REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Park Wiśniewo pod topór?

# kinga

17.02.2009 14:05

zajrzyjcie do dzisiejszego życia warszawy,jak myslicie kto wygra?

# Tommmm

15.06.2012 17:14

Witam,
Skoro jest to dyskusja mająca na celu poznanie opinii innych to i ja się wypowiem bo mieszkam ok. 300 m od planowanej budowy:
1. Gdy chodziłem do podstawówki nr 257 teren między ul. Sąsiedzką, a ul. Uczniowską był terenem Ligi Ochrony Kraju i był zadbany. Potem coś się zmieniło i przestał nim być, szkoda, ale nikt się tym nie interesował i nie zwracał uwagi, że jest tam syf, brud i mieszkają menele. Taka mała znieczulica. Nikt nie zrobił takiej jak teraz akcji "sprzątajmy park wiśniewo", bo to wcale nie jest park i każdy miał to w nosie.
2. Teraz gdy jest pomysł na zagospodarowanie terenu, pojawiają się głosy sprzeciwu. Jak natomiast cieszę się, że do kina nie będę musiał jeździć na Targówek lub na Wolę, tylko będzie coś blisko mnie. Stare drzewa pozostaną, bo są pomnikami przyrody i tego powinniśmy dopilnować, natomiast reszta to krzaki i brudy. Jak ktoś nie był to polecam wycieczkę w ten samozwańczy "Park Wiśniewo".
3. Mowa jest o 2000 miejsc parkingowych w nowym obiekcie. Przecież te Samochody nie będą jeździły po naszych ulicach bo i po co? Jak ja jadę do Centrum handlowego to jadę na parking, a nie kręcę się po okolicy. Więc w naszej sytuacji będzie podobnie.
4. Największy sprzeciw wyrażają właściciele najbliżej położonych działek, ale nie mogą oni żądać, aby nic się wokół nich nie budowało. Bo jeśli ktoś chce mieć przy domu las to powinien kupić sobie ranczo na wsi jakieś 10.000 metrów kwadratowych i tym terenem zarządzać. Wówczas jest gwarancja, że nikt się nie wybuduje.
5. Mieszkamy w Warszawie i musimy się liczyć z jej rozbudową, a takie Centrum jest zwykłym krokiem naprzód, jak nie teraz to za Kilka lat.
6. Na koniec dodam, że wolałbym żeby w miejscu dotychczasowego "parku wiśniewo" powstał prawdziwy PARK WIŚNIEWO do którego mógłbym pójść z dziećmi, ale bądźmy realistami - to jest teren prywatny i niewiele można w tej sprawie zdziałać.
7. Jeśli te krzaki mają zostać tak jak są, to wolę nowoczesne Centrum, choć osobiście ciszyłbym się gdyby w tym miejscu powstał taki teren jak w Henrykowie.
8. Jeżeli tej najbardziej zaangażowanej w protesty grupie mieszkańców uda się doprowadzić do budowy PARKU, a nie CENTRUM HANDLOWEGO to będzie to olbrzymi sukces i na to bardzo liczę.
9. Jeżeli osoby te zablokują inwestycję CENTRUM HANDLOWEGO i zostaną krzaki w takim stanie w jakim są teraz to zaspokojone zostaną pragnienia właścicieli najbliższych działek o "zielonym sąsiedztwie", a reszta mieszkańców nic z tego nie będzie miała i posłuży tylko jako narzędzie to rozkręcania sporu.
Ciekaw jestem innych opinii na ten temat

 Anna

19.12.2013 22:42

Park i osiedle ma swoją historię i urodę, obecnie brak dbałości powoduje zniszczenie i niezadowolenie ludzi.

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy