REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Czy srebro koloidalne można stosować na otwarte rany?

Czy srebro koloidalne można stosować na otwarte rany?
Fot. pixabay.com

Otwarte rany mogą bardzo długo się goić. Ważne jest, aby jak najszybciej zostały odpowiednio odkażone, a jeśli trzeba to nawet zszyte. Jeśli jednak nie są to zbyt głębokie urazy, być może skończy się tylko na opatrunku. Powinny być one jałowe, a niektóre zawierają nawet substancje, które działają odkażająco i dodatkowo przyspieszają gojenie.

Jakie preparaty można stosować na rany?

Takich środków, które odkażają, jest wiele, jednak już od lat znane jest srebro koloidalne i jego specjalne działanie odkażające. Wiadomo, także że przyspiesza ono gojenie się ran. A nawet potrafi zagoić takie, które źle się goją i trudno sobie z nimi poradzić z pomocą antybiotyków. Srebro koloidalne działa zarówno od zewnątrz, jak i od środka, ponieważ może być przeznaczone także do picia. Jednak bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jakie dawki i który rodzaj srebra koloidalnego jest zalecany dla człowieka, a który nie.

Zastosowanie srebra w leczeniu

Wiadomo, że srebro ma właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. A także może swoim działaniem przypominać antybiotyki. Na co zatem będzie w stanie pomóc nam srebro? Oto kilka zastosowań srebra koloidalnego:

  • bakterie np. Helicobacter pylori,
  • wirusy np. grypy,
  • drożdże np. zakażenia grzybicze,
  • pleśnie,
  • przeziębienie,
  • problemy żołądkowe,
  • refluks,
  • trudno gojące się rany.

Różne rodzaje preparatów ze srebrem

W większość przypadków srebro koloidalne można stosować zewnętrznie. To znaczy na skórę, albo na ranę. Jednak warto zawsze stosować się do zaleceń producenta, gdyż ma on niezbędne informacje, odnośnie tego, jak danego produktu używać. Najważniejszą zasadą przy leczeniu powinno być to, aby sobie nie szkodzić, tylko pomagać. Szczególnie warto więc zwrócić uwagę na zastosowanie srebra koloidalnego do leczenia zmian na skórze, czy trudno gojących się ran, które mogą występować z różnych przyczyn. Między innymi z powodu niektórych chorób wewnętrznych, albo zakażenia niektórymi rodzajami bakterii, czy grzybicznymi. Są one trudne do pozbycia się, a w niektórych przypadkach nie pomagają maści, ani antybiotyki w aerozolu.

Długotrwałe leczenie

Źle gojące się rany mogą wymagać długotrwałego leczenia. A wtedy, przydaje się cierpliwość, która będzie wystawiana na próbę. Okazuje się jednak, że stosowanie srebra koloidalnego może to zmienić dzięki jego specjalnym właściwościom, a także skumulowanym działaniu, jednakowo na grzybice, bakterie, czy wirusy. Dzięki temu nawet bez możliwości ustalenia, co jest przyczyną źle gojącej się rany, wyleczenie jej może okazać się możliwe. Przy odrobinie zaangażowania i powtarzaniu określonych działań, związanych ze zmianą opatrunków, czy na przykład, codziennym pocieraniu chorego miejsca. Dodatkowo wiadome jest, że cząsteczki srebra działają także kojąco na podrażnioną skórę. Z całą pewnością można je więc polecić osobom, które zmagają się z trądzikiem, albo mają problemy skórne, spowodowane reakcjami alergicznymi.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA