Arcybiskup. Kim jest Marek Jędraszewski
| autor: | Tomasz P. Terlikowski |
| wydawnictwo: | ZNAK |
| wydanie: | pierwsze, Kraków |
| data: | 19 czerwca 2024 |
| czas: | 7 godz. 51 min |
| ISBN: | 978-83-8367515-2 |
Inne formy i wydania
| , pierwsze | 2024.06.19 |
| książka, okładka miękka ze skrzydełkami, pierwsze | 2024.06.19 |
| e-book (epub, mobipocket), pierwsze | 2024.07.10 |
Kariera, władza, zmowa. Jakie tajemnice skrywa abp Marek Jędraszewski?
Jego skandaliczną wypowiedź o ,,tęczowej zarazie" słyszeli niemal wszyscy, walka z ,,ideologią LGBT", singielstwem i ekologizmem także przyniosły mu (nie)wątpliwy rozgłos.
Dla jednych abp Marek Jędraszewski pozostaje ,,duchownym niezłomnym", kimś na miarę nowego Prymasa Tysiąclecia, a dla innych ,,piskupem", kapelanem prawicy i niebezpiecznym ideologiem.
Jedni zwracają uwagę na jego wiarę, odwagę i wykształcenie, inni - na homofobiczne wypowiedzi, kompletny brak umiejętności kontaktu z duchownymi i dwór, który go otacza.
Tomasz Terlikowski śledzi kulisy kościelnej kariery abp. Jędraszewskiego oraz jego powiązania z najważniejszymi i najbardziej wpływowymi osobami w Kościele. To dziennikarskie śledztwo, które pozwala spojrzeć szerzej na Kościół z jego pełną zależności strukturą. Opowieść o tym, jak ludzie dochodzą do władzy w Kościele, kim są, jakim kosztem się to odbywa.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka ]Leon XIV. Dokąd zmierza papież?Tomasz P. Terlikowski
-
[ książka, e-book ]Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Sumienie polskiego KościołaTomasz P. Terlikowski
-
[ książka, e-book ]Rozdzieleni bracia. Szeptyccy, historia Polski i UkrainyTomasz P. Terlikowski
-
[ książka, e-book ]Czy konserwatyzm ma przyszłość? Koniec Europy, jaką znamyTomasz P. Terlikowski
-
[ e-book ]PojedynkiTomasz P. Terlikowski
-
nowość[ książka ]Leonardo da Vinci i Michał Anioł. Światło geniuszu, mrok rywalizacjiRoberto Mercadini
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Na mojej warcie. Przewodzenie NATO w czasie wojnyJens Stoltenberg
-
nowość[ książka, e-book ]Urwany ślad. Zaginieni w amerykańskich parkach narodowychJon Billman
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Mogłem milczećJacek Dubois, Igor Tuleya, Anna Matusiak
-
nowość[ książka ]Piekło tuż za rogiemTricky
-
nowość[ książka ]Frida Kahlo. Listy miłosneSuzanne Barbezat
-
nowość[ książka, e-book ]Najlepsi . Kowboje, którzy polecieli w kosmosTom Wolfe









































