REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Lodowiska 15 nie będzie...

# B.W. radny

14.12.2007 12:02

Właśnie w mailu znajazłem informację: Z przykrością zawiadamiamy, że pierwotnie zakładany na dzień 15 grudnia br. termin otwarcia sztucznego lodowiska przy ul. Strumykowej 21 w Białołęce z przyczyn niezależnych od inwestora musiał ulec przesunięciu o tydzień. Sytuacja ta spowodowana została kłopotami związanymi z dostarczeniem agregatu chłodniczego z Włoch, gdzie trwały strajki transportowców oraz niesolidnością i nie wywiązaniem się z zapisów umowy głównego dostawcy i wykonawcy lodowiska firmy: Budowa Lodowisk TOL sp. z o.o. z Warszawy.
Wszystkich Państwa najmocniej i szczerze przepraszamy za zaistniałą sytuację i jednocześnie pozwalamy sobie jeszcze raz zaprosić Szanownych Gości na uroczystość otwarcia lodowiska na dzień 21 grudnia br. (piątek), na godzinę 18.00 do Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Strumykowej 21.
***
A tak na marginesie warto by spytać P. Opolskiego (który zapewniał pierwotnie, że lodowisko będzie 1 XII!!!), jak została skonstruowana umowa z wykonawcą, i czy za owy poślizg Białołęka otrzymuja jakąś rekompensatę... Może niech p. Opolski od razu obieca 1 VI 2009 - będzie bardziej wiargodnie!

# sportowiec

14.12.2007 12:55

Z tego co wiem, do tej pory nie dojechał agregat, więc otwarcie w przyszły piątek jest też nierealne. Samo wylanie trwa 5-6 dni, montaż agregatu przy pracy 24h/dobę przyjmijmy jeden dzień z haczykiem, plus niespodzianki. Chyba w tej sytuacji nie warto się spieszyć, bo będzie najpierw otwarcie, a zaraz potem zamknięcie do poprawy, jak w PRL-u.

# Andrzej Opolski

14.12.2007 13:35

Widzę, albo lepiej czytam słowa radości B.W. o przesunięciu terminu otwarcia lodowiska.Tak się składa że na strajk we Włoszech naprawdę nie mieliśmy wpływu. Efekt wysiłku wielu ludzi przesunie się o tydzień.Szkoda ,ale niekiedy tak bywa.Mogę tylko przeprosić.Pan jako radny może spojrzeć w umowę i wtedy uwierzyć w staranność zapisów. Co do troski sportowca i jego danych wyjaśnie :Agregat jest już przy lodowisku i trwa proces jego podłączenia.Podłączenie,odpowietrzenie ,zalanie glikolem (5 ton ),sprawdzenie ,wstępne zamrożenie,oraz właściwe mrożenie wielowarstwowe to proces 4-5 dni.Troska o jakość płyty wpłynęła na decyzję.Jeśli potrafimy nie być małostkowi to zrozumiemy ten stan.Lodowisko przecież mogło być o wiele lat wcześniej kiedy głosów mieszkańców wysłuchiwało Pana ugrupowanie ale...Tych których zawiedliśmy jeszcze raz przepraszam .Bądżmy optymistami ,trzymajmy kciuki ,musi się udać.

REKLAMA

# prawnik

14.12.2007 16:09

Panie Burmistrzu,
na strajk włoskich transportowców oczywiście nie miał Pan wpływu. Jeżeli prawdą jest, że agregat nie dojechał z tego powodu, to na pewno firma wybroni się przed odszkodowaniem z powodu zapisów o sile wyższej stosowanych w każdej umowie. Strajk we Włoszech jest dla terminu oddania do użytku lodowiska na Tarchominie siłą wyższą.
Wątpliwości jednak są i to poważne. Skoro dopiero dzisiaj ta informacja została podana do wiadomości, a jeszcze wczoraj na stronie dzielnicy było zaproszenie na otwarcie, to oznaczałoby, że do wczoraj nie posiadał Pan prawdziwych informacji na temat rzeczywistego stanu przygotowań lub też zataił Pan te informacje. To drugie raczej wykluczam. Sądzę bowiem, że firma montująca nie poinformowała na czas dzielnicy o zaistniałych problemach. Sądzę też, że przy takiej inwestycji był Pan w bieżącym kontakcie z przedstawicielami tej firmy. Domniemuję zatem, że jeszcze wczoraj zapewniali Pana, że wszytko idzie zgodnie z planem. Przypuszczam też, że ma Pan na to licznych świadków. I to jest podstawa do domagania się odszkodowania, o które - mam nadzieję - wystąpi Pan w moim i innych podatników imieniu.

# A.O.

14.12.2007 17:47

Zapewnić mogę:
-aktualnie następuje proces wypełniania glikolem przewodów na całej powierzchni lodowiska :
-w umowie są zawarte regulacje dotyczące kar z tytułu niewywiązywania się z ustaleń;
-rzeczywiście Firma nie dotrzymala określonych warunków :
Podsumowywując -zbliżamy się jednak do radosnego końca

# B.W. radny

15.12.2007 00:14

Nie wiem gdzie Pan Burmistrz wyczytuje ową radość w moich słowach. Może między wierszami...? Ale chyba nadeszły wreszcie czasy, że możemy wreszcie mówić wprost. Nie wiem, jak Pan Burmistrz, ale ja staram się z tego korzystać. Gdyby poranna wiadomość mailowa ucieszyła mnie, napisałbym to otwarcie.
Cóż, siła wyższa siłą wyższą, a skutecznośc Zarządu to inna sprawa. Zresztą to już nie pierwsza sprawa, której realizacja opóźnia się w sposób znaczący pomimo zapewnień, kilku "pewnych" terminów itd. Nie wiem czy wszystko można zrzucić na barki sił wyższych, złych ludzi i złośliwości materii... Jako mieszkaniec chciałbym po prostu, aby Zarząd działał efektywnie. Nie tylko w materii reagowania na forum w godzinach urzędowania...
I cóż, dalej ostrzę łyżwy... 21 XII będą jak brzytwa!!!

REKLAMA

# Jolka

15.12.2007 11:18

Skoro pierwszy napisałeś Bartku na forum że to i tam to czyli w czasie nie bedzie otwarte to gdybyś kierował się troską byś im współczuł.A tak wychodzi z Ciebie lisek chytrusek.

# siekierka kurpiowska

15.12.2007 22:36

Z tego co widzę na pewne tematy p.Opolski potrafi odpowiedzieć natychmiast- nawet w godzinach pracy(może dlatego nie potrafi zająć się prawdziwymi problemami sportu i oświaty, bo śledzi wpisy na forum?), a inne pomija milczeniem.
Było jeszcze kilka wątków dotyczących sportu na Białołęce, padało nawet nazwisko burmistrza i nie ma odzewu. Czyżby tamte pytania były za trudne? Panie burmistrzu co Pan zrobił dla stowarzyszeń na Białołęce przez ostatni rok?
Jakie ich problemy Pan załatwił? Tylko niech Pan nie opowiada bajek o tym jakie programy ( Otwarte obiekty sportowe, Sportowy talent) uruchomiło miasto, bo to akurat nie jest pana zasługa.
A czy pan wie, że dziś był kolejny turniej piłkarski na Białołęce? Czy wie Pan kto i gdzie go organizował? Czy wie Pan kto z oficjeli był na nim? Czy wie Pan, które miejsca zajęły drużyny z Białołęki ( były dwie)?

# Daleko od szosy.

16.12.2007 17:07

W sobotę był na wielkiej imprezie mikołajkowej dla przedszkolaków naszej dzielnicy w BOSie,
W niedzielę zamknął i podsumował turniej szachistów w którym uczestniczyli nasi i mazowieccy szachiści w 342 szkole ,
Pózniej był na turnieju pilki w BOSie gdzie drużyna z Minska wykosiła 3 drużyny z Agape,
Widziałem ich razem chodzących z Filipowiczem.
W czwartek był na Olimpiadzie tenisa stolowego na Strumykowej.
Lodowisko.
A gdzie ty byłes siekierko ? Lepiej wyluzuj.Bo sport to jedna z wielu dziedzin zycia Białołęki.

REKLAMA

# siekierka kurpiowska

16.12.2007 18:52

Turniej Agape był tydzień temu, więc nie ściemniaj. Tak się składa, że byłem na nim. Tydzień temu byłem też na turnieju organizowanym w drugiej hali przez Stowarzyszenie Sportowe Białołęka. Chyba szosa była daleko skoro o imprezach sprzed tygodnia mówisz w czasie teraźniejszym?

# B.W. radny

17.12.2007 03:34

Jolciu, adwokacie naszego Drogiego Nieocenionego, ponieważ w piątkowy poranek nasz szacowny Urząd rozpoczął informowanie o zaistniałej sytuacji od radnych oraz przedstawicieli organizacji społecznych, wydawało mi się jak najbardziej zasadnym przekazanie tej informacji mieszkańcom, także tym, odwiedzającym forum Echa. (Infomracja na stronie urzędu pojawiła się znacznie później). Napisałem więc post nie z radości ani z zawiści, po prostu gwoli informacji.

# POciecha

18.12.2007 19:07

Gwoli informacji-piękne to.Jeśli mnie pamięć nie myli to nigdy nie rozpoczyna się informowania od radnych kórych w urzędzie nie ma.Zaczyna się od zainteresowanych czyli uczestników ,gości ,pracowników.Radny nie klaszcze mocno ani też nie współczuje.Chyba że z partii zwycięskiej.Jesteś w opozycji i sądze że wiem co cię boli.Musisz przeżyć. Mam tylko wątpliwości czy poradzisz sobie w czasie.
A tak na marginesie jesteś mlodym żonkosiem i bić powinna z Ciebie słodycz i serdeczność.

REKLAMA

# siekierka kurpiowska

21.12.2007 23:12

Jak na lodowisku? Pierwsze lody przełamane?

# Parafianka

22.12.2007 13:23

Ponownie dał głos B.W. radny -,współczuję temu dużemu dziecku.Kabotyńskie wypociny pana radnego są żenujące. Wielki wstyd.....

# Maryjan

29.12.2007 10:44

BWradny - Komisja Oswiaty, Kultury i Sportu. Specjalnie sie Pan zes nie popisal, a narzekac kazdy moze. Czy ktos sie BWradnego czepia o kre na rzecze i czy kajaki maja lodolamacz ?

REKLAMA

# B.W.radny

08.01.2008 01:16

zapewniam, że nasze mają!
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy