REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Jak pobudzić laktację? Laktator i inne domowe sposoby

Jak pobudzić laktację? Laktator i inne domowe sposoby

Laktator to coś, co musi znaleźć się w wyprawce dla mamy! W sklepach znajdziesz mnóstwo sprzętów o różnych rozmiarach, funkcjach czy z dodatkowymi akcesoriami. Czy wiedziałaś, że takie urządzenie może pomóc ci pokonać zastój w piersiach i pobudzić laktację? Jaki laktator wybrać? Elektryczny czy ręczny? Podpowiadamy i udzielamy wielu cennych wskazówek!

Zastój w piersiach - przyczyny powstawania

Zastój w piersi to bardzo bolesna sprawa, z którą często wiąże się wyczuwalny guzek, uczucie ciepła czy zaczerwieniona skóra w miejscu zastoju. Przyczyn może być wiele, jednak głównie jest to zbyt krótkie karmienie, nawał pokarmu, źle dobrany biustonosz lub nieprawidłowa technika karmienia. Dla mam jest to wielki dyskomfort, jednak nie jest to sytuacja bez wyjścia. Wystarczy zakupić odpowiedni laktator.

Jak pobudzić laktację laktatorem?

Szukając odpowiedniego urządzenia, stawiaj na znane i popularne marki, którym zaufały mamy na całym świecie. Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się, jak pobudzić laktację, czy cierpisz na zastój w piersiach, takie urządzenie to strzał w dziesiątkę. Idealnym kandydatem jest laktator firmy Medela, który możesz zakupić np. w sklepie internetowym babyboom.net.pl. Znajdziesz tam mnóstwo laktatorów elektrycznych, ręcznych i masę akcesoriów, które ułatwią ci nie tylko odciąganie, ale i przechowywanie pokarmu.

Jak pobudzić laktację za pomocą laktatora? Zacznij od ustalenia konkretnych sesji. Regularność podczas tego procesu jest bardzo ważna. W zależności od skali problemu, może okazać się, że konieczne będzie przystawianie laktatora do piersi co 2-3 godziny, nawet w nocy. Każda z takich sesji powinna trwać maksymalnie 15 minut na pierś.

Jaki laktator elektryczny wybrać?

Na co zwrócić szczególną uwagę, jeśli chcesz kupić laktator? Przede wszystkim zastanów się, czy bardziej odpowiada ci laktator elektryczny, czy ręczny. Ręczny z pewnością jest tańszy, jednak musisz dojść do wprawy w użytkowaniu. Może się zdarzyć, że przez kilkanaście pierwszych dni będziesz odczuwać ból dłoni. Elektryczny laktator, choć droższy, z pewnością jest znacznie wygodniejszy. Wielu producentów do zestawu dołącza także lejki, butelki i inne akcesoria przydatne do przechowywania odciągniętego pokarmu. Szukaj laktatorów z regulacją siły ssania - dwufazowych. Z pewnością będziesz zachwycona z tego, jak dobrze i szybko działają.

Jak przechowywać mleko matki dla noworodka?

Dla dziecka najlepsze jest mleko świeże, podane wprost z piersi lub z butelki. Nie zawsze jednak ma się taką możliwość. Mama wraca po urlopie macierzyńskim do pracy, wychodzi z koleżankami na miasto lub idzie na siłownię. Laktator to idealne urządzenie właśnie na takie momenty, kiedy to mama musi pozostawić dziecko pod opieką innej osoby i nie ma możliwości, aby nakarmić je swoją piersią.

Wystarczy, że wcześniej odciągnie mleko laktatorem, a następnie tata, dziadkowie czy opiekunka podadzą maluszkowi pokarm. Po odciągnięciu mleko w temperaturze pokojowej może stać w butelce nawet do 4 godzin. W lodówce natomiast, aż do 3 dni! Czy mleko matki można mrozić? Tak, jak najbardziej! Możesz je trzymać w zamrażalniku do nawet 6 miesięcy od odciągnięcia.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA