REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Bazar STOP! Odwołajmy burmistrza!

# herox

10.10.2007 14:58

Bazar to całkowite zapchanie już zapchanej Płochocińskiej, przez to całkowite zapchanie już zapchanej Modlińskiej i podobnie z Marywilską.
Wszystkie możliwe drogi dojazdu do miasta zostaną zapchane jeszcze bardziej niż to sobie ludzie wyobrażają.
Jednak nasz wspaniały burmistrz wyobraża to sobie jakoś i to z jego inicjatywy będzie ten wspaniały bazarek. A wszystko za obietnicę posprzątania terenu pod bazar przez miasto. Czy to nie jest kuriozum na skalę światową?
http://rp.pl/artykul/61172.html
Najlepsza wypowiedź wąsacza na temat dlaczego nie sprzedano terenu developerom, żeby zbudować w tych rejonach prawdziwe przedmieścia na pięknych terenach nad wodą:
"Burmistrz Białołęki Jacek Kaznowski przyznaje, że znalezienie dewelopera, który chciałby tu budować mieszkania, nie byłoby trudne. Ale gdybyśmy nie zgodzili się na przekazanie tego terenu kupcom, wcale nie jest pewne, czy władze miasta zajęłyby się przygotowaniem go do sprzedaży. A dzięki zgodzie na targowisko z Marywilskiej znikną sterty odpadów. A my dostaniemy co roku 10 mln zł opłaty targowej; wylicza Kaznowski"
Ta wypowiedź świadczy o poważnej chorobie, bo to on do cholery jest przedstawicielem miasta i to on odpowiada za to, czy teren zostanie posprzątany, czy nie, a sprzątnięcie nie może być to warunkiem zabicia komunikacyjnego dzielnicy. Tysiące podobnych terenów po lewej stronie Warszawy stało się atrakcyjnymi działkami pod bloki, place zabaw czy parki miejskie.
Dlaczego cały syf musi przyjmować ten cholerny wąsacz?
Czy Czajki mu mało?
Czy HGW go za to ozłoci? Czym go tak zauroczyła, że zrobiła sobie z niego i całej dzielnicy pośmiewisko kraju i składowisko zarodków śmierci.
PRECZ Z NIM!
Potrzeba tylko 15 tys. podpisów, żeby zorganizować referendum o odwołanie tego bufetowego niedorajdy.
Zostaniesz odwołany - wąsaczu - tego możesz być pewny - i to z całą twoją gromadką radnych.
PRECZ Z NIMI!
PS: Popatrzcie jak walczy Targówek.

# B.W. radny

10.10.2007 17:36

Zaznaczam - gwoli ścisłości - że sprawę jarmarku przegłosowali białołęccy radni PO i LiD.
Gospodarność oraz PiS byli/są przeciw.

# bezpartyjny

10.10.2007 18:04

Do heroxa
Człowieku, w jakim ty świecie żyjesz ???
Na świecie robią interes na śmieciach, odpadach i za przeproszeniem na gównie. Tylko w Białej ma być biało !!!
A odwołać burmistrza
Ten bazar to kasa do budżetu dzielnicy (podatki miejscowe).
do B.W. radnego - Bartłomieju
Czy nie widzisz szansy na rozwój przedsiębiorczości.
Czy myślisz, że nie będzie potrzeba kontrolować i pilnować tego targowiska?
A kto to ma robić??? Anioły??? One mają inne sprawy na głowie !!!!
Zrozum, że wielu ludzi dostanie tam robotę - nie dietę !!!
Zajmij się wycinką drzew !!!
A te 15000 tysięcy to dopiero początek bardzo długiej drogi kolego internauto.
Poczytaj ustawę o referendach i dopiero zaczynaj działanie.

REKLAMA

# herox

10.10.2007 18:19

Kolego bezpartyjny,
może ciebie korki giganty nie dotyczą,
ale znakomita większość mieszkańców ma już dość korków i nie zniesie ich w zdwojonym natężeniu.
Koniec z traktowaniem Białołęki jako rozwiązywalni spraw miejskich: oczyszczalnie, spalarnie, kolektory, jarmarki,
a inwestycji brak.
Koniec z traktowaniem Białołęki jako trampoliny do wielkiej polityki, jaką obiecała HGW wąsaczowi.
To referendum nie ma nic wspólnego z polityką,
wali mnie czy będzie rządził ten czy inny politykier,
ma dbać o interesy wyborców którzy na niego głosowali,
a wąsacz ma być politykiem lokalnym działającym na rzecz Białołęki a nie HGW.
A co do referendum to przy woli obywateli wszystko da się przeprowadzić!!

# piotrek

11.10.2007 08:55

możecie sobie do oli pogadać, władza ma was w kiszce.....zobaczcie jak rolują i rolowały nas wszystkie partie polityczne i ugrupowania lokalne. Radni piszą na bilbordach..."zaufajcie nam", juz ja wan q......zaufałem, pierwszy i ostatni raz w życiu...liczta na m. bereciki.

# B.W. radny

11.10.2007 10:35

Nie jestem przeciwny lokalizacji tej inwestycji, ale nie przy założeniu, iż infrastruktura, konieczna do jej funkcjonowania ma być niejako konsekwencją powstania Eurojarmarku. To absurd, tym bardziej, że od chwili, gdy Minist. SPortu rozwiązało problem, przekazując kupcom grunt przy Radzymińskiej, problem przestał być tak naprawdę sprawą p. HGW i miasta. Najpierw zróbmy moderniazację Marywilskiej, potem wykorzystujmy potencjał Białołęki na jarmark! Argumenty burmistrza Kaznowskiego o "zyskaniu" przez dzielnicę dodatkowych środków na inwestycje to w tej sytuacji populizm. Burmistrz realizuje własne pomysły, które są oderwane od polityki władz miejskich. Dla nich przecież de facto problem jarmarku już nie istnieje, przenoszenie go na siłę przez Burm. Kaznowskiego na teren Białołęki to - wielka odpowiedzialność.

REKLAMA

# bezpartyjny

11.10.2007 14:39

I tu kłania się to co B.W. radny może nazwać "grzechem zaniechania"
Oczywiście dotyczy to poprzednich kadencji samorządowych.
Zdaję sobie sprawę, że najpierw trzeba zrobić infrastrukturę, drogi, a dopiero potem budować hale bazarowe.
Pewne posunięcia nowego burmistrza są dobre, a nawet lepsze niż posunięcia jego poprzednika.
A referendum kolego herox, jest i będzie polityczne, albowiem idzie tu o politykę społeczną, budowlaną, handlową etc.
Dlatego bezpartyjność tylko do pewnego momentu daje mi niezależność.
Jak mawiał pewien malarz pokojowy:
Pan się nie interesuje polityką, ale polityka interesuje się Panem.
ALe jeśli zaczniesz działać konkretnie w tym kierunku to być może podpiszę sie pod wnioskiem.

# mariolka

11.10.2007 15:37

Czyli wszystko po staremu. Jak tylko pojawia się sprawa jakiejś inwestycji, budowy drogi, mostu czy chociażby takiego bazaru od razu pojawiają się malkontenci ze swoim "nie pozwalam!" A potem zdziwienie, że tyle potzrebnych spraw stoi w miejscu.

# obcy

11.10.2007 18:59

bo najlepiej jakby mostu nie było , kanalizacji nie budowali i u nas nie handlowali
Ludzie Białołeka to miasto nie wiocha !!!
Jedzta i zobaczta czego bronicie!
Marywislka to straszne dziadostwo , mocno szpecace dzielnice.
Moze radny ma pomysł i inwestora ktory w takim stanie przejmie teren?

REKLAMA

# piotrek

11.10.2007 19:45

tyle potrzebnych spraw stoi w miejscu, ten bazar potrzebny jest jak plaster na d.....

# siekierka kurpiowska

12.10.2007 06:53

Po raz kolejny niejaki Herox chciałby odwołać burmistrza.Myślę, że to już jakaś obsesja na jego punkcie. Z Kaznowskim można się nie zgadzać, można go krytykować, ale trzeba przyznać, że jeśli cokolwiek obiecuje to stara się skutecznie spełniać obietnice. To, że dba o swoje dobre notowania w PO też nie jest dziwne- tylko wtedy może myśleć o swoim awansie. Chciałbym jedynie, aby potrafił umiejętnie ważyć to co dobre dla dzielnicy i to co dobre dla PO bądź siebie. Osobiście jestem zdecydowanie przeciwny budowie bazaru na Marywilskiej, aczkolwiek jeśli zostanie zbudowany na Radzymińskiej to większość "szarych eminencji Jarmarku Europa" będzie urzędować tam. Pozostanie problem komunikacji i rosnących korków. Stojąc codziennie 40 minut w drodze do Grota postoimy godzinę. I tak, aby normalnie jechać trzeba to robić o szóstej rano. Wielkie mi halo.
A dla przypomnienia mój komentarz do tekstu Heroxa z czerwca kiedy również wzywał do odwołania burmistrza ( jakoś od tamtej pory nic nie zrobiłeś więcej. Czyżby na tyle wystarczało energii?)
Wspomniany tekst:
"...Herox rozumiem, ze znasz zdecydowanie lepszych kandydatow dla dzielnicy?Ba z pewnoscia Ty jestes duzo lepszy. Twoje zaslugi w poprzednich wladzach dzielnicy sa nieocenione i dlatego uzywasz pseudonimu, zeby przyszli potencjalni wyborcy wiedzieli jaka maja alternatywe? ..."
Dlatego Heroxie cieszę się, że chcesz kandydować na stanowisko burmistrza, cieszę się, że masz tyle odwagi cywilnej i cieszę się, że masz tyle zapału i energii do tego działania.

# KAŚKA

12.10.2007 15:25

"HEROX" I "RADNY B.W."TO NADĘTE SNOBY I BUFONY.WSPÓŁCZUJĘ WSZYSTKIM NIEUDACZNIKOM I DLATEGO NIE BĘDĘ KOMENTOWAŁA ICH ŻAŁOSNYCH WYPOCIN.ŻYCZĘ ZDROWIA.

REKLAMA

# cobra22

13.10.2007 18:01

Radny B.W. nie jest nadętym snobem i bufonem.

# myślący

13.10.2007 20:07

Szczerze mówićc w obecnej sytuacji nie widzę powodu lokowania bazaru na Marywilskiej- nie jest to ani sprawa pilna dla m.st. Warszawy, ani priorytetowa dla Białołęki.
Kupcy mają Radzymińską (którą wolą, jest dla nich lepsza), a Białołęka moze stać się takim stadionem drugiej kategorii. A wiec w skrócie mniejszy biznes, a czesto wieksze problemy. To może być nawet bieda-Chinatown.
A ponieważ Warszawa nie ma już "noża na gardle", będzie mniej hojna dla Białołęki. W sumie infrastruktura będzie powstawać równie szybko (jak bez tego jarmarku), a pewne problemy nie tylko transportowe się zwiększa.
Dzisiaj inwestycji w W-wie nie blokują kwestie finansowe, ale prawno-organizacyjne (których się szybko nie przeskoczy- vide Czajka, której skadinad nie jestem fanem)
Zgadzam się że ten teren jest zdegradowany, ale może warto zamiast uszczesliwiać na siłe kupców (cześć moze ekonomicznie nie podołać, zwłaszcza że mocniejsi raczej obstawiają Radzymińską)- może warto rozważyć na poziomie dzielnicy dwa warianty:
a) adaptacje na cele ogólnomiejskie- może obiekt sportowy w przyszłości, nowoczesna zajezdnia etc.
b) lub sprzedać na przetargu przy zachowaniu warunków co możliwego przeznaczenia go (plan zagospodarowania etc.)

# B.W. radny

15.10.2007 17:50

Z grzechem zaniechania zgadzam się w znacznym stopniu - zresztą otwarcie o tym mówiłem także przed wyborami. Chociaż miniony rok nauczył mnie nieco pokory w sprawach administracyjno-urzędniczych - wiem ile przeszkód i trudności rodzi np. politykierstwo.
W każdym razie dalej uważam, z całym szacunkiem dla wizji Burmistrza Kaznowskiego, że realizacja pomysłu w obecnej sytuacji jest karkołomna. I myślę, że listom intencyjnym itd. w sprawie bazaru nie wystarczą papierowe zapisy o inwestcyjach. Przekonałby mnie pakiet z konkretnymi środkami finansowymi, terminarzem i ogłoszonym przetargiem (już, teraz) na modernizację ulicy Marywilskiej.
P.S. Dziękuję serdecznie Cobrze za wsparcie fanclubu B.W. radnego nie-snoba! I skoro tak się sprawy mają, to, kto wie, może jeszcze dostanę propozycję, he he...?

REKLAMA

# Maryjan

17.10.2007 11:37

bazar na plac bankowy !!!!
B.W. radny:"I skoro tak się sprawy mają, to, kto wie, może jeszcze dostanę propozycję, he he...?" - cóż za optymizm.

# B.W. radny

17.10.2007 13:57

może raczej naiwność, ale podobno nadzieja umiera ostatnia

# Współczująca

17.10.2007 17:11

Biedaczyna: malutki Bartuś czyli" B.W.radny" sam do siebie pisze'

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024