REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

Czym pomalować parapet?

# jaktos

12.06.2017 14:39

Mam stare rolety drewniane pionowe, składają się jak harmonijka. One są w dobry stanie, ale parapety średnio. Oczywiście wszystko wewnątrz. Jaką farbą mogę pomalować parapet? Czy konieczne będzie malowanie tych rolet, żeby nie miały innego odcieniu?

# Ekspert_Bondex

12.06.2017 16:39

Witaj
Przemalowanie samego parapetu może skutkować różnicą w kolorze w stosunku do rolet, niezależnie od tego jak bliski odcień znajdziesz, ponieważ drewno z czasem matowieje. Jeśli zależy Ci na spójności kolorów pomiędzy parapetem i roletami, polecam Ci pomalować całość. Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie w przypadku rolet, ale jestem pewny, że efekt będzie fantastyczny.
Szczególnie dobrym preparatem, sprawdzającym się przy tego typu elementach, jest lakier Bondex Universal. Środek wytwarza elastyczną i łatwo zmywalną powłokę, a także zabezpiecza drewno przed wodą, wilgocią i promieniami UV wpadającymi przez okno w słoneczne dni. Poza wartościami czysto ochronnymi, świetnie poradzi sobie w podkreśleniu naturalnego rysunku Twojego drewna i nada mu świeży wygląd. Preparat dostępny jest w 7 różnych odcieniach: złoty dąb, orzech laskowy, sosna oregońska, ciemny dąb, mahoń, teak oraz biały. Z pewnością znajdziesz taki, który będzie Ci odpowiadał.
Przed rozpoczęciem malowania należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu drewna. Przy użyciu szlifierki lub papieru ściernego zeszlifuj powierzchnię. Pozwoli to na lepszą przyczepność środka i dużo łatwiejszą aplikację.
Liczę, że pomogłem i Twoje drewniane elementy odzyskają blask.
Pozdrawiam serdecznie,
Ekspert Bondex
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy