REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Artykuł partnerski

Esperal Warszawa - wszywka alkoholowa w Twoim mieście

Esperal Warszawa - wszywka alkoholowa w Twoim mieście

Uzależnienie od alkoholu to choroba, której nie można lekceważyć. Bagatelizowana prowadzi do wyniszczenia organizmu, a bardzo często również do śmierci. Wyniki badań wskazują, że problem z kontrolowaniem spożywania alkoholu dotyczy już około 12% społeczeństwa i rujnuje życie setek tysięcy rodzin. Pokonanie choroby alkoholowej jest trudne, ale nie niemożliwe. Trzeba tylko znaleźć w sobie silną wolę i rozpocząć leczenie w sposób zdecydowany i odpowiedzialny. Skorzystaj ze wsparcia specjalistów z przychodni terapii uzależnień Nasz Gabinet i wygraj z nałogiem alkoholowym.

Czym jest i jak działa wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa to lek o nazwie disulfiram, który wszywany jest głęboko pod skórą w okolicy pośladka. Zadaniem wszywki alkoholowej jest skuteczne ograniczanie chęci spożycia alkoholu oraz pomoc w pokonaniu choroby alkoholowej.

Esperal hamuje proces rozkładu alkoholu, przez co spożyty alkohol gromadzi się w organizmie człowieka i prowadzi do silnego zatrucia pokarmowego. Objawy wywoływane przez wszywkę alkoholową bardzo często porównywane są do kaca, jednak w przypadku zastosowanie wszywki alkoholowej dolegliwości są dużo cięższe.

Wszycie esperalu - czy jest skuteczne?

Uzależnienie od alkoholu jest chorobą przewlekłą, która przejmuje kontrolę nad całym życiem alkoholika i jego rodziny. Leczenie choroby alkoholowej pozwoli Ci odzyskać kontrolę nad życiem i zacząć wszystko od nowa. Wszywka alkoholowa to najskuteczniejszy sposób, który pozwala zachować trwałą abstynencję. Aby leczenie było skuteczne, zaleca się kompleksowe podejście do problemu. Dlatego wszystkim naszym pacjentom, oprócz wszycia, zalecamy również detoks alkoholowy, który łagodzi objawy zespołu abstynencyjnego oraz psychoterapię, która pozwala znaleźć źródło problemu i zacząć życie od nowa.

Esperal Warszawa daje pacjentom siłę i motywację do walki z alkoholizmem, a to wszystko w zaledwie 30 minut.

Zabieg zaszycia alkoholowego można powtórzyć kilkakrotnie, jednak jego wykonanie jest możliwe najwcześniej po 8 miesiącach. Ze względu na stan zdrowia pacjenta każdorazowe powtórzenie zabiegu wymaga ponownej konsultacji lekarskiej.

Ile kosztuje wszycie esperalu w Warszawie?

Ceny za wszycie esperalu są bardzo różne i zazwyczaj zależne są od wybranego pakietu. W poradni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet w Warszawie cena za wszycie esperalu waha się od 500 do 1800 złotych. Na podstawowy koszt zabiegu wszycia esperalu składa się implantacja wszywki alkoholowej w znieczuleniu miejscowym, konsultacja lekarska, usunięcie szwów, antybiotyk. Ostateczna cena za wykonanie zabiegu wszycia esperalu zależy od wybranego pakietu zabiegu oraz zastosowanej dawki esperalu.

Co się stanie, jeśli wypiję alkohol po wszyciu esperalu?

Po implantacji esperalu w Warszawie spożycie choćby śladowej porcji alkoholu wywołuje szereg uciążliwych objawów. Skutki zlekceważenia wszywki alkoholowej są na tyle poważne, że skutecznie zniechęcają do sięgania po kieliszek. Zlekceważenie wszywki alkoholowej i wypicie choćby śladowej ilości alkoholu wywołuje:

 • nudności i wymioty,
 • zawroty głowy,
 • ból głowy,
 • duszności,
 • uczucie niepokoju i lęk,
 • kołatanie serca,
 • metaliczny posmak w ustach,
 • skoki ciśnienia,
 • zaczerwienioną twarz,
 • zwiększoną potliwość,
 • zaburzenia psychiczne.

Może i z pozoru objawy te przypominają zwykłego poimprezowego kaca, jednak w przypadku esperalu dolegliwości te są dużo silniejsze. Należy pamiętać, że wszywka alkoholowa uaktywnia się przez kontakt z każdą porcją spożytego alkoholu - nawet w postaci cukierka czy płynu do płukania jamy ustnej. Wszywka alkoholowa działa niemal natychmiast, ponieważ pierwsze objawy można zaobserwować już po paru minutach od spożycia alkoholu.

Jak wygląda zabieg wszycia esperalu w Warszawie?

Zabieg implantacji esperalu jest bardzo prosty i razem ze wstępną wizytą trwa niespełna 30 minut. Wykonywany jest przez doświadczonych chirurgów, którzy od wielu lat specjalizują się w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Dzięki podaniu znieczulenia miejscowego pacjent nie odczuwa żadnego bólu ani dyskomfortu. Podczas zabiegu chirurg wykonuje niewielkie nacięcie w okolicy pośladków i umieszcza wszywki alkoholowe głęboko pod skórą pacjenta. Esperal wszywany w pośladek ogranicza dolegliwości bólowe spowodowane przez poruszanie się oraz zapewniają lepsze warunki do gojenia się rany. Blizna powstała podczas zabiegu jest tak niewielka, że po kilkunastu dniach staje się niemal niewidoczna. Sam zabieg z zastosowaniem esperalu jest mało inwazyjny, a zaraz po jego wykonaniu można od razu wrócić do pracy. Dzięki temu zaszycie esperalem może zostać utrzymane w tajemnicy.

Zabieg implantacji esperalu - jak się do niego przygotować

Nadrzędnym warunkiem do przeprowadzenia zabiegu implantacji esperalu jest zachowanie całkowitej abstynencji na minimum 24 godziny przed zabiegiem. Zaleca się jednak, aby czas ten wydłużyć do 48 godzin. Zapewni to jeszcze większe bezpieczeństwo i wyeliminuje ryzyko wystąpienia powikłań spowodowanych esperalem.

Nagłe odstawienie alkoholu zazwyczaj prowadzi do zespołu odstawiennego, który stanowi ogromne wyzwanie dla alkoholika. Aby zapobiec ciężkim objawom odstawiennym, zaleca się wykonanie detoksu alkoholowego, który pomaga przerwać ciąg alkoholowy, pozwala oczyścić organizm z toksyn, łagodzi skutki nagłego zaprzestania picia alkoholu, a tym samym pozwala rozpocząć trwałą abstynencję.

Pacjent zgłaszający się na zabieg ma również obowiązek zapoznać się z wszystkimi reakcjami organizmu, które powodują wszywki alkoholowe, jeśli po zabiegu wszycia esperalu nie zaprzestanie on picia alkoholu.

Jak długo działa wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa pomaga w leczeniu alkoholizmu właściwie od momentu wykonania zabiegu. Pierwsze dolegliwości zaczynają pojawiać się od razu po spożyciu alkoholu i mogą utrzymywać się nawet do 10 godzin, skutecznie utrudniając codzienne funkcjonowanie. Jeśli chodzi o ogólne działanie leku esperal - zgodnie z zapewnieniem producenta preparatu wszywka alkoholowa ogranicza chęć sięgania po alkohol przez średnio 8 miesięcy, jednak w praktyce oryginalny esperal może uaktywniać się nawet do 12 miesięcy.

Czy esperal jest bezpieczny?

Leczenie uzależnienia od alkoholu z pomocą esperalu pod żadnym pozorem nie ogranicza codziennego funkcjonowania i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ani życia pacjenta - pod warunkiem przestrzegania zaleceń lekarza. Aby uniknąć nieprzyjemnych objawów wystarczy całkowicie zaprzestać spożywania alkoholu.

Ze względu na bezpieczeństwo naszych pacjentów przychodnia leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet nie oferuje terapii w postaci wizyt domowych. Sam zabieg jest prosty i bezbolesny, a czas gojenia się rany bardzo krótki. Nacięcie zabliźnia się już po kilkunastu dniach i jest niemal niewidoczne gołym okiem.

Kto powinien zdecydować się na zabieg wszycia esperalu?

Wszywka alkoholowa to skuteczne rozwiązanie dla osób uzależnionych, które chcą pokonać alkoholizm, jednak nie są w stanie poradzić sobie z chorobą alkoholową na własną rękę. Po pomoc w leczeniu nałogu mogą zgłosić się zarówno osoby uzależnione, jak i ich najbliżsi. Terapia awersyjna esperalem pozwala pokonać alkoholizm i rozpocząć zupełnie nowe życie. Esperal to idealne rozwiązanie dla osób, w przypadku których tradycyjne metody i prośby bliskich nie wystarczają, aby wytrwać w trzeźwości.

Potrzebujesz pomocy?

Nie odkładaj tego na później - zadzwoń na naszą infolinię już teraz!

+48 71 707 24 67

Przeciwwskazania do wszycia esperalu

Alkoholik zainteresowany wszywką alkoholową musi najpierw przejść konsultację z lekarzem. Istnieją czynniki, które uniemożliwiają skorzystanie z zabiegu. Zalicza się do nich:

 • nadwrażliwość na disulfiram,
 • stan nietrzeźwości pacjenta bądź wypicie alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem,
 • problemy z układem krążenia,
 • problemy na tle psychicznym (w tym próby samobójcze),
 • zażywanie niektórych leków.

Uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu mogą też inne czynniki, które zdaniem lekarza, mogą wpłynąć na działanie wszywki alkoholowej lub pojawienie się niepożądanych skutków ubocznych.

Sieć przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet w Warszawie

Specjalistyczne leczenie w prywatnej przychodni Nasz Gabinet w Warszawie wiąże się z kompleksową terapią uzależnienia od alkoholu i zapewnia personalizowany sposób leczenia dla każdego pacjenta. Staramy się, aby każdy w naszej poradni czuł się dobrze i bezpiecznie oraz miał możliwość odzyskania równowagi psychicznej. Nasz Gabinet charakteryzuje zaangażowanie w całą terapię, fachowa pomoc osobom uzależnionym podczas wszystkich etapów leczenia oraz pełna dyskrecja.

Wszywka alkoholowa to najbardziej skuteczny sposób walki z nałogiem, jednak aby walka ta przyniosła zamierzony efekty, powinna iść w parze zarówno z odtruciem, jak i psychoterapią. Tylko takie podejście do walki z uzależnieniem pozwoli osiągnąć pełen sukces, jakim jest przezwyciężenie uzależnienia.

drukowanie


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA