REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

rekord: E-4 zapchane już na pierwszym przystanku

# gosc

07.10.2004 15:36

E-4 jako jedyna sensowana alternatywa slow-busów typu 508/510 (czas dojazdu do Centrum to ostatnio 70-90 minut) jest ostatnio zapchany na full już na przystanku Tolopowa - miejsca siedzące dla osób na dalszych przystankach to marzenie...
Może ZTM dostawi dodatkowe kursy E-4?

# gangrenadapolska

07.10.2004 16:27

człowieku co ty sie dziwisz przywyknij to tego zjawiska. Nietylko zapchany autobus jest, ale i drogi pełne aut naszczescie aby wyjechac z samego tarchomina to nie problem gorzej na skrzyżowaniu na nieporęt . moja rada to zeby wyjechac i o 7-00 przejezdzac juz przez te skrzyzowanie wtedy jest jeszcze ok z minuty na minuty bedzie sie tamował ruch co zrobic tak juz musi być!!!

# Kotkaa

07.10.2004 16:46

Kiedy wprowadzałam się na tarchomin trzy lata temu (dokładnie), korki zaczynały się przy kanale Żerańskim. Teraz zaczynają się przed skrzyżowaniem Myśliborskiej i Swiatowida.
Pracuję koło Polfy, mój autobus jechał kiedyś 15 minut, teraz 35. Szybciej jest na piechotę!!!

REKLAMA

# Gemini

07.10.2004 17:01

Musi tak być, bo nasz prezydent całą swoją energię traci na walkę z imprezami erotycznymi i przemarszami gejów, zamiast zająć się poprawą komunikacji zbiorowej.
Więcej autobusów to nie tylko mniejszy ścisk w środku, ale i mniej samochodów na ulicach, a więc i mniejsze korki. Jest tak, bo im wygodniejszy i szybszy dojazd komunikacją miejską, tym więcej kierowców wybiera autobus.

# gość2

07.10.2004 17:04

a ja mam pomysł. a moze by tak zorganizować komunikację, która zawoziłaby mieszkańców z nowodworów i tarchomina na stacje płudy i choszczówka i stamtąd 15min pociągiem do gdańskiego. co Wy na to?

# Marginalia_Filozoficzne

07.10.2004 18:46

... A dlaczego do Gdanskiego ? W ten tlok ? I co potem ? Metrem ? To teraz takie niebezpieczne.
Czy nie lepiej poczekac w tych Pludach 10 minut na osobowy do Nasielska i tam przesiasc sie do osobowego na Torun ? Jest taki, przez Raciaz. W Toruniu lapiemy Kujawiaka z Bydgoszczy, to jest IC, wiec ciagnie Warsa. Przy kawie i jakims tam "drugim daniu" jestemy na Centralnym . Pod Palacem.
Fajnie jest tak jechac ... zespol Apteka ( pamietacie ? ) mial taki muzyczny kawalek "pod takie podroze":
"Od Jeblewa do Ruchlewa
Pop..dala osobowy
A w nim siedza samec k..wy
Rozebrane do polowy
I konduktor idzie srodkiem
Napi...la ku..wy mlotkiem
A na koncu korytarza
Ksiadz pier..li marynarza"
Wiesz, rozumiesz .. he, he..

REKLAMA

# Piter

07.10.2004 19:07

Gemini dałeś zły przykład. Za to, że "Kaczor" przegonił bandę pedałów należy się mu szacunek.
Gość 2 - przy dobrej organizacji Twój pomysł mógłby zdać egzamin, przynajmiej do momentu wybudowania mostu północnego.

# gość2

07.10.2004 19:10

wypowiedzi przedmócy nie komentuję bo mi sie nie chce. (choć Toruń piękne miasto ;) ) Ale tak sobie myśle, ze od dłuższego czasu na tym forum (podobnie pewnie jak i na innych) jedynie narzekamy. A to na buspas(a własciwie jego brak), a to na korki, na autobusy, na śmieci, na polfę itd. A moze byśmy zamiast tych "narzekających" postów, zaczęli pisać o własnych propozycjach rozwiązania sprawy. Wiem, ze forum jest własnie od tego aby narzekać, ale czy nie nudzi was czytanie 10raz tego semego? Ze za tłoczno, ze za ciasno, ze za brudno. to są fakty dość oczywsiste i doświadczane przez nas na codzień. I moze pomysł z Płudami i Choszczówką wydać się nie trafiony, to jest to "jakies tam" rozwiązanie. Pomyślmy i popiszmy o innych rozwiązaniach. Moze wspólnie "wymyślimy" cos oryinalnego?

# Marginalia_Filozoficzne

07.10.2004 19:29

Szesc wodolotow. Na wiosne, lato, jesien. Trasa: Parafia na Mahofera ( Ilona mowi ze nareperuje wal , w tym wlasnie miejscu w pierwszej kolejnosci ) Most Slasko Dobarowski - Most Poniatowskiego. Czas przelotu do centrum: 15-20 minut z cumowaniem. Problem zimy ? Moze nie bedzie zimy. A jak bedzie ?To wspólnie "wymyślimy" cos oryinalnego , tak ?

REKLAMA

# gość2

07.10.2004 19:47

dokładnie!

# Marginalia_Filozoficzne

07.10.2004 20:02

Myslisz o pulowerku ? Zeby naciagnac na taki wodolot, gdyby zrobilo sie chlodniej ? Hmm...Prawdziwy Zawadiaka z Ciebie

# gość2

07.10.2004 20:15

myśle tylko o tym ze wkurza mnie "nicnierobienie" i narzekanie. tak myśle.

REKLAMA

# gosc

07.10.2004 22:42

Mając do wyboru narzekanie i bełkot Marginaliów sam nie wiem co jest gorsze.
A w kwestii autobusów oto jest moja propozycja, jak najbardziej konstruktywna: piszcie mailowe prośby do ZTM, kopia korespondencji do urzędu miasta W-wy (gabinet prezydenta), kopia do wyborczej lub innego superekspresu. Te ostatnie adresy są ważne, jak widać gazety potrafia załatwić nawet dializy, co nie udaje się szpitalom, teoretycznie stworzonym do tej czynności :-)

# Harry767

08.10.2004 10:53

Mieszkam przy pętli Nowodwory, pracuję w Ursusie, bardzo ucieszyłem się z linii 404 którą w miarę szybko można dostać się do Dw. Zachodniego ( bezpośrednia linia do Ursusa nawet mi się nie marzy)Ale dlaczego linia pokrywająca się ze 186-tką również zaczyna trasę z Tarchomina a nie z Nowodworów???

 ragozd

08.10.2004 11:30

tez mnie to zdziwili. Dla 404 naturalna wydaje sie byc petla Nowodwory. Ale nie dla ZTM :(

REKLAMA

# Kursant

08.10.2004 12:25

Moja propozycja dotycząca zmian w komunikacji jest taka - należy stworzyć linie które będą wozić pasażerów na drugi koniec w-wy omijając centrum np. tsasa - Nowodwory-Grota - Broniewskiego - Powst. Śląskich - Łopuszańska - Ż i W - Lotnisko
2 trasa - Nowodwory -Płochocińska - Berensona- Radzymińska- dalej do mostu Siekirkowskigo - Ursynów - Pławska-Piaseczno
Takie i podobne trasy pozwoliłby przynajmiej częściowo odkorkować autobusy jadące do centrum.

# Marginalia_Filozoficzne

08.10.2004 14:06

A taka trasa ?
Tarchomin Petla (p) - Lider Price (p) - Obrazkowa Rondo (p) - Jablonna - Janowek - Nowy Dwor Mazowiecki (pz-p) - Stary Most -Czosnow - Lomianki (pz-p) - Lomianki Dabrowa - Cm. Wolka Weglowa (pz-p) - Cm. Wawrzyszew (pz-p) - Hala Marymont (p-p) - Plac komuny Paryskiej ( ob. Wilsona ) (p-p)
Uwaga. W przypadku korkow na trasie gdanskiej autobus jedzie przez Lomianki ulica Rolnicza.
Orientacyjny czas przejazdy 60 minut z gwarancja efektywnej jazdy przez 90% czasu podrozy Na pokladzie, klima wideo,kawa, lodowka i wucet.
Legenda:
p - przystanek
pz - przystanek na zadanie
-p - dogodne przesiadki
No i co ? ...

# Vladymir

08.10.2004 22:40

No i to, że to jest genialny pomysł, ja tym busem chce jechać najpierw barek, potem TV, potem WC,a po wysiadce zamiast pracy żlobek na Kolskiej.

REKLAMA

# aza

09.10.2004 17:15

joooooooo, i nawet trasa mi nie przeszkadza :)

# Vladymir

10.10.2004 21:14

Aza, jedziemy razem ? Do WC przepuszczę Cie pierwszą :)))

# gosc

11.10.2004 09:54

Dzisiaj korek był kiż nawet na ul. Światowida!!!
E-4 jechał ok. 50 minut do Gdańskiego...
No comments, przecież wszyscy to akceptują - chyba byłem jedynym, który napisał do ZTM i władz W-wy w sprawie pasa dla autobusów.
PS. A marginalne ciotowate dyskusje tylko powodują, że nikt, kto czyta wątki na tym forum, nie weźmie ich poważnie.

REKLAMA

# Marginalia_Filozoficzne

11.10.2004 10:50

Cytat ?:
"Kto chce zmiany "152"?
(...)
Z przyczny technicznych duzy skrót pochodzi od Marginalii
Tak czy inaczej, jeżeli ZTM miałby w ogóle rozpatrzyć jakiekolwiek propozycje modyfikacji, to należy do tej firmy wystąpić na piśmie i ktoś to musiałby oficjalnie zrobić. Wpis na forum internetowym "Echa" jest bardzo ważny, gdyż wywołuje temat, ale absolutnie nie wystarcza. Osoba, która proponuje zmiany powinna zaadresować swój list z propozycjami: ul. Dzielna 78, Dział Organizacji Przewozów. Tylko wówczas, ten kto zgłasza postulat otrzyma pisemną odpowiedź zawierającą stanowisko ZTM
Oczywiście "Echo" chętnie udostępni swoje łamy na dalsze opisywanie sprawy "
napisał : Gerard Cisowski
...a przekleily i "wyboldzily" wlasciwy fragment Marginalia_Filozoficzne z Antonim Wyjatkow Slodko Rozespanym "Dzisiej" Urwisem.
Co z tego wynika ?
Wynika z tego ,ze:
1. bardzo dobrze zrobiles, ze napisales wybierajac wlasciwy adres 2. redakcja ma raczej dosyc tekstow o tych autobusach ( ... to udostepni,wiesz, to brzmi w calej tresci tego pisma bardzo po angielsku. Nas raczej dziwi, ze cie redakcja w tym pisaniu nie wspiera piszac na przyklad jako "Echo" do ZTM, ale to zupelnie inna sprawa. )
O czym bysmy Cie chcialy poinformowac i na co zwrocic uwage?
Posluchaj:
1. ciotowatosci w tym watku tyle co nic. Jestesmy raczej konstruktywne - tryskamy oryginalnymi pomyslami z zakresu komunikacji naziemnej i wodnej, tryskamy jak prysznic, nucimy kultowe kawalki polskiego rocka i tylko na samiutkim, samiutenkim koniuszku, wlasnie teraz, jestesmy slodkie dla Rozbudzonego Antoniego, bo go po prostu Kochamy Pasjami
2. pobiezna z koniecznosci ( Krzysztof ... Salut ! ) analiza logow serwera tego serwisu wskazuje, ze czytelnictwo wzrasta. Dodajmy, ze wirtualna gazeta czytana jest przez rozne ( nie tylko te same ) ale nowe "adresy AjPi"
3. A niedlugo czytac nas moze bedzie Sam Towarzysz Gdula , kto wie ?
Wnioski:
1. Przeklejamy tekst PS. ( reszta moze byc ) do watku "Marginalia_Filozoficzne". Tam jest miejsce dla wpisow o takim poziomie autorstwa ...

# Marginalia_Filozoficzne

11.10.2004 10:57

Nooo ... wiesz...moze jeszcze ten tekst z pulowerkiem, znaczy sie z nasuwaniem pulowerka na wodolot ci sie jakos kojarzyc...chociaz same nie wiemy ? W kazdym razie po tych 50 minutach w E4 masz prawo do erekcji ...

# gosc

11.10.2004 19:55

Kiedyś na tym forum królował Gonzo-bełkotliwy, na początku może i śmieszny, potem nudny, następnie natrętny. Co się z nim w końcu stało, dziwnie: im więcej pisał, tym mniej go było...
Gdzie się podział - nie wiemy. Pewnie kupił bilet WKD, kierunek Pruszków i wysiadł... po drodze :-)
Tego samego Ci marginalio oczywiście nie życzę, życzę za to znalezienia miłego chłopaka lub dziewczyny oraz znalezienia sensownej pracy, bowiem teraz cierpisz co najmniej na nadmiar czasu.

# aza

11.10.2004 21:20

Vladymir, z Toba zawsze ;-)
do WC nie trza, przeciez sa okna :)
fcale nie wykluczone, ze bedziemy jezdzic razem - moze przeniosa mnie do Legionowa - oszywiscie nie pytajac o zgode :(
i jeszcze tak przy okazji - mozemy pominac zajezdnie Kolska, to drogi nocleg, a i komfort... czlek na starosc wygodnicki sie robi.
odnosnie rekordowych sciskow w busie, to wlasnie przezywam to na DW, nie mieszcze sie do dwoch autobusow 723, 801, do trzeciego wsiadam rozpychajac sie lokciami. Dojezdzam do Ekspresowej, a pozniej to juz szybciej czasem na piechote.
a propos co obiecywali samorzadowcy i inne f***** - obiecywali metro w co nigdy im nie wierzylam., ostatnio obiecuja E-costam z Bukowa do Dw.Gdanskiego.
a co robimy My? zeby nie bylo, ze czekamy.... notorycznie piszemy pisma do ZTM, Kaczora etc, ale wciaz jedna spiewka - brak kasy, ew inne inwestycje :(

# gosc

14.10.2004 10:06

Ale jaja. Dzis E-4 jadący o 8h dojechał do Dw. Gdańskiego po 70 minutach.

# Marginalia_Filozoficzne

14.10.2004 11:32

Sie ciesz, ze dojechal Jakbys szedl na piechote, to bys byl w dopiero polowie mostu. O ile psy na Dorodnej 15 by cie nie zagryzly ... Dziadu Jeden

# gosc

14.10.2004 14:46

O, droga Marginalia chyba mnie nie lubi od czasu, gdy jej zaoferowałem na forum Darmowy Przejazd WKD do tej ostatniej stacji przed Pruszkowem :-)

# Vladymir

17.10.2004 22:49

A ja jadę do pracy 10 minut /slownie dziesięć /, zaczynam pracę o 9tej, wychodze z domu 8.50 i jeszcze nigdy sie nie spózniłem, no, chyba, że muszę jechać w przeciwną stronę, czyli do centrum Wawy, wtedy spózniam się o jakieś półtorej godzinki, tak, jak 14.10. Czy to czary ? Nie, to praca w Legionowie. Jakim cudem ? Samochodem, bo bilety ZTM w stefie podmiejskiej są 300 % droższe, niż w Wawie. To takie proekologiczne myslenie biurew z Bankowego, trzeba przyznać, maja kiepełę. Śmigam sobie pustą drogą, za mną wlecze się całkowicie pusty autobus 801 lub 723 /te ceny biletów są tak konkurencyjne do kosztu jazdy samochodem.../. Po godz. 15, gdy wracam do Wawy, mam dokładnie taką samą sytuację, czyli luzik. A teraz, gdy Aza ma perspektywę zmiany pracy na Legionowo, no to już odjazd i kosmos ! Aza, będę na Ciebie zawsze czekał na przystanku Dąbrówka w stronę Legionowa, tylko napisz, od kiedy. Zawiozę Cię tam, gdzie potrzebujesz. Ale sobie w drodze pogadamy :)))

# aza

18.10.2004 21:07

Vladymir, sie lepiej mailem do mnie odezwij, bo cie wypisze z listy!!! Co z Toba, co z Wami. Gdzie Wy??????????
Pisz! mailem!
Jak my bedziemy razem do pracy jezdzic to ja juz widze jak my bedziemy pracowac ;-)
No ale w koncu bylaby "okazja", aby sie spotkac i pogawedzic.
Pozdrawiam cieplutko pomimo zimnych kaloryferow :(
PS. w srode ide na koncert Kultu :) jak za dawnych dobrych lat :)

# Vladymir

19.10.2004 23:20

Aza, to u Ciebie nie grzeją ?! Bo u mnie grzeją wszyscy domownicy, ja też, a jakże :))))

# aza

21.10.2004 21:07

grzać to ja grzeję ;-)
tylko karolyfely nie :(
pzdr
PS. Vlad - wczoraj bylam na Kulcie w Stodole - ale czad :) srednia wieku 36 lat :) w końcu czułam się młoda :)
w przyszłym tygodniu idę na Dezertera - ale będzie czad :)

# Matka_Sławka_z_Gdanska

22.10.2004 22:36

Glupia baba jestem
I tam rozwalę marginalnie to forum wy głupie wieśniaki z Białołęki

# Vladymir

22.10.2004 23:28

Pozdrówka, Azo od średniej wieku, czadować z Kultem, to tygrysy lubią najbardziej, a z Dezerterem, to już odjazd. Pozdro, szalona "małolato" i niech Ci dobrze minie ten tydzień.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

23.10.2004 11:39

"Omas" - to teraz dosyc modny trend w seksie. Warto miec to hobby, bo bycie "trendy" liczy sie w towarzystwie i zawsze w dobrym tonie jest napomknac przy wigilijnym stole, ze jest sie. Trendy.
Czy warto w zwiazku z tym jezdzic do Ciechocinka przez Plock ?
W Ciechocinku z parkietu mozna wyjac Dziarskie Sztuki ze srednia powyzej 75 ... One maja czas, herbatniki i przejazdy za darmo.
Koledzy Marginalii, Lowcy Brylantow ( mniej ambitni koledzy i prowincja "robia" w czeskim Jablonexie ) , rozmilowani w kobietach mowia, ze to jest tak, jak ze wschodnia kuchnia.
Im bardziej zepsute, tym wiecej trzeba doprawiac. Na ostro ! Czyli pieprzyc bez litosci na przyklad... :)))
Ale to jest problem komfortu i tu odwolajmy sie do naszego Specjalisty Kolegi Szparlaka. Kolega Szparlak lubi luz i wie, ze w tej kategorii wiekowej trudno o maslo wyjete z lodowki.
I takie tez moze byc tango ...
Chlopaki ? Chlopaki w tym wieku sa ...he, he...hm, hm... no rozbrajajace sa.
Silna psychicznie potrzeba emocji + raczej zdecydowana wiotkosc + za luzna dolna protezka z zupennie niekontrolowanym wyrzutem zestawu w przod + zle trawienie oraz skleroza pomieszana z demencja, to wszystko stanowi mieszanine wybuchowa, przy ktorej dwupokojowe mieszkanie Mistrza Gestykulacji to dowcip Starego Sknerusa MakKwacza ...
No tak, ale do takich rozwazan potrzebna jest Mezczyzna Upadla czyli Prostytutka, znaczy sie k...wa, ot cos takiego jak bojek wystajacy po nocach pod lokalami, albo szwendajacy sie po osiedlu Akacje III w poszukiwaniu przygod. Tak tedek ? Znasz ten chleb.
Prawdziwi mezczyzni, Mezczyzni z Klasa moga ze soba byc 27 lat lub nawet dluzej.
A dla Dezerterow ? Dworzec Centralny ! I odjazd.
A przed nami wszystko ...
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA