REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# Anka ogrodniczka

08.10.2021 22:38

Ostatnio zagospodarowywałam 6800 m2 działki rolno-leśnej po dziadkach. Zainwestowałam w automatyczne podlewanie z czujnikiem deszczu, nową studnię z pompą głębinową, do której trzeba było pociągnąć prąd. Wycięłam stare, schnące drzewa. Inne poprzycinałam. Posadziłam kilkadziesiąt nowych drzew i krzewów. Na około 2000 m2 zaorałam i posiałam zupełnie nowy trawnik. Do tego sporo nowych bylin i kilkadziesiąt krzaków róż. Odmłodziłam stare winogrona, uzupełniłam nowymi. Zbudowałam grill murowany, dwie drewutnie, dwie altany ogrodowe, domek na narzędzia i akcesoria ogrodnicze, altanę na dwa samochody plus około 100 m2 kostki Bauma, nową bramę na pilota. Trzeba też było wymienić ok. 50 metrów bieżących ogrodzenia i zrobić do niego nową podmurówkę ze wzmocnieniem niewielkiej skarpy. Wszystko kosztowało ok. 95.000. Mam wrażenie, że znacznie więcej zrobiłam 10 razy taniej.

# Gregory62

09.10.2021 19:08

Ale Warszawa jest droższa ...

# gites

10.10.2021 09:24

#Gregory62 napisał(a) 09.10.2021 19:08
Ale Warszawa jest droższa ...

Bzdura. Siłę roboczą w firmach starających się o zamówienia publiczne stanowią głównie imigranci z Ukrainy i innych państw. Miejsce wykonywania usługi w ogóle nie ma znaczenia. Natomiast faktem jest to, że oferty w przetargach w Warszawie osiągają kwoty z kosmosu a urzędnicy nie wyciągają z tego żadnych wniosków. Gospodarne byłoby w tym momencie zrezygnowanie ze skweru za milion i odczekanie aż bańka cenowa pęknie.

REKLAMA

# kashpir

10.10.2021 09:38

#Anka ogrodniczka wynajęłaś do wszystkiego firmy, które zatrudniają legalnie pracowników i wystawiają faktury?
Jeśli nie - zgłoś się do kolejnego przetargu, zaoferuj cenę 10x niższą, a pracę wykonaj w czynie społecznym. Wszyscy będziemy bić Ci brawo ;)

# przedsiębiorca

10.10.2021 10:30

#kashpir napisał(a) 10.10.2021 09:38
#Anka ogrodniczka wynajęłaś do wszystkiego firmy, które zatrudniają legalnie pracowników i wystawiają faktury?

Nawet jeśli nie, to zakładając, że robocizna stanowiła 50% kwoty (swoją drogą dość niski koszt, ale realny), to ZUS i PIT-4 od 47.500 pln wynosi ok. 28.500. A VAT od powiększonej kwoty 17.480. Zakładam, że 90% materiałów kupionych jest z VAT-em w dużych marketach albo w necie. Czyli w przeliczeniu na "całkowicie legalne" zlecenie robota #Anki ogrodniczki kosztowała ok. 141.000. To nadal 7 razy taniej niż skwer na Bielanach.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy