tajemnica Sat-OkhaDariusz Rosiak
-
[ książka ]Żar. Oddech AfrykiDariusz Rosiak
-
[ książka ]Powrót pogubionych rzeczy. Fotoopowieść o SzymborskiejJoanna Gromek-Illg, Michał Pawłowski
-
[ książka ]Bóg techy. Jak wielkie firmy technologiczne przejmują władzę nad Polską i światemSylwia Czubkowska
-
[ książka, audiobook, e-book ]Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielkiVioletta Ozminkowski
-
[ książka ]Szukając Dory Maar. Historia słynnej surrealistki, którą zniszczył PicassoBrigitte Benkemoun
-
[ książka ]PALERMO. Epicka historia miastaAndrew Edwards, Suzanne Edwards
-
[ książka ]Fragles. Gang MutantówArtur Górski
-
[ książka, e-book ]Dzikie łabędzie. Trzy córki ChinJung Chang
-
[ książka ]Szpetni czterdziestoletniAgnieszka Osiecka
-
[ książka ]W rytualnym kręgu. Opowieść o współczesnych poganach w PolsceJoanna Malita-Król
-
[ książka ]Tischner. Rozmowy z mistrzemJózef Tischner
LINKI SPONSOROWANE
Najnowsze informacje na Tu Stolica
Misz@masz
Artykuły sponsorowane
REKLAMA
REKLAMA
Kup bilet
Znajdź swoje wakacje
Polecamy w naszym pasażu
REKLAMA