REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

Czym pomalować parapet?

# jaktos

12.06.2017 14:39

Mam stare rolety drewniane pionowe, składają się jak harmonijka. One są w dobry stanie, ale parapety średnio. Oczywiście wszystko wewnątrz. Jaką farbą mogę pomalować parapet? Czy konieczne będzie malowanie tych rolet, żeby nie miały innego odcieniu?

# Ekspert_Bondex

12.06.2017 16:39

Witaj
Przemalowanie samego parapetu może skutkować różnicą w kolorze w stosunku do rolet, niezależnie od tego jak bliski odcień znajdziesz, ponieważ drewno z czasem matowieje. Jeśli zależy Ci na spójności kolorów pomiędzy parapetem i roletami, polecam Ci pomalować całość. Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie w przypadku rolet, ale jestem pewny, że efekt będzie fantastyczny.
Szczególnie dobrym preparatem, sprawdzającym się przy tego typu elementach, jest lakier Bondex Universal. Środek wytwarza elastyczną i łatwo zmywalną powłokę, a także zabezpiecza drewno przed wodą, wilgocią i promieniami UV wpadającymi przez okno w słoneczne dni. Poza wartościami czysto ochronnymi, świetnie poradzi sobie w podkreśleniu naturalnego rysunku Twojego drewna i nada mu świeży wygląd. Preparat dostępny jest w 7 różnych odcieniach: złoty dąb, orzech laskowy, sosna oregońska, ciemny dąb, mahoń, teak oraz biały. Z pewnością znajdziesz taki, który będzie Ci odpowiadał.
Przed rozpoczęciem malowania należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu drewna. Przy użyciu szlifierki lub papieru ściernego zeszlifuj powierzchnię. Pozwoli to na lepszą przyczepność środka i dużo łatwiejszą aplikację.
Liczę, że pomogłem i Twoje drewniane elementy odzyskają blask.
Pozdrawiam serdecznie,
Ekspert Bondex
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break