REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Depilacja laserowa - jak przebiega i dla kogo się sprawdzi?

Depilacja laserowa - jak przebiega i dla kogo się sprawdzi?

Piękna, gładka i pozbawiona włosków skóra to marzenie nie tylko kobiet, ale coraz częściej także i mężczyzn. Depilacja pozwala nie tylko na poczucie się pewniej i lepiej z samym sobą, ale również ułatwia życie i funkcjonowanie na co dzień osobom borykającym się z bardzo intensywnym lub obszernym owłosieniem ciała. W jaki sposób możemy pozbyć się włosków permanentnie? Jak działa dobry depilator laserowy i czy warto się na niego zdecydować?

1. Depilacja laserowa - czym jest?

2. Kto może, a kto nie powinien poddać się zabiegowi depilacji laserowej?

3. Jak działa depilator laserowy?

4. Na co zwrócić uwagę przy wyborze depilatora laserowego?

Depilacja laserowa - czym jest?

Proces usuwania zbędnego owłosienia zwykle nie należy do szczególnie przyjemnych, tym bardziej gdy musimy go regularnie powtarzać. Jeżeli nasze włoski są dodatkowo mocne i twarde, ryzykujemy takimi niedogodnościami, jak ich wrastanie czy swędzenie i podrażnienie w miejscu golenia. Jest jednak sposób na to, aby niechcianych włosów pozbyć się z ciała raz na zawsze - z wykorzystaniem depilacji laserowej. Jest to proces, w którym niszczymy owłosienie od wewnątrz, przy pomocy światła lasera naruszając ich wewnętrzną strukturę. Dzięki temu odrastają one dużo słabsze i mniejsze, a z czasem wzrost nowych włosów zostaje całkowicie zahamowany. W zależności od barwy oraz naszych indywidualnych predyspozycji możemy potrzebować około 3 do 5 zabiegów, aby osiągnąć pożądany efekt.

Kto może, a kto nie powinien poddać się zabiegowi depilacji laserowej?

Ponieważ światło lasera działa na zawarty we włosach barwnik, najlepsze efekty będziemy w stanie osiągnąć na ciemnych włoskach. Osoby rude lub blond mogą nie być w stanie uzyskać równie satysfakcjonujących rezultatów. Poza tym jest też kilka przeciwwskazań, przy których w ogóle nie powinniśmy poddawać się zabiegowi laserowego usuwania włosów. Zaliczamy do nich między innymi poważne i przewlekłe choroby, jak cukrzyca, nowotwory, choroby endokrynologiczne, a także infekcje i uszkodzenia skóry w obszarze, który chcemy potraktować laserem. Zabiegów powinny unikać również kobiety będące w ciąży.

Jak działa depilator laserowy?

Aby używać depilatora laserowego w bezpieczny sposób, potrzebujemy jedynie uważnie przeczytać dołączoną do niego instrukcję. Co do zasady światło lasera przenika do wnętrza cebulek włosów, uszkadzając je od wewnątrz i powodując zahamowanie wzrostu. Przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia powinniśmy ogolić nogi lub inną część ciała, nad którą chcemy pracować. Po sesji laserem należy zrobić odpowiednio długą przerwę przed kolejną, a także unikać wystawiania skóry na światło słoneczne, co mogłoby spowodować dodatkowe podrażnienia. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.neonet.pl/depilatory/philips-lumea-ipl-bri958-00.html.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze depilatora laserowego?

Wybierając depilator laserowy powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na koszt, ale także poręczność i sposób użycia urządzenia. Aby znaleźć najlepszą opcję dla siebie warto wykorzystać ranking depilatorów laserowych lub innego rodzaju listę porównującą najczęściej wybierane urządzenia dostępne obecnie na rynku. Podczas korzystania ze sprzętu musimy pamiętać również o zachowaniu niezbędnych środków bezpieczeństwa, ponieważ wiązka lasera użyta w nieodpowiedni sposób może być dla nas szkodliwa. Depilatory laserowe należy również trzymać z daleka i poza zasięgiem dzieci, o czym powinniśmy pamiętać przy przechowywaniu urządzenia w naszym domu.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA