REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Jakie są efekty liposukcji i kto może oczekiwać najlepszych rezultatów?

Jakie są efekty liposukcji i kto może oczekiwać najlepszych rezultatów?

Liposukcja to dobry sposób na wymarzoną, smukłą i atletyczną sylwetkę. Efekty wizualne nie są jednak wyłączną korzyścią zabiegu. Razem z redukcją tkanki tłuszczowej, ujędrnieniem ciała czy wyrzeźbieniem sylwetki, pacjenci bardzo często pozbywają się ograniczających ich kompleksów. Rośnie ich samoocena, zyskują więcej pewności siebie i cieszą się większym komfortem życia. Często mają też większą motywację do tego, by dbać o zdrowie. Sprawdź, jakie są efekty zabiegu i co warto o nim wiedzieć.

Liposukcja to jedna z najczęściej wykonywanych procedur medycznych z zakresu chirurgii estetycznej, która zyskuje coraz większą popularność wśród pacjentów i pacjentek. Niemniej jednak, pomimo jej powszechnej znajomości, nadal istnieje wiele mitów i nieprawdziwych przekonań na temat efektów zabiegu. W związku z tym, warto przyjrzeć się temu zagadnieniu bliżej i rozwiać wszelkie wątpliwości, z którymi borykają się potencjalnie zainteresowani tematem. Dlatego właśnie w niniejszym tekście postaramy się dokładnie omówić zabieg odsysania tłuszczu i jego efektów.

Czy jestem dobrym kandydatem do liposukcji?

Idealni kandydaci do zabiegu liposukcji to przede wszystkim osoby, które:

 • Są zdrowe.
 • Prowadzą zdrowy tryb życia (tzn. stosują się do zasad zbilansowanej diety i nie unikają aktywności fizycznej), ale mimo to nie mogą pozbyć się nadmiaru tłuszczu z niektórych partii ciała.
 • Mają prawidłową masę ciała (choć możliwe jest wykonanie zabiegu także u osób z podwyższonym BMI).

To właśnie tacy pacjenci będą cieszyć się z najlepszych efektów liposukcji.

Z zabiegu korzystają także:

 • Osoby cierpiące z powodu obrzęku lipidowego.
 • Kobiety po ciąży, które nie mogą uporać się z tkanką tłuszczową nagromadzoną w okolicach brzucha i bioder,
 • Mężczyźni z ginekomastią, którzy chcą pozbyć się przerośniętych gruczołów piersiowych i wyrzeźbić klatkę piersiową.

Liposukcja jest dużym wsparciem na drodze do wymarzonej sylwetki, pięknie modeluje ciało i może podkreślić rzeźbę mięśni, ale nie jest to sposób na odchudzanie. Podczas jednego zabiegu można usunąć do 4-5 litrów tkanki tłuszczowej - to pozwala uzyskać optymalne efekty i zachować pełne bezpieczeństwo pacjentów.

Skąd mam wiedzieć, jaki będzie efekt liposukcji?

Efekty liposukcji są uzależnione m.in. od Twojej masy ciała przed zabiegiem, indywidualnych predyspozycji, przestrzegania zaleceń pozabiegowych i obszaru, jaki zostanie poddany zabiegowi. Zanim lekarz skieruje Cię na zabieg, porozmawia z Tobą na temat Twoich oczekiwań i opowie o rezultatach, jakie są możliwe do osiągnięcia. Zleci też wykonanie podstawowych badań krwi i przeprowadzi wywiad zdrowotny. Wszystko po to, żeby wybrać najlepszą metodę, która pozwoli uzyskać satysfakcjonujące Cię efekty.

A jakie są efekty liposukcji? Poniżej znajdziesz kilka przykładów, w zależności od wybranej partii ciała.

 • Brzuch i talia: redukcja wystającego brzuszka i boczków, wyrzeźbienie mięśni brzucha, większe wcięcie w talii.
 • Ramiona: zmniejszenie ich objętości, poprawa jędrności i pozbycie się tzw. pelikanów.
 • Plecy: redukcja fałdek i wałeczków tłuszczu.
 • Twarz i podbródek: usunięcie tzw. chomików, redukcja tkanki tłuszczowej w okolicach podbródka i szyi, modelowanie kształtu twarzy, optyczne wyszczuplenie i odmłodzenie twarzy.
 • Uda, łydki, pośladki, kolana: wysmuklenie nóg i pośladków, usunięcie tłuszczu z zewnętrznej lub wewnętrznej partii ud, ujędrnienie i napięcie skóry na kolanach.
 • Klatka piersiowa u mężczyzn: usunięcie ginekomastii, wyrzeźbienie klatki piersiowej, podkreślenie mięśni.

Warto wiedzieć! Liposukcję można połączyć z zabiegiem obkurczania skóry, RENUVION, który pozwala uzyskać jeszcze lepsze efekty napięcia skóry. W dodatku pobudza on produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra jest gładsza i jędrniejsza.

Czy efekty liposukcji są trwałe?

Efekty liposukcji są trwałe, ponieważ usunięte komórki tłuszczowe nie mogą odrodzić się w tym samym miejscu. To jednak nie oznacza, że po liposukcji nie można przytyć. Jeśli po zabiegu zaniechasz prowadzenia zdrowego trybu życia, możesz przybrać na wadze, z tym że tkanka tłuszczowa będzie rozkładać się nierównomiernie (np. wokół obszarów poddanych liposukcji). Żeby cieszyć się efektami odsysania tłuszczu już zawsze, zdrowo się odżywiaj i regularnie ćwicz, a po zabiegu stosuj się do zaleceń lekarza.

Kiedy widać efekty liposukcji i czy zostają blizny?

Z ostatecznych efektów liposukcji możesz cieszyć się po tym, jak całkowicie ustąpi opuchlizna pozabiegowa, a skóra i tkanka podskórna w pełni się zregenerują. Cały proces trwa zwykle do 6 miesięcy i w tym czasie możesz obserwować stopniową poprawę wyglądu. Oczywiście pierwsze rezultaty są widoczne już po zabiegu.

Nacięcia wykonywane podczas zabiegu są tak małe, że po pełnym zagojeniu się skóry, stają się niemal niewidoczne (mają kilka milimetrów).

Podsumowanie! Czy liposukcja jest zabiegiem dla Ciebie?

Tak, jeśli:

 • Mimo wysiłku wkładanego w redukcję kilogramów nadal nie możesz pozbyć się tłuszczu z niektórych partii ciała.
 • Chcesz pozbyć się krępujących Cię mankamentów sylwetki, które obniżają Twoje samopoczucie.
 • Wiesz, że po zabiegu nie zaprzestaniesz zdrowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej.

Warto dodać

Pacjenci, którzy decydują się na liposukcję, mogą doświadczyć poprawy nie tylko swojego wyglądu, ale także pewności siebie i ogólnego samopoczucia. Po przeprowadzeniu zabiegu, wielu z nich odczuwa znaczną poprawę jakości życia, ponieważ negatywne emocje związane z kompleksami ustępują miejsca nowemu poczuciu akceptacji i pozytywnego nastawienia. Warto zauważyć, że zmiana sylwetki to nie jedyna korzyść wynikająca z liposukcji - często wiąże się ona z pozytywnymi zmianami w codziennych nawykach pacjentów, którzy zaczynają bardziej dbać o swoje zdrowie i jakość życia. Z tego powodu liposukcja może mieć znaczący wpływ na życie pacjentów, zarówno pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym oraz zdrowotnym.

Czy są przeciwskazania do zabiegu?

Liposukcja jest zabiegiem medycznym, który zazwyczaj jest bezpieczny i skuteczny w usuwaniu nagromadzonego tłuszczu z ciała pacjenta. Niemniej jednak, jak każda procedura chirurgiczna, liposukcja może wiązać się z pewnymi ryzykami i powikłaniami, co oznacza, że nie każdy pacjent będzie kwalifikował się do przeprowadzenia tego zabiegu.

Przeciwskazaniami do liposukcji mogą być m.in.: choroby układu krążenia, cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi, problemy z układem oddechowym oraz zaburzenia psychiczne. W przypadku kobiet, które planują ciążę, ważne jest, aby o tym poinformować lekarza, ponieważ liposukcja może wpłynąć na zdolność do karmienia piersią.

Dlatego też, przed podjęciem decyzji o zabiegu liposukcji, należy skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który omówi w trakcie konsultacji wszelkie wątpliwości oraz możliwe powikłania i zleci przeprowadzenie potrzebnych badań przed kwalifikacją do zabiegu.

Źródło informacji nt zabiegu.: Centrum Liposukcji


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA