REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Jak wygląda współpraca z dobrym biurem nieruchomości?

Jak wygląda współpraca z dobrym biurem nieruchomości?

O działaniu biur nieruchomości krąży wiele historii. Niektóre są prawdziwe, inne - przekoloryzowane i zmienione niczym hasło w dziecięcej zabawie "głuchy telefon". Jeśli planujesz sprzedaż nieruchomości w Warszawie, zobacz, jak poznać dobre biuro nieruchomości i w jaki sposób może przebiegać owocna współpraca.

Specyficzne praktyki niektórych agentów nieruchomości sprawiły, że wiele osób - które nigdy z biurem nieruchomości nie miały nawet do czynienia - odradza współpracę z pośrednikiem przy sprzedaży każdemu, kto wspomni o chęci spieniężenia swojego domu czy mieszkania. Dobre praktyki jednak zawsze się obronią. Jak więc wygląda korzystna dla wszystkich stron sprzedaż domu lub mieszkania przez biuro nieruchomości?

Dlaczego sprzedaż mieszkania jest trudna?

Kto kiedykolwiek próbował sprzedać nieruchomość, ten się w cyrku nie śmieje. Rzekomo zainteresowani kupnem przychodzą z ciekawości pooglądać, zajmując czas właściciela; agenci podsuwają umowy do podpisu bez obejrzenia nieruchomości; zainteresowani zadają pytania, na które nie znasz odpowiedzi, choć spędziłeś w sprzedawanym domu 40 lat swojego życia; na ogromną prośbę potencjalnego klienta zgadzasz się na prezentację nieruchomości w niedzielę o 20.00 i nikt nie przychodzi... Spraw irytujących, męczących i niezrozumiałych podczas tego procesu jest znacznie więcej - powyższe są tylko próbką możliwych utrudnień. Czy z dobrym biurem nieruchomości sprzedaż jest łatwiejsza?

Współpraca otwarta czy na wyłączność?

Są agencje nieruchomości, które umowy ze sprzedającymi zdają się kolekcjonować - nawet bez wcześniejszego obejrzenia sprzedawanego lokalu. Rodzi to wiele nieporozumień - od zagmatwanej współpracy z kilkoma biurami naraz, przez brak dostatecznej wiedzy agenta o nieruchomości, co w konsekwencji zniechęca zadających pytania kupujących, po brak solidnych podstaw wyceny. Na szczęście nie musi to tak wyglądać - po prostu wybierz najlepsze biuro nieruchomości. Warszawa i jej rynek mieszkaniowy są znane niczym własna kieszeń wszystkim agentom z Viva Invest.

Największą zaletą sprzedaży ze sprawdzoną agencją nieruchomości jest przekazanie sterów doświadczonemu pośrednikowi i jego współpracownikom. Nie musisz martwić się o dopilnowanie dokumentacji, o odbieranie telefonów, wystawienie oferty, home staging, zrobienie dobrych zdjęć, umawianie się na prezentacje z klientami i organizację finalizacji sprzedaży u notariusza. Wszystkie te działania - i znacznie więcej - są na głowie biura nieruchomości, z którym podpiszesz umowę.

Warunek udanej współpracy jest jeden: pełne zaufanie. A za nią idzie dobrze skonstruowana umowa. Dobry agent nieruchomości w Warszawie ustali z Tobą wszystkie szczegóły i w procesie sprzedaży będzie reprezentował Twoje interesy. Do tak przebiegającego procesu sprzedaży Twojego domu czy mieszkania konieczne jest podpisanie umowy z jednym biurem, które zajmie się tematem od A do Z.

Korzyści ze współpracy z Viva Invest

Jakie są plusy współpracy z najlepszym biurem nieruchomości w Warszawie?

 • Twój spokój,
 • profesjonalnie przygotowana oferta,
 • lepsza cena nieruchomości dzięki bazie aktów notarialnych,
 • szybszy czas sprzedaży dzięki bazie klientów,
 • znaczna oszczędność czasu.

  Czy da się sprzedać nieruchomość samodzielnie? Da się, ale... po co utrudniać sobie życie?


 • Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

  LINKI SPONSOROWANE

  REKLAMA

  Zapraszamy na zakupy

  REKLAMA