REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Jak wybrać dobry kask motocyklowy? - co warto wybrać w 2024 roku?

Jak wybrać dobry kask motocyklowy? - co warto wybrać w 2024 roku?

Jazda na motocyklu to gigantyczna frajda, musi jednak być bezpieczna. Poziom bezpieczeństwa zależy w znacznej mierze od ochrony gwarantowanej przez odzież, ze szczególnym uwzględnieniem kasku. Sprawdźmy zatem, jak wybrać dobry kask motocyklowy.

Podstawowym zadaniem kasku motocyklowego jest oczywiście zapewnienie jak najwyższego poziomu ochrony głowy przed urazami w sytuacji wypadków bądź kolizji podczas jazdy na motocyklu. Poza tym, musi on gwarantować komfort termiczny, osłaniać przed wiatrem i innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi czy uderzeniami drobnych przedmiotów, jakich jak kamyki. Wybór odpowiedniego kasku jest kluczową sprawą dla każdego motocyklisty, zwłaszcza takiego, który dopiero zaczyna swoją motocyklową przygodę. Pamiętajmy, że aby znaleźć najlepsze kaski i wszelkie inne akcesoria motocyklowe, wystarczy wejść na 4ride.pl lub odwiedzić nasz sklep motocyklowy Warszawa, Katowice, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk lub Łódź.


Dobry kask - na co zwracać uwagę?

Poszczególne modele kasków motocyklowych pozornie niewiele się od siebie różnią, gdyż składają się z podobnych elementów, w tym: skorupy, wypełnienia czy zapięcia. Jednakże nie każdy kask chroni głowę przed urazami w takim samym stopniu, czy zapewnia optymalny komfort. Wszystko zależy bowiem od parametrów poszczególnych modeli. Sprawdźmy zatem, na co przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę, wybierając kask dla siebie.

Zdecydowanie najważniejszy jest materiał, z jakiego wykonana została skorupa kasku, czyli ten element, który w razie wypadku ma kontakt z podłożem, musi zatem być odporny na odkształcenia. Świetnie pod tym względem spisują się kaski motocyklowe np. z włókien węglowych. Za to tańsze modele, skorupę których wytworzono z termoplastiku, zapewniają nieco gorszy poziom ochrony.


Innym ważnym czynnikiem jest masa kasku - nie może ona być zbyt wysoka, aby nie powodować dyskomfortu. Dobry kask wykonany jest z odpornych, ale lekkich materiałów. Warto skierować uwagę ma modele z odpowiednimi certyfikatami, np. DOT (nadawany w USA).

Kask to nie tylko ochrona głowy i komfort, ale też dobra widoczność oraz zapobieganie oślepianiu przez słońce. Świetnym wyborem będą modele wyposażone w blednę przeciwsłoneczną i nieparujący wizjer.


Na rynku dostępne są różne typy kasków: szczękowe, otwarte, off-road, itd. Wybór odpowiedniego powinien być uzależniony od stylu jazdy i tras, po jakich zamierzamy się poruszać. Inny model sprawdzi się podczas jazdy miejskiej, inny na torze, jeszcze inny w terenie.

Bardzo istotny jest rzecz jasna właściwy rozmiar kasku motocyklowego. Aby dokonać dobrego wyboru, trzeba zmierzyć obwód głowy tuż nad uszami, a uzyskany wynik porównać z tabelą rozmiarów w sklepie motocyklowym. Oczywiście kask należy przymierzyć. Jeśli wydaje się ciasnawy, tzn. czujemy lekki opór, oznacza to, że rozmiar jest właściwy - kask NIE MOŻE być zbyt luźny.

Warto też zwracać uwagę na takie cechy danego modelu, jak: wyjmowana wyściółka (dzięki temu można ją wyprać), możliwość instalacji interkomu (komunikacja jest bardzo ważna) czy przystosowanie kasku do noszenia okularów.


Kaski motocyklowe - najciekawsze modele 2024 r.

Wybierając kask motocyklowy, warto też zorientować się, jakie modele i producenci cieszą się popularnością oraz uznaniem rynkowym. Wśród najciekawszych propozycji w tym roku wymienić można:

  • Alpinestars Supertech R10;
  • Scorpion Exo-Tech;
  • Scorpion ADX-2;
  • Scorpion EXO-COMBAT II;
  • Scorpion EXO-391;
  • Scorpion EXO-1400 Carbon;
  • HJC i91;
  • HJC RPHA 12;
  • Shark SKWAL i3;
  • Airoh Commander 2.

Właściwy dobór kasku motocyklowego zagwarantuje bezpieczeństwo oraz komfort jazdy, która wiąże się z wielką frajdą.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA