REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

jeszcze o chodnikach

# siekierka kurpiowska

04.08.2006 21:06

Cieszę się, że przybędzie nam również chodników( cytat wiadomo czyj):
"...Jeszcze w tym roku wykonamy ok. 2 km chodnika, zresztą należącego do Zarządu Dróg Miejskich, na ul. Głębockiej (od kościoła do Trasy Toruńskiej), przy Białołęckiej - 2 km (od Trasy Toruńskiej do szkoły przy Juranda ze Spychowa) i uzupełnimy chodnik na ulicach: Mochtyńska, Ostródzka i Kobiałka, łącznie około 3 km na odcinkach, gdzie pozyskamy teren pod te inwestycje...."
Tylko dlaczego nie można zrobić 300 metrów chodnika przy Nowodworskiej, gdzie przypuszczam, że chodzi codziennie zdecydowanie więcej osób ulicą i też idą w stronę kościoła?

# Nowodworski mieszkaniec

06.08.2006 23:16

Spytaj Ostrowskiego o ten fakt ( i Oracza - wszechpomocnego radnego ) To ich teren - jeden tam mieszka i syf mu najwidoczniej nieprzeszkadza drugi -ma tam "baze" wyborczą i co??? Pan Oracz rok temu juz sie wypisywał na temat Nowodworskiej - że " tyle on miał interwencji i tyle zrobił" natomiast wracam do Twego posta wczesniejszego- " przedszkola i żłobki. Znam jednego takiego co sie ucieszy - to Ostrowski. Moze znów sobie "dofinasuje" swoje - oczywiście głosami wiernych mu pretorianów - Oracza , Stańczyka , Pastera i Sosnowskiego seniora! Oczywiście te głosowanie bedzie jak dobra przysługa i nagrodowe w honorarium wzrosnie! Moze Oracz da na tace więcej?

# Piotr Oracz

07.08.2006 13:04

Zawsze uważałem, że ślepa zawiść, lub zazdrość kogoś komu pozostał tylko tytuł byłego kandydata na radnego kilku ostatnich kadencji (i nic poza tym), może dbierać zdolność postrzegania rzeczywistości takim jaką ona jest i wpływac na rozwój stanów lękowo - depresyjnych (patrz "Nowodworski mieszkaniec").
Z głupotą się nie dyskutuję, więc tylko sprostuję aby szanowni bywalcy forum mieli jasność.
1. Ulica Nowodworska nigdy nie była w obrębie okręgu wyborczego z którego kandydowałem, więc mieszkańcy z tego terenu nie są moim elektoratem. Bardzo tego żałuje, bo wielu znam i lubię.
2. Interwencję miałem 1, w sprawie progów zwalniajacych do czasu modernizacji ulicy. Dzięki przede wszystkim zaangażowaniu mieszkańców udało się je postawić, którzy pisali pisma. Czy Nowodworski mieszkaniec też miał w tym swój udział?
3. Wszyscy od lat wiedzą, że problem Nowodworskiej dotyczy problemu z własnością gruntów. Nie można dojść do porozumienia z niektórymi właścicielami działek, a bez tego nie da się zmodernizować drogi i zrobić chodników. W tej kadencji udało się zrobić kawałek od Stefanika do piaskarza.
4. Dlaczego tak często używasz mojego nazwiska? Masz jakiś kompleks Oracza?
5. Gdybu nie wspomniany prywatny żłobek (bo publicznego jeszcze nie ma), nasi mieszkańcy nie mieliby gdzie zostawiać swoich pociech. Żłobek to trochę trudniejsze przedsięwziecie niż przedszkole. To nie głosowanie radnych decyduje o tym, u którego podmiotu będzie zakupiona usługa, tylko przetarg. Radni na szczęście nie decydują o wyborze tylko komisja. Szkoda, że na kilka wcześniejszych przetargów stawał tylko wspomniany żłobek (zawsze lepiej mieć wybór). Na ostatnim przetargu były 2 podmioty, ale 1 nie zapewniał opieki dla takiej ilości dzieci na jakie chciała dzielnica.
I tyle w tym temacie jest tajemnicy, spisków, układów itd.
Pozdrawiam
Piotr Oracz

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

07.08.2006 14:03

Piotr...
Tu ludzie pisza z troche innych powodow niz zawisc, chlopie... dla tych paru groszy diety...ha, ha, ha... no skad ty pochodzi biedaku, co ?
Natomiast ludzie sa po prostu zmeczeni utrzymywaniem przy zyciu beznadziejnego aparatu. Bez wzgledu na to czy jest z Rakowieckiej, czy z Miodowej. Zrozum to, hm ?
Sama karta z zyczeniami wetknieta za friko przez listonosza na wielkanoc, czy tez na nowy rok, to chyba troche za malo... jak na te '' zapomogie '' czy rente... ch....j wie, jak to zwal .
Publiczne pieniadz... no tak, powiedzmy to sobie jasno :
w szeroko rozumiany kontekscie jakosci i poziomu zycia w naszej gminie, pieniadze wydane na takich aparatczykow partyjnych to sa pieniadze wyrzucone w bloto !
Bo sam przyznajesz przyznajesz: " Interwencję miałem 1 '' Slownie: jedna !
Calkiem niezle, jak na cztery lata !
Plus pisanie kartek... ha, ha, ha...
Jajka obrywa ta szczerosc, Panie Kolego !
Rozumiemy zatem, ze sie niezle urzadziles, ale to dla nas nie tylko za malo.
Nas to powoli wk...wia. No, a co !?
Ps.
Siedz cicho, cicho na tylku, do jesieni, jak Bartek, to moze ktos na Ciebie zaglosuje. A nie... sie grzejesz, jak kon na Sluzewcu

# Maryjan

08.08.2006 09:52

Ale gaz Mamusiu !!!!

# Lolita

08.08.2006 10:17

Oracz broni swojej d...To on jest przewodniczącym komisji w którą wchodzą sprawy żłobkowe i bzdzi jak mówią starzy kurpsie.Dlatego głosi że dalismy szanse Ostrowskiemu bo tylko on mógl zapewnic opiekę dla wszystkich biednych dzieci na Bialołęce (ALE WSZYSTKICH DOTOWANYCH PRZEZ URZĄD PREZYDENTA ) po około 1000zł miesięcznie x30 miejsc = 30 000zł miesięcznie.x 12 miesiecy w roku .Nikomu nie dać choć części tego szmalu.Nikt wtedy nie dogoni go z wyposażeniem.Rodzice przyjadą z dziecmi bo każdy chce kapusty za darmo.Dlatego konkurencji -czytaj Tarankowa zostały tylko łzy i bezsilnośc.Tak tworzy się sprawiedliwośc .Teraz to proste.Żeby stworzyć pozory naiwności to z Tedem Semetkowskim jako vice burmistrzowie zamienili się odpowiedzialnoscią i żłobki podlegają Tedowi .Ostrowski to teraz czysty facet (HA<HA<HA ) rozumiesz to Matko bo jestes z Gdańska a nie a nie z wsi bieszczadzkiej gdzie swiat rzadzi się innymi prawami. A Oracz ? on tylko po cichu chce ich wydy...Tancerz oazowy i tyle.

REKLAMA

# Piotr Oracz

08.08.2006 11:59

Lolita skad u ciebie tyle agresji?
"Sprawy żłobkowe wchodzą w Komisję", której przewodniczę. Komisja na szczęście jak wspomniałem wyżej nie zajmuje się wyborem usługodawcy. Tym zajmuje się komisja przetargowa, w której radni nie decydują.
Moja komisja opiniuje tylko budżet dotyczacy dofinansowania dzieci w żłobkach i uchwały dotyczace zasad wyboru i okresu na jaki zawarta będzie umowa z oferentami. Ale o tym pisałem powyżej i o pozostałych kwestiach też pisałem.
Lolita przecież doskonale wiesz, że tak jest. Po co siejesz zamęt. Zajmij sie czymś konstruktywnym.
Widziałaś mnie na parkiecie?

# Bartuś

08.08.2006 20:33

Bartek nie siedzi cicho tylko niewygodny anty-elektorat spławia. Oczywiście na kajakach. Do morza. Za Gdańsk!
P.S. Mateczko - serdecznie zapraszam!

# Maryjan

08.08.2006 22:00

Panie Piotrze,
daj Pan spokój z tłumaczeniem się z różnych dziedzin życia polityczo-gospodarczo-regionalnie- i co tam jeszcze. Takim językiem nie przermówi się do ludzi, bo w nim co rusz prześwituje żelazna zasada bagienka polityki. Np: nie ja odpowiadam za budżet, ja tylko planuję, w tej sprawie zająłem stanowisko, mój okręg wyborczy kończy się 5 cm przed problematycznym skrzyżowaniem, itp. Działalność widać po faktach, nie zapewnieniach. I już dalej nie chce mi się pisać, bo tak czy owak nikomu to nie potrzebne.

REKLAMA

# Piotr Dąbrówka W

09.08.2006 09:32

Cała ta sytuacja ze złobkiem i Ostrowskim moze być ciekawym uzasadnieniem do faktu, że na oficjalnej stronie Białołęki nadal brakuje oświadczeń majątkowych Ostrowskiego i........ Stańczyka.
Ustawa wymaga złożenie takiego oświadczenia do końca kwietnia.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

09.08.2006 15:32

... ktorego kwietnia* ?
* - chodzi o rocznik, a nie dzien.

# sąsiad Nowodworski

10.08.2006 08:35

Do Oracza!!!
Synku czy coś Ci sie nie popieprzyło??? Masz jakieś obiekcje wzgledem " Nowodworskich mieszkańców"??? Piszesz o jakiś niespełnionych kandydatach? Dawno napisałem maturę kiedy Ty w tym czasie siedziałes na nocniku. Jak widzę sam wpadłeś w taki lęk depresyjny przed utratą stołka-lenia czyt. radny bo krytycznie jesteś postrzegany przez potencjalnych wyborców na dzielnicy. Pozatym tu chodzi o dobro wspólne a ta ulica jest niczym rak na ciele. A ty się jeszcze puszysz i odgrażasz??? Zobatrzcie państwo oto obraz młodego aparatczyka któremu woda sodowa uderza do głowy - zamyka usta wyborcom!!! Tylko tak dalej panie radny a z przysłowiową " reką w nocniku" obudzisz się po wyborach.

REKLAMA

# nadaktywnosc na forum

10.08.2006 09:54

p. Oracza NIE MA ZADNEGO zwiazku z wyborami ;)
Nauki PAJACA?

# NN

10.08.2006 10:05

Ciekawe, że wszyscy mają tu rację. Także Oracz, który niemal otwarcie przyznał, że funkcjami podzielili się w taki sposób, by trudno było kogoś oficjalnie oskarżyć o działanie na szkodę mieszkańców.
Natomiast przedszkole przy Odkrytej to chyba najkosztowniejsza inwestycja tego rodzaju. A początkowo mówiło się o żłobku!

# POmocna dama!!!

12.08.2006 16:57

Oracz - tracisz stołek i w końcu do normalnej pracy facet pójdziesz
może w końcu ciała nabierzesz i pokory Ci dojdzie bo nosisz się wyskoko obnosisz niczym schlachta!!!
W końcu wśród urzędasów wraz z Stańczykiem macie ksywkę " BRACIA BUFFONY" - nie wiedzałeś??? To teraz już wiesz . Jak usłyszysz od któregoś po cichu -" buffon idze" to będzie chodziło o Ciebie!!!
Pozdrawiam serdecznie !!!

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break