REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Rafał Wodzicki

09.12.2019 15:38

Kilka lat przed śmiercią mama zabrała mnie do parafii katedry praskiej. Tam sfotografowałem z księgi rosyjski zapis o urodzinach mojej babci w Pelcowiźnie. Dowiedziałem się o tym, bo na jej grobie we Wrocławiu napisali, że urodziła się w Warszawie. Stawili się świadkowie - kolejarze Józef Ostrowski z Nowego Bródna i Adam Bargieł z Wiejca Sochaczewskiego. przedstawili dziecko płci żeńskiej urodzone w Pelcowiźnie. @Grochow.Praga

 Matka_Sławka_z_Gdańska

10.12.2019 10:45, wpis modyfikowany 2 razy,ostatnio 10.12.2019 10:49

XIX wiek....i dwóch dorosłych mężczyzn stawia się jakby nigdy nic i przedstawia dziecko płci żeńskiej!? Takie rzeczy, to chyba tylko pod ruskim zaborem? Bo wierzyć się Matce nie chce, żeby to był Złota Era Tolerancji? Nie...tak być nie mogło!

# Bronek z Budy

13.12.2019 11:41

Matka_Sławka_z_Gdańska napisała 10.12.2019 10:45
XIX wiek....i dwóch dorosłych mężczyzn stawia się jakby nigdy nic i przedstawia dziecko płci żeńskiej!? Takie rzeczy, to chyba tylko pod ruskim zaborem? Bo wierzyć się Matce nie chce, żeby to był Złota Era Tolerancji? Nie...tak być nie mogło!
to byli świadkowie i dodatkowo kolejarze czyli mundurowi co podnosiło ich rangę jako świadków... ale jak się boso w sukmanie do miasta przekradało to w doopie się było i goowno widziało spod Gdańska... fersztejen?

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

13.12.2019 12:22

Dziękuje panie Bronisławie za zabranie głosu. Wniósł pan spokój do rozmyślań Matki o losie tego dziecka....
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe