REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


13.11.2019 12:03 #AnnaS
To żart? Dziwny i niesmaczny.
13.11.2019 13:46 #qvertz
Chyba dobrze. Odolany są dużym osiedlem, gdzie mieszka już wiele tysięcy ludzi. Z pewnością duża część z nich jest wyznania katolickiego. Dlatego nie jest dziwne, że wielkie osiedle będzie miało kościół na swoim obszarze. Tak się wszędzie buduje, że również w planach miejscowych należy uwzględniać miejsca użyteczności publicznej oraz kultu religijnego. Tylko w prymitywnym okresie komunistycznej PRL zakazywano budowy kościołów. Pierwszym nowym zbudowanym kościołem po II wojnie w Wawie był ten na ul. Dickensa na Ochocie. Walka z szatanami czynnymi, by powstał, była naprawdę ciężka. Miejmy nadzieję, że dzisiejsze władze Warszawy nie biorą tamtych komuchów "za wzór" i kościół zostanie zbudowany. Podobnie jak kolejna szkoła, przedszkole i publiczna przychodnia.
13.11.2019 19:53 #Tamajana
W Polsce jest ponad 10 tys. parafii katolickich. Dla porównania, podstawowych urzędów świeckich jakim jest gmina jest 2477 szt. Uważam że kolejny kościół w tej okolicy jest zbędny, jak ktoś będzie chciał, może się pomodlić w każdym miejscu, w pobliżu też jest kilka kościołów. O wiele ważniejsza jest szkoła, przedszkole i ośrodek zdrowia.
13.11.2019 23:38 #Krzyżowiec
Super!
Kościół zamiast szkoły, kościół zamiast przychodni lub szpitala popieram!!!!. Przecież społeczeństwu w 99% bezmyślnie katolickiemu nauka nie jest potrzebna, a wyleczyć może się modlitwą.
13.11.2019 23:54 #mic
Raczej od roku 2001 - ciężko w to uwierzyć, aż readaktor zrobił błąd...
REKLAMA
14.11.2019 08:44 #max
Najazd na kościół jak w czasach stalinowskich. Dobrze pomyślcie a wszystko się da rozplanować.

A jak kasy nie ma, to skończcie z lekcjami pedalstwa autorstwa imć rabieja!
14.11.2019 14:38 #Menelka
#qvertz Kościołów w okolicy mamy kilka kościołów, więc ich dostępność nie stanowi problemów. Jeśli już to można zwiększyć liczbę mszy np. w kościele św Wawrzyńca ostatnia msza w niedziele jest o 17:30, na tygodniu msze są tylko popołudniu i to o 17, 17:30. Kościół wymaga remontu ale nie ma na to środków, za to plebania jest wielka i wyremontowana. Skoro na remont nie ma to na nowy kościół plebanie środki się znajdą
14.11.2019 15:02 #parafianka
#qvertz kościołów w okolicy jest naprawdę dużo. Zawsze można zwiększyć liczbę mszy u św Wawrzyńca ostatnia msza w niedzielę jest o 17:30, a na tygodniu są tylko o 17 i 17:30. Kościół jest zniszczony, nie ma środków na remont, plebania jest ogromna odnowiona - spokojnie pomieści więcej niż 1 księdza( przepraszam + emeryta). W takiej sytuacji skąd będą środki na budowę nowego kościoła plebanie itd. skoro stary niszczeje?
14.11.2019 15:09 #mama
łatwiej raz w tygodniu pojechać nawet do kościoła , niż zawozić i przywozić dzieci ze szkoły cały tydzień w sumie 10 razy!!! Poza tym każdy teren na przedszkole, żłobek, szkołę przychodnię przy takiej liczbie rodzin z dziećmi jest na wagę złota. Kościół wspiera politykę pro rodzinną to chyba powinno mu zależeć żeby jego parafianie mieli gdzie posyłać dzieci do szkoły
14.11.2019 15:16 #qvertz
@Menelka 14.11.2019 14:38
Być może dla części osób (młodych) nie ma problemu, by do kościoła czołgać się tunelem z czasów Wiesława/Edwarda i zapylać w sumie z kilometr w smrodzie i hałasie. Jednak mądrzejsi ludzie uznali, że na Odolanach działka, której właścicielem obecnie jest Kościół Katolicki, może zostać zabudowana zgodnie z jego intencją. Tak samo byłoby, gdyby inny właściciel terenu na Odolanach zechciał sobie zbudować teatr albo meczet. Jeśli właściciel ma kaprys, urzędowi miasta nic do tego. Zwłaszcza, że w czasach, kiedy miasto zezwalało deweloperom na budowę, nawet nie pomyślało o szkole, przychodni lub innej placówce użyteczności publicznej. Wystarczy porównać Odolany z Ursynowem, aby zobaczyć prymitywizm obecnie rządzących miastem. Tam co krok szkoła, przedszkole, przychodnia, supersam - i kościół też.
15.11.2019 12:20 #Menelka
qvertz 14.11.2019 15:16

Proponuje Kościół Grzegorza Wielkiego na cmentarzu wolskim. Jestem tą mniej mądrą i uważam, że lepiej raz w tygodniu się przejść do kościoła niż 5 razy w tygodniu "czołgać się tunelem z czasów Wiesława/Edwarda i zapylać w sumie z kilometr w smrodzie i hałasie." z dziećmi do szkoły. Druga kwestia działka jeszcze miesiąc temu należała do miasta, dla mnie decyzja o przekazaniu jest absurdalna
15.11.2019 16:57 #qvertz
#Menelka 15.11.2019 12:20
Przypomnę jeszcze raz: malutki kościół Św. Wawrzyńca obejmował kiedyś ogromny obszar parafii aż do Górczewskiej. Teraz po podziale, pod jego opieką duszpasterską jest wielkie osiedle na Odolanach. Jak wynika z artykułu, możliwości organizacyjne tego sławnego kościółka są już ograniczone. Miasto przekazało działkę Kościołowi na samych Odolanach tytułem rekompensat. OK. To jest wielkie osiedle, tysiące wiernych. Dlatego postanowiono zbudować kościół już na obszarze Odolanów. Kwestie dydaktyczne, przedszkola, ochrony zdrowia - to funkcje miejskie. A tu władze dały d... na całej linii, pozwalając budować klocowisko bez podstawowej infrastruktury publicznej. A kościół Św. Grzegorza Wielkiego nie pełni funkcji parafialnej, poza tym jego kubatura nadaje się wyłącznie na obrzędy cmentarne. Ludziom potrzebne są nowe szkoły etc., ale nie tylko. Również nowe miejsca niezbędne do realizacji praktyk religijnych.
19.11.2019 12:07 #Menelka
#qvertz
Należałoby sprawdzić ile jest tych praktykujących katolików na Odolanach...skoro księdza po Kolendzie przyjmuje co w 4 mieszkaniu? Pytałam księdza na wizycie duszpasterskiej dlaczego w dniu powszednie nie ma mszy rano - odpowiedz bo mamy pogrzeby. O 7,8 rano?? Są dwie popołudniu 17,17:30 myślę, że powinna być ostatnia o 19 żeby każdy kto potrzebuje mógł zdążyć, tak samo w niedziele. Poza tym stan kościoła jest opłakany - w niedziele zauważyłam że popękała posadzka i i cześć marmuru wypadła. Proponuje, żeby ksiądz Marek zaangażował się w większą liczbę mszy dopasowanych do potrzeb parafii i remont kościoła. Chodzę do św Wawrzyńca od 8 lat i nawet najmniejszy remont się nie odbył. Skoro taka duża parafia to po Kolendzie ta się coś na remont uzbierać..
13.01.2020 15:39 #ja nie ty
Zaraz będzie 20 lat bez planu zagospodarownia. Co roku będzie za rok :-)))))

 26/1315 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Wola


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Inne do wynajęcia
 Wynajmę od zaraz miejsce parkingowe na Osiedlu Strumykowa 28. Zainteresowane osoby proszę o kontakt pod nr tel. 790004248 . dziękuje.

Finanse
 Pożyczki pozabankowe pod zastaw każdej nieruchomości BEZ BIK na dowolny cel.Minimum formalności! Każdy przypadek!Najniższe oprocentowanie na rynku. Zabezpieczenie wpis do IV działu KW! Także na oświadczenie o dochodach!Możliwa każda kwota pożyczki! Spłacamy każde zadłużenie z hipoteki nieruchomości! Nie wymagamy zaświadczeń z ZUS,KRUS,US! Warunki oferty ustalamy z każdym klientem indywidualnie!Szybka oraz bezpieczna notarialna realizacja.Bez przedpłat!Dla chętnych pomoc w czyszczeniu Bik oraz oddłużaniu!Zawsze darmowa i profesjonalna dorada !Nie podejmujemy się spraw nierealnych i niemożliwych do wykonania! Gwarantujemy rzetelną, fachową i skuteczną pomoc.Na nas zawsze możesz liczyć i polegać!Zadzwoń Sprawdź Nas Zobacz jak działamy! Przedstaw nam swój problem a my znajdziemy rozwiązanie! tel.792294400, e-mail ; info@dmfinance.pl

Nieruchomości
 Wynajmę lub kupię dom lub inne zabudowania (o wysokości pomieszczeń min. 3 m) z przeznaczeniem na przedszkole. Co najmniej 350 m2, działka minimum 1000 m2 519-610-400

Porady prawne
 KANCELARIA ENRES Sp. z o.o. w Warszawie CO ROBIMY NAJLEPIEJ ? Potrafimy uzyskać najwyższe możliwego odszkodowanie za wypadek, odszkodowania powypadkowe, komunikacyjne, z OC sprawcy. Jeżeli złamałeś rękę, nogę, miałeś wypadek na pasach, rowerze bądź jakikolwiek inny - Dobrze trafiłeś. DLACZEGO JESTEŚMY NAJLEPSI ? Mamy wiele pozytywnych opinii naszych klientów. Mamy wieloletnie doświadczenie w walce z towarzystwami ubezpieczeń. Nasi wszyscy pracownicy, to najlepsi specjaliści. Jesteśmy nastawieni na sukces. Nasze wynagrodzenie jest tylko wtedy, gdy dostaniemy odszkodowanie po wypadku. DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ ? Przekazując nam sprawę nic nie ryzykujesz, tylko możesz zyskać. Nie daj się oszukać towarzystwu ubezpieczeń, zaufaj naszej na kancelarii. KANCELARIA ENRES Sp. z o.o. Ul. Św. Jacka Odrowąża 15 03-310 Warszawa Tel. 22 295 16 32; 22 295 16 33 Fax. 22 300 17 51 WWW.ENRES.PL


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
oprawki-50%
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
oprawki-50%
REKLAMA