REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto kupić mieszkanie w dzielnicy Wawer w Warszawie?

Dlaczego warto kupić mieszkanie w dzielnicy Wawer w Warszawie?

Wybór miejsca zamieszkania nie należy do najprostszych. To w końcu decyzja, która ma wpływ na znaczną część życia. Mieszkanie powinno znajdować się w okolicy przede wszystkim bezpiecznej, dobrze skomunikowanej i atrakcyjnej wizualnie - mimo wszystko, widok z okna dla wielu osób jest bardzo istotny. Biorąc pod uwagę te aspekty, warto rozejrzeć się za mieszkaniem w dzielnicy Wawer w Warszawie.

Wawer - bezpieczeństwo i spokój

Dzielnica Wawer w Warszawie wyróżnia się dużym stopniem bezpieczeństwa. W porównaniu do innych dzielnic, uważana jest za najbezpieczniejszą. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim wpływ mają osiedla, na których zamontowany jest działający, sprawny monitoring. Często w miastach praktykuje się zakładanie kamer - atrap, które mają odstraszyć potencjalnych złodziei oraz osoby, które angażują się w rozboje. W dzielnicy Wawer jest jednak zupełnie inaczej. Osiedla są naprawdę monitorowane, a dodatkowo zamknięte i nieco mniejsze, niż inne osiedla w Warszawie.

Mniejszy rozmiar osiedli to dodatkowa zaleta - sąsiedzi rozpoznają znajome twarze. Tworzy się przyjazna atmosfera, a osobie, która przywłaszczyłaby chętnie czyjeś mienie nie opłaca się ryzykować wstępem na kameralne osiedle. Bezpieczeństwo jest niezwykle ważnym kryterium przy wyborze miejsca zamieszkania, dlatego chcąc wieść spokojne życie, założyć rodzinę i nie martwić się o regularne kradzieże w blokach, warto wybrać lokum właśnie w tej dzielnicy stolicy.

Towarzystwo natury

Wszechobecny beton znudził się już chyba wszystkim. Coraz bardziej popularna praca zdalna i przebywanie w centrum dużych miast sprawia, że ludzie coraz częściej pragną odskoczni i wypoczynku na łonie natury. Czy nie wspaniale byłoby mieszkać w okolicy, która z przyrodą i dużą połacią zieleni ma wiele wspólnego?

Taki właśnie jest Wawer. Ta dzielnica znajduje się w okolicy lasów i łąk, co pozawala udać się na relaksujący spacer wśród natury. Niedaleko znajduje się także Mazowiecki Park Krajobrazowy. Bliskość jezior, pól, torfowisk oraz skarp i wydm jest inspiracją dla wielu weekendowych oraz wakacyjnych wypadów. To także świetna gratka dla wszystkich osób, które mają psy i obawiają się, że w Warszawie nie będą mogli zapewnić im długich spacerów w otoczeniu przyrody.

Okazuje się, że można mieszkać w Warszawie, a równocześnie korzystać z piękna natury i przebywać w otoczeniu dzikiej przyrody. Warszawa, to nie tylko beton, nowoczesne wieżowce i szybki tryb życia - to coś znacznie więcej, jeżeli tylko dobrze wybierze się miejsce zamieszkania.

Budżetowa lokalizacja przy wysokim standardzie

Trzeba postawić sprawę jasno: w centrum miasta stołecznego mieszkania są drogie. Niektórym wydaje się jednak, że skoro to miasto stołeczne, to niezależnie od wyboru dzielnicy trzeba będzie zapłacić mnóstwo pieniędzy za mieszkanie. Okazuje się, że nie do końca.

Warszawska dzielnica Wawer charakteryzuje się wyjątkowo tanimi mieszkaniami, które można znaleźć w ofercie warszawskiego biura nieruchomości COSMOPOLITAN. Ceny za metr kwadratowy mieszkania w tej dzielnicy są nawet o kilka tysięcy niższe, niż na przykład na Mokotowie czy Śródmieściu. Może mieć na to wpływ oddalenie od Centrum - ale bez obaw. Wawer jest dobrze skomunikowany. A dodatkowo posiada wszystkie punkty usługowe, jakie są niezbędne mieszkańcom na co dzień: placówki medyczne, piekarnie, markety czy salony fryzjerskie.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA