REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# Jolka 48

11.12.2013 11:39

Oto typowe podejście "homo sovieticus" rodziców. Dajcie kasę... Skoro wiadomo, że budżet jest krótki. A gdzie jest lokalne społeczeństwo obywatelskie? Tu, odsyłam wszystkich do słynnego przemówienia prezydenta Kennedy'ego: "Nie pytaj co kraj może zrobić dla ciebie, ale, co ty możesz zrobić dla niego?" Reszta bez komentarza.

# eRDe

11.12.2013 16:58

Czy ja się mylę, czy szkolnictwo jest finansowane z podatków tychże rodziców?
Może mniej środków przeznaczyć na głupoty, których na Bielanach nie brakuje?
Zresztą o sytuacji oświaty na Bielanach to można by książkę napisać:(

# Kaśka

11.12.2013 17:28

#eRDe napisał(a) 11.12.2013 16:58
Czy ja się mylę, czy szkolnictwo jest finansowane z podatków tychże rodziców?
Może mniej środków przeznaczyć na głupoty, których na Bielanach nie brakuje?
Zresztą o sytuacji oświaty na Bielanach to można by książkę napisać:(
Myślę, że bardzo spłycasz problem, patrzysz przez klapki. Problem nie dotyczy tylko oświaty na Bielanach, a całej Polski. Jest gradacja potrzeb, a kołdra za krótka. Najłatwiej jest krytykować. Ps. Co masz na myśli pisząc o przeznaczaniu środków na głupoty na Bielanach? Bo cuchnie mi to tanią propagandą. Słucham: konkret, konkret.

REKLAMA

# Mlocinianka

11.12.2013 17:37

Glupoty prosze: letnie koncerty disco-polo na Slodowcu, silownie zewnetrzne, sciezka na Dewajtis za 840 tys., przy normalnym koszcie max 300 tys. Trzeba tam bylo robic lawki, nowe lampy i progi jak koldra krotka?!
Szkoly mialy byc przygotowane na przyjecie 6 latkow, a to oznacza place zabaw... Przy sp 77 ma byc silownia da nikogo, bo kto bedzie gimnastykowal sie pod oknami dzieciakow... A plac zabaw zbedny.

# Uczeń

11.12.2013 19:34

W około wille po kilka milionów ,a na plac zabaw mieszkańców nie stać ?

# TOGU

11.12.2013 23:47

Do Jolki 48
Na Młocinach nie ma publicznego przedszkola. W zamian dla dzieci 6-cio a w przyszłości 5-ci letnich powołano oddział przedszkolny. Proszę zapoznać się z programem edukacji przedszkolnej. Jak najlepiej zorganizować zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu jak nie na placu zabaw? Co wg ciebie oznacza lokalne społeczeństwo obywatelskie? Ktoś ma chodzić po domach i zbierać do kapelusza darowizny na wybudowanie placu zabaw w publicznej szkole? Zbiórka publiczna -> powołuj komitet, uzyskaj zgodę MSW itd. Albo może to znowu rodzice mają się zrzucić? 145 tys na jakieś 300 osób wychodzi po ok. 480 zł na rodzica. Prawie tyle ile komplet podręczników. Znowu naciągać rodziców, żeby finansowali coś co powinno być standardem w publicznej szkole?
Do Ucznia
Pewnie mieszkańców stać. Tylko skoro płacą oni całkiem spore podatki to mają prawo oczekiwać, że władze zatroszczą się o tak naprawdę jedyną przestrzeń publiczną na Młocinach jaką jest SP77.

REKLAMA

# Zdzisiek z Dąbrowy

12.12.2013 11:33

#Uczeń napisał(a) 11.12.2013 19:34
W około wille po kilka milionów ,a na plac zabaw mieszkańców nie stać ?

Brawo Amigo za bystrość umysłu. Trafiłeś w sedno sprawy. Niech "oni" dają, a my nic.

# eRDe

29.12.2013 00:39

#Kaśka napisał(a) 11.12.2013 17:28
Myślę, że bardzo spłycasz problem, patrzysz przez klapki. Problem nie dotyczy tylko oświaty na Bielanach, a całej Polski. Jest gradacja potrzeb, a kołdra za krótka. Najłatwiej jest krytykować. Ps. Co masz na myśli pisząc o przeznaczaniu środków na głupoty na Bielanach? Bo cuchnie mi to tanią propagandą. Słucham: konkret, konkret.

Tak się złożyło, że ktoś już wcześniej napisał o absurdach związanych z wydawaniem na Bielanach pieniędzy publicznych, więc tylko dopiszę jakieś drobiazgi związane z marnowaniem publicznych pieniędzy.
Na przykład wiaty przystankowe na Lindego, postawione pomimo tego, że nawet nasza kochana waadza mówi, że autobusu tam nie będzie:) No chyba, że władzunia dba o tych, którzy nie mają gdzie winka wypić w deszczowy dzień...
Pieniądze wydane na propagandową gazetkę bielańskiego ratusza też trudno uznać za dobrze wydane.
A z tanią propagandą to zarzuty raczej do ratusza, naszego bielańskiego i tego na placu Bankowym.
Co do tego, że łatwo jest krytykować to przypominają się dawne dzienniki telewizyjne, gdzie krytykanctwu przeciwstawiano tzw. konstruktywną krytykę:))
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe