REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Jak nauczyć dziecko wędkowania?

Jak nauczyć dziecko wędkowania?

Wędkowanie to bez wątpienia wspaniałe hobby pozwalające na wyciszenie się i doświadczenie niezapomnianego kontaktu z naturą! Ta pasja jest jeszcze bardziej niesamowita, gdy można dzielić ją ze swoimi najbliższymi! Jak zatem zarazić swoje dzieci pasją do wędkowania, tak by podwodny świat ryb stał się również i jego zainteresowaniem? W dzisiejszym artykule odpowiemy Wam na to pytanie i zdradzimy kilka porad jak wprowadzić dzieci w świat wędkarstwa!

Zaraź swoje dziecko pasją do wędkowania!

Pamiętaj, że jeżeli chcesz nauczyć swoje dziecko wędkowania musisz w pierwszej kolejności odpowiednio przygotować zarówno siebie, jak i swoją pociechę do wspomnianej przygody! Nie pozwól by cokolwiek zepsuło Wasze plany! Jako osoba dorosła jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoje oraz swojego dziecko na terenie łowiska. Koniecznie zabierz ze sobą kartę wędkarską oraz ważne zezwolenie na wędkowanie w zbiorniku wodnym, w którym zamierzacie podjąć połów. Jeżeli jednak wybieracie się na teren zbiorników prywatnych - opłać bilet wstępu.

Jeśli Twoja pociecha ma więcej niż 14 lat powinna również posiadać wyrobioną kartę wędkarska na swoje imię i nazwisko. Wyrobienie wspomnianego dokumentu poprzedzone jest egzaminem, podczas którego sprawdzana jest znajomość przepisów z wędkarstwa śródlądowego. Ten egzamin odbywa się w siedzibie koła PZW i uprawnia do wyrobienia karty wędkarskiej we właściwym dla miejsca zamieszkania Starostwie Powiatowym. Karta wędkarska wydawana jest jednorazowo i obowiązuje bezterminowo, dzięki czemu Twoje dziecko będzie mogło praktykować i rozwijać swoją pasję przez wiele kolejnych lat!

W przypadku, w którym Twoje dziecko nie ukończyło jeszcze wieku uprawniającego do zdawania egzaminu na kartę wędkarską, powinno ono przebywać na terenie łowiska tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej posiadającej wyżej wspomniane upoważnienie w postaci karty.

Pamiętajcie o odpowiednim przygotowaniu!

Zaszczepienie pasji w dziecku to bez wątpienia nie należy do prostych zadań! Dzieci niezwykle szybko potrafią się zniechęcić i porzucają daną aktywność już po pierwszym niepowodzeniu. Dlatego też, niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie się do wyprawy na ryby oraz dokładne zaplanowanie Waszego planu działania krok po kroku. Wybierając się na łowisko wraz ze swoim dzieckiem musisz przede wszystkim wybrać odpowiedni moment w ciągu dnia - najlepiej, gdyby był to dzień wolny od szkoły, w godzinach popołudniowych. Gwarantujemy, że zrywanie młodzieży o świcie nie zachęci jej do wspólnego wędkowania!

Równie istotne co pora dnia jest także to, jakie miejsce wybierzesz na Waszą pierwszą wspólną wyprawę. Wyszukaj ogólnodostępne miejsce lub spokojny brzegu, przy którym Twoje dziecko będzie czuło się bezpiecznie. W przypadku osób początkujących, a zwłaszcza dzieci, wypłynięcie na wodę może wywołać niepotrzebny stres i strach, a w konsekwencji brak chęci na powtórzenie wspomnianej aktywności w przyszłości.

Niech Twoje dziecko poczuje się ważne - wybierzcie wspólnie sprzęt wędkarski!

Podczas nauki wędkowania niezwykle ważne jest odpowiednie dobranie metody łowienia ryb do stopnia umiejętności oraz wieku aspirującego wędkarza! Właśnie dlatego, szczególnie ważne jest, aby wprowadzić swoje dziecko w świat wędkarstwa najprostszą metodą połowu. Idealną propozycją może być metodą na tzw. bata, która jest przeznaczona dla osób początkujących. Długość wspomnianego bata powinna być odpowiednio dobrana do wieku oraz wzrostu Twojego dziecka, tak by Twoja pociecha mogła bez problemu utrzymać sprzęt w dłoniach. Im starsze będzie Twoje dziecko, tym dłuższy bat możecie stosować - małymi krokami rozwijajcie umiejętności! Wszelkie niezbędne akcesoria znajdziesz odwiedzając sklep wędkarski Warszawa Wilanów!


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA