REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

osiedla strzeżone i bezpieczeństwo w stolicy

# m_z

23.11.2006 15:29

w ostatnich numerach "Echa Łomianek i Bielan" poruszaliśmy sprawę osiedli strzeżonych (artykuł "Chomiczówka się odcina" w Echu z 3 listopada 2006 i "Mury nie runą?" z 24 listopada). czy grodzenie jest rozwiązaniem problemu bezpieczeństwa w Warszawie? zapraszam do dyskusji.

# yyy

26.11.2006 11:24

Wydaje mi się, że tak. Zatrudnienie ochrony na zamkniętym terenie pozwala na kontrolę tego terenu, nie wszyscy mogą wejść czy wjechać, łatwiej jest wezwać jakąś pomoc w razie potrzeby. Również potencjalni rozrabiacze będący mieszkańcami osiedla strzeżonego mają narzucone hamulce. Na pewno nie jest to 100 procent bezpieczeństwa ale wzrasta ono bardzo wysoko.

# Gość

13.12.2006 20:00

Oj tam nie wszyscy mogą wjechać. Niejednokrotnie zdarzało mi się odwiedzać znajomych, którzy mieszkają w osiedlach zamkniętych, strzeżonych. Tylkow dwóch przypadkach zdarzyło mi się, że ochorna zainteresowała się do kogo jadę i telefonowali do moich znajomych czy mają mnie wpuścić - raz w Józefosławiu, drugi raz w Michałowie-Grabinie.

REKLAMA

# Robert

31.05.2007 00:10

Z tego co mi wiadomo, to Warszawa należy do nielicznych miast, w których buduje się "osiedla-getta". Nie tak powinno się rozwiązywać sprawy bezpieczeństwa. Na przykład na os. Wrzeciono w okolicach kościoła i dawnego (tak chyba można już powiedzieć) orgódka jordanowskiego niedługo zabraknie miejsca do chodzenia...
Grodząc budynki nikt nie myśli o innych mieszkańcach osiedla. Zabiera się dogodne przejścia każąc innym zaiwaniać dookoła. Niestety nie wszyscy są młodzi i mają na to siłę, ale cóż to kogo obchodzi.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break