REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Forum Targówek

REKLAMA

# Jano

09.06.2022 09:14

Nie budują - źle. Budują - źle. Pytanie czy przed krytyką ktoś wcześniej sprawdził ile jest wolnych miejsc w przedszkolach prywatnych na Targówku. Moje doświadczenia są takie, że niewiele i że wcale nie łatwo jest znaleźć miejsce w przedszkolu, szczególnie takim, przy którym jest normalny plac zabaw a nie klatka z płotu o wymiarach 2m/2m z piaskownicą i jednym burakiem.
I jeszcze jedno - jest jeszcze cześć społeczeństwa która czyta ze zrozumieniem, więc pisanie że przedszkole dla 225 dzieci ma kosztować 33,5 mln, kiedy akapit wyżej pisze się, że za te pieniądze budowany będzie też kompleks trzech boisk dla istniejącej szkoły to mega niekompetencja i nierzetelnosć autora. Taka propaganda pod publiczkę.

# ha ha

09.06.2022 09:25

#Jano napisał(a) 09.06.2022 09:14
Jest jeszcze cześć społeczeństwa która czyta ze zrozumieniem, więc pisanie że przedszkole dla 225 dzieci ma kosztować 33,5 mln, kiedy akapit wyżej pisze się, że za te pieniądze budowany będzie też kompleks trzech boisk dla istniejącej szkoły to mega niekompetencja i nierzetelnosć autora. Taka propaganda pod publiczkę.

Te boiska to koszt maks 2 mln i to przeszacowany, więc to przedszkole jest naprawdę MEGA DROGIE, z dużym rozmachem. Policz sobie koszt metra kwadratowego.

# Architekt PP

09.06.2022 09:31

Na sale dydaktyczne z łazienkami spokojnie wystarczy zdodnie z normami 700 m2. Komunikacja, kuchnia, szatnia itp max drugie tyle. Ten projekt jest przeszacowany, nieekonomiczny i niegospodarny. A koszt budowy nie wiem skąd wzięty

REKLAMA

# Buncol

13.06.2022 09:58

Ani autor ani piszący tu na forum nie maja pojęcia ile teraz kosztuje jakakolwiek inwestycja. Po drugie to przedszkole będzie częącią już zbudowanej szkoły wiec to nie może być tani partorowy kontener jak przedszkola na Białołęce.
Po trzecie o jakich stratach w budżecie Państwa autor pisze.
Przecież jak nie pójdą te pieniadze na przedszkole na targówku to pójdą na remont albo budowe inneij inwestycji w innym mieście. Jak coś jest zabudżetowane to i tak bedzie wydane.
Autor niech sobie daruje te banialuki o powiększaniu dziury budżetowej.
Targówek jest bardzo zapuszczony pod katem inwestycji w infrastrukture więc jak coś się wreszcie dzieje to trzeba się cieszyć a nie narzekać

# Dzięcioł

13.06.2022 10:25

Zacznijm od tego, że przedszkola nie powinny być zadaniem gmin. Powinny być prywatne opłacane przez rodziców. Na przykładzie tego przeszkola widać, że będzie taniej. Prywatni inwestorzy zbudują kilka przedszkoli za taką kwotę, a państwo ją oszczędzi, co jest malym kroczkiem do obniżenia podatków.

# Buncol

13.06.2022 12:07

@dziecioł
Żyjemy w kraju europejskim który zapewnia rodzinom wsparcie socjalne a takim są przedszkola.
Przedszkola prywatne opłacane przez rodziców w Polsce istnieją. Zazwyczaj mają bardzo słabą bazę w postaci malutich wybiegów i małych salek. One są dla zarabiania a nie dla komfortu. Poza wysokimi kosztami prywatne przedszkola dużo nie oferuja.
Oczywiscie rodzice sami moga sobie opłacać przedszkole jak w krajach anglosaskich. Tylko oni zarabiaja w dolarach i funtach a nie złotych.

REKLAMA

# wiecej ekonomii mniej religii

14.06.2022 20:40

#Buncol napisał(a) 13.06.2022 12:07
@dziecioł
Żyjemy w kraju europejskim który zapewnia rodzinom wsparcie socjalne a takim są przedszkola.

Tak, żyjemy w kraku europejskim, który jak wiekszość krajów europejskich drukuje pieniądze bez pokrycia, za które zapewnia socjal tym, których dzieci ten socjal spłacą z odsetkami prawdziwymi pieniędzmi

# Buncol

16.06.2022 01:00

Zawsze możemy zrobić tak jak w USA gdzie osoba idąca na studia bierze pół miliona dolarów kredytu, aby w ogóle móc studiowac. Oczywiście kredyt spłacany do emerytury

# xyz

19.07.2022 10:18

#Buncol napisał(a) 16.06.2022 01:00
Zawsze możemy zrobić tak jak w USA gdzie osoba idąca na studia bierze pół miliona dolarów kredytu, aby w ogóle móc studiowac. Oczywiście kredyt spłacany do emerytury

I to jest bardzo dobre rozwiązanie, bo nie ma problemu z tym, że państwo kształci np. lekarzy za pieniądze z podatków pacjentów, którzy potem nie mogą liczyć na pomoc medyczną, bo ci lekarze wyjechali za granicę. Biorą kredyt i muszą go spłacić. Tak powinno być. Wówczas też połowa "studentów" zastanowiłaby się, czy w ogóle jest sens robić studia, by potem nie pracować w swoim zawodzie.

REKLAMA

# dareckiddd

23.10.2022 09:13

Autor tego artykułu to totalny idiota nie rozumiejący jak powinna funkcjonować oświata. To wstyd, żeby Warszawa wykupywała miejsca w prywatnych placówkach. Każda jednostka samorządu terytorialnego powinna posiadać odpowiednią, adekwatną ilość przedszkoli, szkół, bez konieczności wykupywania miejsc w prywatnych placówkach. inwestycje w szkoły i przedszkola są niezwykle ważne i potrzebne i niezależnie od sytuacji budżetowej Warszawa powinna w te obszary inwestować.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA