REKLAMA

REKLAMA

Artykuł sponsorowany

EVO_blast: dłuższa eksploatacja robotów

EVO_blast: dłuższa eksploatacja robotów

W dzisiejszych czasach automatyzacja i robotyzacja produkcji to coraz częściej stosowane rozwiązanie, które pozwala znacząco podnieść efektywność procesów produkcyjnych. Dla zachowania dobrego stanu technicznego robota pracującego w trudnych warunkach, kluczowe znaczenie ma skuteczna ochrona przed działaniem czynników szkodliwych. Firmy produkcyjne nie mogą sobie pozwolić na awarie, które mają negatywny wpływ na jakość produktów końcowych i powodują straty finansowe - nie tylko ze względu na nakłady poniesione w związku z koniecznością usuwania usterek. Dodatkowe koszty są również generowane przez przestoje produkcyjne spowodowane niedyspozycją robota. Optymalizacja tych kosztów jest jednym z podstawowych czynników istotnych dla zwiększenia konkurencyjności zakładu produkcyjnego.

Ograniczenie przestojów produkcyjnych - pokrowce z linii EVO_blast

EVOTEC to polska, rodzinna firma produkująca specjalne pokrowce ochronne na roboty i maszyny przemysłowe. Osłony dostosowane do modelu robota i rodzaju zagrożeń pojawiających w procesach produkcyjnych. EVOTEC, korzystając z wieloletniego doświadczenia, tworzy najwyższej jakości pokrowce na roboty stosowane w zakładach produkcyjnych na całym świecie. Stosowanie pokrowców ochronnych daje możliwość ograniczenia kosztów związanych z serwisowaniem oraz naprawą maszyn i robotów, które są coraz częściej wykorzystywane w różnych sektorach przemysłu. Z rozwiązań EVOTEC korzystają zakłady przemysłowe w wielu krajach na całym świecie.

Dzięki zastosowaniu indywidualnych pokrowców ochronnych na robota, jest on chroniony przed działaniem czynników szkodliwych obecnych w środowisku jego pracy, zapewnione jest także jego bezpieczeństwo i dobry stan techniczny. Pokrowce ochronne EVOTEC z linii EVO_blast - https://evotec.group/pl/park-zabezpieczen/evo-blast/ zostały stworzone z myślą o jak najlepszym zabezpieczaniu robotów przemysłowych pracujących w procesach śrutowania czy piaskowania. W procesach tych generowane są rykoszety ścierniwa, które uszkadzają powierzchnię robota i wnikają w jego elementy ruchome. Skutkuje to zacieraniem się przekładni, co prowadzi do poważnych awarii. Konieczne jest również częste czyszczenie maszyny, co oznacza dodatkowe przestoje produkcyjne oraz koszty.

Osłony ochronne EVO_blast wykonywane są z materiału technicznego o podwyższonej odporności na ścieranie, dzięki czemu skutecznie zabezpieczają roboty przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń. Zastosowanie osłon ogranicza ilość awarii, ale również wydłużają czas eksploatacji urządzenia.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA