REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Fachowa lokalizacja wycieków w Warszawie

Fachowa lokalizacja wycieków w Warszawie

Mieszkając w bloku lub kamienicy, musimy liczyć się z tym, że prędzej, czy później może pojawić się problem z mokrymi plamami na ścianie lub suficie. Z racji, że mamy z tym do czynienia bardzo rzadko, często panikujemy, ponieważ obawiamy się wysokich kosztów naprawy szkody. Samemu czasami bardzo trudno znaleźć źródło wycieku, dlatego warto do tego zatrudnić profesjonalistów.

Dlaczego dochodzi do wycieków?

Przyczyna wycieków może być rozmaita. Najczęściej dochodzi do nich za sprawą sąsiadów, którzy nieświadomie zalewają nasze mieszkanie poprzez awarię pralki lub kłopoty z rurami odprowadzającymi wodę ze zlewu. Takie wycieki są stosunkowo łatwe do wykrycia, ponieważ mokra plama może być również widoczna u sąsiada. Można zatem w ciągu kilku godzin wykryć oraz zniwelować przyczynę usterki. Źródłem wycieku może być również awaria rury, która może przebiegać w ścianie lub suficie. Jest to znacznie gorsza awaria, ponieważ lokalizacja wycieków może być bardzo trudna. Nie obędzie się wtedy bez pomocy profesjonalistów, którzy wyręczą nas w naprawie powstałych szkód.

Jak wybrać profesjonalną firmę?

Lokalizacja wycieków Warszawaza pomocą profesjonalnej firmy może być świetnym rozwiązaniem, jeżeli nie chcemy poświęcać sporej ilości czasu na rozpoznanie problemu. Za pomocą fachowego sprzętu przedstawiciele firmy trafnie zlokalizują miejsce awarii oraz przystąpią do jej naprawy. Oczywiście każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Spore wycieki mogą oznaczać nawet remont całego pomieszczenia ze względu na ilość wody, który zalała nasze ściany lub sufit. Są to jednak skrajne przypadki i często problem można rozwiązać jednym, bardzo krótkim remontem, który sprawi, że nasze mieszkanie będzie wyglądało jak nowe. Samodzielne naprawienie problemu zajęłoby nam z pewnością znacznie więcej czasu, który moglibyśmy wykorzystać na inne czynności.

Co wchodzi w skład pracy firmy osuszającej lokal?

W skład prac osuszających lokal wchodzą najczęściej:

 • próba ciśnieniowa;
 • badanie termowizyjne;
 • lokalizacja miejsca wycieku;
 • pomiar wilgotności;
 • naprawa awarii.

  Jak można zauważyć, spora część pracy to analiza, w którym miejscu mogło dojść do awarii. Jest to bardzo ważny punkt, ponieważ błędne zlokalizowanie wycieku może doprowadzić do zwiększenia się kosztów naprawy, których nie chce firma oraz jej klient. Dzięki nowoczesnej technologii pracownicy firmy mogą z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić miejsce, w którym awaria zaczęła się rozwijać. Eliminacja zarodka problemu może sprawić, że awaria może się już nie powtórzyć.

  Pojawienie się wycieku na ścianie lub suficie nie zawsze oznacza koniec świata. Na samym początku warto zastanowić się, gdzie znajduje się lokalizacja wycieków. Warto udać się do sąsiada, aby upewnić się, czy nie jest on nieświadomym winowajcą danego problemu. Jeżeli jednak sytuacja u sąsiada wygląda w normie, powodem może być awaria rur przebiegających w ścianach. Należy wtedy zaufać fachowej firmie, która za pomocą profesjonalnego sprzętu nie tylko wykryje, ale również naprawi powstałą szkodę.


 • Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

  REKLAMA

  REKLAMA