REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Park na Tarchominie

# jacek

04.09.2004 10:41

Jestem przyszłym mieszkańcem Tarchomina. Dzielnica ta ma w opinii wielu miano zielonej, ale jeżdżąc i chodząc po okolicy nie zauważyłem niczego, co można by nazwać parkiem (nie mówię o różnego rodzaju zagajnikach, których rzeczywiście jest sporo). Wiem też, że jest "drobny" park - okolice Picassa. Czy ktoś coś wie na temat planów? Warto by, żeby władze przewidziały taki teren, a najlepiej jeszcze kilka skwerków wtedy dzielnice mogłaby staś się czymś lepszym niż kolejne bokowisko w rodzaju Ursynowa czy Bemowa.

# mieszkaniec

05.09.2004 13:21

cześć
tu jest dzielnica ludzi z całej polski, a szczególnie wschodniej.
Większość mieszkań jest pod wynajem.
Władze chcą , ale im słabo wychodzi coś zmieniać..np brak parkingów przed pasażami handlowymi, parki..hmmm pożyjemy zobaczymy ale jako takich tu niema
pozdrawiam

# Kotkaa

05.09.2004 13:53

Zielona jest Białołęka po drugiej stronie Modlińskiej. A tarchomin... yyyy... no, chyba ze Wał Wislany się uzna za zielen. Albo pas między Modlinską i Milenijną. I tak moi znajomi ze srodmiescia cieszą sie, kiedy moga przyjechac "do nas na wies".

REKLAMA

# aza

05.09.2004 14:04

Jacku, poznasz walory Bialoleki juz jak tu zamieszkasz :)
Mi wszyscy najpierw wspolczuli decyzji wyprowadzki z kochanego osiedla Dolina Sluzewiecka na drugim koncu Wawy (na granicy z Ursynowem).
A teraz przyjezdzaja do mnie (spiwory, plecaki, prowiant na droge ;-)) i zazdroszcza mi Choszczowki, lasu Henrykowskiego no i wycieczek rowerowych nad Zegrze.
Zobaczysz jak zielona jest Bialoleka, bo fakstycznie Tarchomin troszke kamienny... Ale ma swoj urok :)
Zapraszamy :)

# jacek

08.09.2004 12:20

Las Henrykowski już trochę poznałem, a nawet taki mały zagajnik jak ten między Modlińską a Milenijną cieszy zdecydowanie (oby się ostał jak najdłużej) jednak mi chodzi o coś innego. Chyba każdy się zgodzi, że zieleń zwłaszcza "cywilizowany" pozytywnie wpływa na atmosferę w naszym otoczeniu. Dlatego jakaś inicjatywa by się przydała. Wiem, że z punktu widzenia właściciela lepiej sprzedać teren pod hipermarket (oby nie powstał kolejny blaszak Tesco w pobliży skrzyżowania Światowida i Myśliborskiej) lub osiedle mieszkaniowe, ale rolą władz gminy powinno być zapewnienie sprzyjających warunków do rozwoju dzielnicy.

# gosc

09.09.2004 09:36

Dobry kandydat na park to teren naprzeciwko pasażu Książkowa - tj. przy osiedlu Buczynek 2 (te 4 bloki) i szkole/gos (te drogie boiska i stoły ping-pongowe).
Na razie inicjatywa władz sprowadziła się do wysypania tam śmieci, ale może jakiś urzędnik poddany presji społecznej (piszcie o tym od razu do prasy lokalnej, bo te fora są bez znaczenia) spróbuje się wykazać i zaprojektuje mini-park z ławkami?

REKLAMA

# Peter_Pan

09.09.2004 11:08

A czy nie jeszcze lepszy byłby teren w kwadracie Światowida - Książkowa - Odkryta - Stefanika? Całkiem ładny rośnie tam zagajnik, więc nawet nie trzeba niczego sadzić, tylko wytyczyć 2-3 ścieżki, wyłożyć kostką, postawić parę ławek, parę latarni parkowych i mielibyśmy piękny teren na spacery...

# peter

09.09.2004 21:53

Gościu!
Teren naprzeciwko pasażu Książkowa a między szkołami i Bosem jest zarezerwowany pod szybki tramwaj (wcześniej pod metro).
Teren pomiędzy Książkową a Stefanika od strony Odkrytej zarezerwowany jest pod nowe przedszkole.
Duża część potencjalnej zieleni parkowej lub łąk to tereny prywatne na których nic nie da się zrobić.

# jacek

10.09.2004 08:40

No właśnie
Ten teren pod szybki tramwaj
Ten pod przedszkole
Ten pod centrum handlowe
Z tego, co napisałeś to urzędnik (czy architekt), który sporządzał plan zagospodarowania przestrzennego nie wpadł na pomysł, że przydałby się jakiś skwerek gdzie można by pospacerować.
I tak rośnie nam betonowa dżungla.
Według mnie tu potrzebne jest jakieś stanowcze określenie np. 10% powierzchni gminy to zieleń miejska (i nie wliczamy do niej trawników między blokami, czy lasów na jej obrzeżach).

REKLAMA

# Piter

10.09.2004 17:41

Urzędnik, który sporządzał plan zagospodarowania nie miał czasu na myślenie o zieleni miejskiej ponieważ miał bardzo poważny problem osobisty pt. "Jak korzystnie zainwestować?" - chodzi oczywiście o wsparcie finansowe od właścicieli przyszłego centrum handlowego.

# krolewna_fiona

10.09.2004 20:58

Jak to pod przedszkole? Między Książkową a Staefanika biegnie linia wysokiego napięcia. A pod linia wysokiego napięcia chyba nie wolno stawiać budynków. Więc albo nie cały teren jest zarezerwowany pod to przedszkole (to niezły gigant musiałby być) albo wręcz wcale nie będzie tam przedszkola. Moim zdaniem ten teren najbardziej się nadaje właśnie na park.

# Enryk.

11.09.2004 16:47

Tylko chamstwo tu straszne.Widac ,że tu Polska wschodnia i poludniowa zjechala. Szczególnie za kierownica tu trafisz krewkich dziadów .emerytów i naspidowanych dresów .
Generalnie da sie zyć i jest zielono !!.

REKLAMA

# Mieszek

16.09.2004 23:24

Zielony - zagospodarowany teren ma powstać w rejonie między Świderską a wałami na wysokości Leaer price'a - zaglądałem kiedyś do projektu planu zagospodarowania
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA