REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# zBielan

17.11.2014 12:47

Szkoda. Kolejna zmarnowana kadencja na Bielanach z tym samym beznadziejnym zestawem nierobów u władzy.

# mieszkaniec_marymont

17.11.2014 13:36

Nowa stara rada... śmiech na sali, a ja się pytam kiedy zmieni się ordynacja w warszawie?! wtedy ludzie zagłosują na człowieka a nie na jedynkę na liście!!!

# spolecznik

17.11.2014 13:58

#mieszkaniec_marymont napisał(a) 17.11.2014 13:36
wtedy ludzie zagłosują na człowieka a nie na jedynkę na liście!!!

Yes of course, naturlich ja woll = na człowieka na liście który dotychczas był jedynką w starym systemie... Może wreszcie ludzie przestaną zrzucać winę na wszystko dookoła i wezmą choć trochę odpowiedzialności za swoje decyzje na siebie? Już nie mówię o tej frekwencji (żenująco niskiej) ale nawet o tych jedynkach - każe ktoś komuś na nich głosować? Można wybierać bez liku, na logikę w każdej partii znajdą się uczciwi (jak nie na początku to nawet na dalszych miejscach), ale wygodniej jest nic nie robić, kandydatów nie sprawdzać, na spotkania nie chodzić, ulotki wyrzucać do kosza itd., a potem biadolić, że sami złodzieje...

REKLAMA

# chomik

17.11.2014 17:36

Dziwne byłoby, gdyby Pani Iwona z "Czystego Radiowa" weszła w koalicję z ludźmi, których ekipa przyczyniła się do reaktywacji wysypiska. To będzie pierwszy sprawdzian dla tej Pani. Może być ciekawie. Cały czas liczę na odsunięcie peowców od władzy.

# rasta

17.11.2014 17:49

#chomik napisał(a) 17.11.2014 17:36
Dziwne byłoby, gdyby Pani Iwona z "Czystego Radiowa" weszła w koalicję z ludźmi, których ekipa przyczyniła się do reaktywacji wysypiska. To będzie pierwszy sprawdzian dla tej Pani. Może być ciekawie. Cały czas liczę na odsunięcie peowców od władzy.

Pani Czarnecka wystarczy do zawiązania koalicji nawet gdyby Pani Iwona tego nie chciała :(

# eRDe

17.11.2014 18:38

#chomik napisał(a) 17.11.2014 17:36
Cały czas liczę na odsunięcie peowców od władzy.q

Obawiam się, że będziemy skazani na tych "fachowców" przez najbliższe cztery lata.

REKLAMA

# Rasta

17.11.2014 19:13

Czyli była kicha i będzie kicha. Nie wiem czego potrzeba żeby lemingi się przebudziły?

# Rurek

17.11.2014 19:46

A co się dzieje z obecną "gwiazdą" która nic dla Dzielnicy dobrego nie zrobiła. Jak się ma Pan Masłowski. Wróci i będzie niszczył dalej. Przez 2 tygodnie przed wyborami nie było widać SM a wczoraj o d 18 już holowali, wlepiali mandaty za złe parkowanie. Świetny interes gdy Pan Masłowski zlikwidował 90% miejsc parkingowych. Oby poszedł do diabła a nie do Rady Dzielnicy.

# ziuluta

18.11.2014 15:31

Pani Iwona czy "Iksińska" -weszła do rady z list SLD. SLD - jest koalicjantem PO - więc czemu ma nie być w koalicji? To chyba oczywiste. Co innego, gdyby startowała z listy Czyste Radiowo - guzik by miała nie mandat ;) A ja trzymam kciuki za obecną koalicję. To ich 3 kadencja. Tak trzymać.

REKLAMA

# Rurek

18.11.2014 15:36

#ziuluta napisał(a) 18.11.2014 15:31
Pani Iwona czy "Iksińska" -weszła do rady z list SLD. SLD - jest koalicjantem PO - więc czemu ma nie być w koalicji? To chyba oczywiste. Co innego, gdyby startowała z listy Czyste Radiowo - guzik by miała nie mandat ;) A ja trzymam kciuki za obecną koalicję. To ich 3 kadencja. Tak trzymać.
Czy tu jest za co trzymać kciuki? Likwidowane parkingi. Zero nowych inwestycji. Brud i smród. Pracownicy Urzędu nawet na pisma nie odpisują a Burmistrza nie reaguje. Spotkania z Burmistrzem to fikcja, NIC nie zrobil co obiecał. Niech PO spie....

# ziuluta

18.11.2014 15:36

Rurek - p. Rafał Miastowski - nie Masłowski. Nie startował do Rady Dzielnicy więc do niej nie wejdzie. Startował do Sejmiku Wojewódzkiego i chyba mu się nie udało. A to wielka szkoda dla Bielan. Bo burmistrz, który ma "chody" w sejmiku - może łatwiej pozyskiwać środki dla dzielnicy.

# ziuluta

18.11.2014 15:55

Rurek - nie chcesz zauważyć zmian to ich nie widzisz. I tyle w temacie. Mieszkam na Wrzecionie od 10 lat. I przez ten czas na Wrzecionie:
- remont dwóch odnóg ul. Wrzeciono +progi zwalniające, remont ul. Lindego
- zieleń, chodniki
- mediateka
- place zabaw - a mam 5 letnie dziecko więc dla mnie to ważne - chodzę na 4 różne (które powstały właśnie w tym czasie)
- BCEK - na Szegedyńskiej - zajęcia rozwijające zdolności i zainteresownia dla dzieci, siłownia
- siłownie plenerowe
- basen, na którym za 10 zł mogę z dzieckiem spędzić godzinę
- remonty przedszkoli, placów zabaw przy przedszkolach - w we wrześniu oddany kolejny pl. Przytyk, remont budynków, i rozbudowa przedszkola Dorycka, remont żłobka
- boiska przy szkołach
- II nitka Kasprowicza
- metro +pętla tramwajowa pod Hutą
- porządek na targowisku Wolumen
- ocieplenia i elewacje budynków komunalnych
- budowa budynków komunalnych - 2 na Wrzecionie
To tak na szybko. Pewnie jeszcze wiele innych inwestycji, które pominęłam. Nie wszystkie spacerując po Wrzecionie można zobaczyć (wnętrza szkół, przedszkoli). Ale zmiany na przestrzeni tych 10 lat są - ogromne. Ja to widzę. Ty nie chcesz widzieć - to nie zobaczysz.

REKLAMA

# Z bielan

18.11.2014 17:40

Nie widzę problemu żeby pani Iwona weszła w koalicje z PO przecież ma szczeblu dzielnicowym wszyscy radni PO byli za likwidacją kompostowni. Uważam nawet, że dzieki tej koalicji może więcej ugrać niż stając w szeregu z opozycją.
Najbardziej szkoda, że nie mamy swojego przedstawiciela w sejmiku- jesli prasowe doniesienia się potwierdzą to nie wszedł ani Miastowski ani Pietruczuk. A niestety sprawy śmieciowe podejmowane są wlasnie w sejmiku :(

# z Chomiczówki

18.11.2014 17:59

#Z bielan napisał(a) 18.11.2014 17:40
Nie widzę problemu żeby pani Iwona weszła w koalicje z PO przecież ma szczeblu dzielnicowym wszyscy radni PO byli za likwidacją kompostowni. Uważam nawet, że dzieki tej koalicji może więcej ugrać niż stając w szeregu z opozycją.
Najbardziej szkoda, że nie mamy swojego przedstawiciela w sejmiku- jesli prasowe doniesienia się potwierdzą to nie wszedł ani Miastowski ani Pietruczuk. A niestety sprawy śmieciowe podejmowane są wlasnie w sejmiku :(

Pani Iwona MUSI wejść w koalicję z PO, bo tylko w ten sposób będzie miała realny wpływ na PO. Wiele spraw bedzie zależeć od jej głosu. Jeżeli będzie w opozycji to sobie pokrzyczy i tyle z tego, a jeżeli wejdzie w koalicję z PiS, to HGW i PO będą miały Czyste Radiowo wiadomo gdzie. Wejście w koalicję z PO w sytuacji, gdy PO samodzielnie nic nie może, jest JEDYNYM rozsądnym rozwiązaniem dla Czystego Radiowa. Tu się nie ma nad czym zastanawiać.

# mieszkaniec_marymont

18.11.2014 18:33

Widzę, że już zaczęło się niezłe lobby (nawet w komentarzach) na rzecz koalicji PO-SLD i wykorzystanie do tego Pani Iwony, która wraz z członkami stowarzyszenia delikatnie mówiąc zajmowała negatywne stanowisko co do władzy dzielnicowej (z drobnym wyjątkiem w postaci Pana Pietruczuka). Powiem wprost: możecie to robić spokojnie, społeczeństwo jest głupie i niczego nie dostrzeże (wyniki wyborów jasno mówią, że 90% ludzi idzie na wybory dla samego tylko pójścia i postawienia krzyżyka przy "jedynce", na tym ich zainteresowanie sprawą się kończy) i nawet jeśli ktokolwiek dostrzeże tą hipokryzję związaną z domniemaną koalicją to szybko o niej zapomni i do następnych wyborów możecie być sobie braćmi. Potem nastanie październik 2018 i znowu poróżni Was jak nie kompostownia to inna srownia, a potem i tak rączki znowu zostaną umyte. I tak w kółko, niech beton trwa!
Pozdrawiam.
Zbyszek z Marymontu.

REKLAMA

# hardtrue

18.11.2014 19:04

Buhahahaha: "ziuluta" wypad klakierów na jakieś POlityczne forum albo do jakiegoś innego kółka wzajmenej adoracji. Wymienione przez ciebie inwestycje jak remont Wrzeciono czy Lindego to jeszcze poprzednie kadencje (przed PO) - miej choć trochę przyzwoitości. Ludzie mieszkają tu znacznie dłużej niż 10 lat i wiedzą że to stek bzdur. Budynki komunalne owszem są na osiedlu: to wątpliwej sławy Szegedyńska z której PO zrobiło "melinę" stolicy (ratowaną na siłę Straża Miejską przed całkowitym spalaniem) oraz bloki za stacją Orlen na Marymonckiej - jak wyglądają to rusz tyłek i sobie zobacz to może nie bedzie pitolił takich głupot. Wszystkie inne remonty to zasługa ludzi którzy zrobili je z prywatnych pieniędzy, bądź czynszów w spółdzielniach. Inne brednie to remont boisk, który np. na Szegedyńskiej był robiony ponad 10 lat temu, a na Lindego uczniowie w ogóle nie moga się doczekać do dzisiaj. Siłownie plenerowe? Chyba ci się przyśniły. Lemingi nadzbyt czesto cieszą się nawet z ochłapów dlatego ten kraj wygląda jak wygląda. Ja pamietam Wrzeciono zupełnie inne - przede wszystkim CZYSTE, bo miasto sprzątało swoje tereny, na jesieni wszystkie liscie były grabione kilka razy w miesiącu, w zimę chodniki i ulice były czarne, a na wiosnę i lato koszono trawę co parę tygodni (a nie raz na 2 miesiace gdy sięga już do pasa jak obecnie). Dzisiaj tylko non stop słyszymy - nie ma pieniędzy i to na NIC. Zrobią remont jednego przedszkola, wyleją betonowego węża za grube pieniądze (na którego klną wszyscy dokołoa) i mysla że ludzie to kupią? Żygać już się chce od tego czerwonego bełkotu typu "musi wejśc w koalicję" - mało wam ludzie pokazali że mają was dosyć? Jak ta kobieta z Radiowa poszła tylko po to aby pobierać sobie dietę, głosować jak ślepa razem z PO (która zdegenrowała tę dzielnicę) to nic tylko jej pogratulować kręgosłupa moralnego. No ale ma szanse pokazać że jest jednak zupełnie inaczej - pytanie pozostaje otwarte czy startowała z SLD żeby faktycznie działać i wtedy szyld partyjny nie będzie miał dla niej znaczenia, czy też chodziło wyłącznie o omamenie sąsiadów tak aby SLD uzyskało choć jeden mandat wiecej.

# eRDe

18.11.2014 21:51

Ale się zrobił zlot klakierów;)

# Sympatyk MJN

19.11.2014 07:56

Kilka wyjasnien. Burmistrza nie wybiera sie, otrzymuje sie go "od gory", a rada dzielnicy tylko to zatwierdza. To dlatego prawdziwym pracodawca burmistrzow sa ich mocodawcy. Im mniej od nich chca, tym sa lepsi.
Tu ma zrodlo dramatycznie niski budzet Bielan. Miastowski niczego nie chcial, bo jako mieszkaniec Wilanowa mial nas w d. Za to nagrody dostawal najwieksze.
Zaglosowalismy jak zwykle na partie, po i pis. Czy ktos z wyborcow pofatygowal sie, by sprawdzic ich programy dla Bielan? Podpiwiem - po i pis, nawet sie nie wysilily, by cos obiecywac...
Tym razem byla szansa zaglosowac na mieszkancow, MJN bylo o wlos od wygranej z SLD, ale tym razem jeszcźe przegralo.

REKLAMA

# bunt_radiowa

19.11.2014 11:45

Głosowałam na Panią Walentynowicz wraz z całą rodziną, bo wierzę w to, że podniesie sprzeciw wobec praktyk PO w radzie dzielnicy, nie wierzę w to, że wejdzie ona w koalicje z tymi trucicielami, to niemożliwe, inaczej już nic na świecie nie będzie dla mnie zaskoczeniem.

# zxc

19.11.2014 12:10

#bunt_radiowa napisał(a) 19.11.2014 11:45
Głosowałam na Panią Walentynowicz wraz z całą rodziną, bo wierzę w to, że podniesie sprzeciw wobec praktyk PO w radzie dzielnicy, nie wierzę w to, że wejdzie ona w koalicje z tymi trucicielami, to niemożliwe, inaczej już nic na świecie nie będzie dla mnie zaskoczeniem.

Tylko koalicja z PO w tym układzie coś da, bo p. Anna będzie miała głos blokujący PO. Zrozumcie mechanizmy warszawskiej polityki. Ma się buntować dla samego buntu i patrzeć jak PO wyciąga dwóch radnych z PiS i rządzi samodzielnie? Co wtedy jej bunt da? Następne wybory są dopiero za 4 lata i dopiero za 4 lata PO znów będzie miała mokro w gaciach. Teraz mają nas znowu gdzieś. PO-SLD to jedyne logiczne rozwiązanie dla Radiowa gwarantujące, że PO w ogóle pochyli się nad sprawą, mając w koalicji p. Annę, która będzie im mogła coś zablokować. Także pani Anna powinna to zrozumieć.

# bunt_radiowa

19.11.2014 12:24

nie wiem czemu rozmawiamy o Pani Annie, skoro to Pani Iwona jest przedstawicielką Czystego Radiowa - to po pierwsze. Po drugie jeśli będzie w koalicji i będzie podnosiła wewnętrzny głos buntu to szybko zleci ze stołka i zostanie radną niezrzeszoną, o czym dowodzi wiele przypadków nie tylko z Bielan. Nie po to głosowaliśmy na człowieka działającego w stowarzyszeniu (często na przekór własnym poglądom, bo nie popieram ani SLD ani PO), aby teraz w jednym szeregu stanęła z tymi trucicielami. Jeśli tak się stanie to będzie tylko umocnienie platformy w strukturach samorządowych, a powinno się wykonywać już teraz ciężką pracę u podstaw na przyszłość, aby partie odeszły od samorządu, aby samorządem byli mieszkańcy związani z radami osiedlowymi i lokalnymi stowarzyszeniami.

REKLAMA

# Rurek

19.11.2014 12:34

#ziuluta napisał(a) 18.11.2014 15:55
Rurek - nie chcesz zauważyć zmian to ich nie widzisz. I tyle w temacie. Mieszkam na Wrzecionie od 10 lat. I przez ten czas na Wrzecionie:
- remont dwóch odnóg ul. Wrzeciono +progi zwalniające, remont ul. Lindego
- zieleń, chodniki
- mediateka
- place zabaw - a mam 5 letnie dziecko więc dla mnie to ważne - chodzę na 4 różne (które powstały właśnie w tym czasie)
- BCEK - na Szegedyńskiej - zajęcia rozwijające zdolności i zainteresownia dla dzieci, siłownia
- siłownie plenerowe
- basen, na którym za 10 zł mogę z dzieckiem spędzić godzinę
- remonty przedszkoli, placów zabaw przy przedszkolach - w we wrześniu oddany kolejny pl. Przytyk, remont budynków, i rozbudowa przedszkola Dorycka, remont żłobka
- boiska przy szkołach
- II nitka Kasprowicza
- metro +pętla tramwajowa pod Hutą
- porządek na targowisku Wolumen
- ocieplenia i elewacje budynków komunalnych
- budowa budynków komunalnych - 2 na Wrzecionie
To tak na szybko. Pewnie jeszcze wiele innych inwestycji, które pominęłam. Nie wszystkie spacerując po Wrzecionie można zobaczyć (wnętrza szkół, przedszkoli). Ale zmiany na przestrzeni tych 10 lat są - ogromne. Ja to widzę. Ty nie chcesz widzieć - to nie zobaczysz.
A ja mieszkam na Bielanach 30 lat. I kiedyś była to dzielnica przyjazna mieszkańcom, pełna zieleni spokojna teraz jest odwrotnie. Stała się najbardziej niebezpieczną dzielnicą Warszawy. Likwidowane są miejsca parkingowe żeby Straż Miejska mogła kasować za mandaty. Nie ma żadnych nowych nasadzeń. W tym samym czasie na Ursynowie posadzono 500 tyś krzewów i 200 drzew. Powstały 4 place zabaw i 2 siłownie. Wszelkie inwestycji ronda, ulice, mosty budowane są przez miasto - nie są to inwestycje Dzielnicy. Obrzeża Dzielnicy stały się śmietnikiem. Las Bemowo po stronie Bielan, Las Młociński, Las Bielański zasypane są workami ze śmieciami. Urzędnicy z Dzielnicy nie reagują na pisma, telefony. W innych częściach Warszawy rezygnuje się z solenia ulic. Na Bielanach sól wali się nie tylko na ulice ale i na chodniki. Firma BYŚ nie używa nawet szufli sypie kubły soli pod stare drzewa. Pomimo pism do Burmistrza i Wydziału Ochrony Środowiska nikt nie reaguje. Błędy zarządu można wymieniać w nieskończoność. Jak można wydać kilkaset tysięcy na plan miejscowy na Słodowcu nie pamiętając o tym że nic tam nie powstanie bo jest METRO. Na koniec przypomnę że Pan Miastowski nie miał nawet odwagi wyjść do osób protestujących przeciwko składowisku Radiowo. Ale czemu się dziwić jest z PO a MPO siedzi teraz w kieszeni HGW. Jedna klika. Mam nadzieje że już na Bielany nie wróci, bo jego rządy to stracone lata.

# fifi

19.11.2014 13:53

Kto liczył??? Na czyich serwerach? Kto dopisywał głosy na serwerach? Te wybory to straszna wtopa !!! :P

# kloszard

19.11.2014 16:18

No to bedzie jak było ! ,,, i gitara !a niech się "śmieci pną do góry" !

REKLAMA

# pawel

20.11.2014 18:31

podziękujcie swoim sąsiadom którzy głosowali na PO w wyborach samorządowych w Warszawie...PO praktycznie nie zrobiła nic istotnego na Bielanach w ostatnich latach a ludzie mimo wszystko na nich zagłosowali....płakać się chce
no cóż, może jak kompostownia Radiowo rozkręci swoją działalność i dmuchnie tym "cudownym" zapachem w Wasze okna to przyjdzie jakieś otrzeźwienie...tyle że trochę za późno!

# Pytam się

21.11.2014 08:40

Wygląda na to że te całe wybory to jakiś żart ponury. Czy naprawdę wszystko w tym kraju musi być maksymalnie spartaczone? Jak długo jeszcze różnej maści leśne dziadki na stanowiskach będą nam utrudniać życie?
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break