REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Artykuł partnerski

Czy dezodorantów można używać codziennie?

Czy dezodorantów można używać codziennie?

Mogłoby się wydawać, że w korzystaniu z produktów chroniących nas przed skutkami potu nie ma tak naprawdę niczego skomplikowanego. Tymczasem w rzeczywistości najczęstsze błędy dotyczące ich polegają na tym, że sięgamy po preparat niedopasowany do naszego problemu, a także stosujemy go w nieprawidłowy sposób. Odpowiedni dobór produktu i jego właściwe stosowanie odgrywają bardzo ważną rolę w zapobieganiu i rozwiązywaniu problemów związanych z potem. Sprawdź, co warto wiedzieć o dezodorancie i jak często go stosować.

Dezodorant a zapach potu

Pocenie się - temat, który dla wielu osób stanowi powód do wstydu, a także proces zachodzący w organizmie, który jest niezbędny do tego, aby funkcjonował on w sposób prawidłowy. Pocąc się, usuwamy z organizmu toksyny i produkty przemiany materii, które jeśli pozostałyby w naszym organizmie, mogłyby wywołać duże szkody. Pocąc się, regulujemy temperaturę swojego ciała, zapobiegając w ten sposób niebezpiecznemu przegrzaniu.

Pot może jednak posiadać wyczuwalny i niestety nieprzyjemny zapach. Dzieje się tak w sytuacji, gdy w miejscach, gdzie pocimy się najbardziej, a więc przede wszystkim pod pachami, zaczynają żerować bakterie, które żyją na naszej skórze. Żywią się one składnikami potu, które uprzednio rozkładają. Aby pozbyć się tego problemu, niezbędny jest dezodorant.

Dezodorant czy antyperspirant?

Jak już wspominano, wybór odpowiedniego produktu w przypadku problemów z potem to największy problem. Jeśli zmagając się z przykrym zapachem potu, sięgniemy po antyperspirant, możemy tylko pogorszyć sytuację. Antyperspirant nie zawiera substancji, które pozwoliłyby mu ograniczyć nieprzyjemny zapach. Jego zadaniem jest ograniczenie nadpotliwości i zmniejszenie ilości potu wydzielanego przez gruczoły.

Dezodorant zawiera w swoim składzie substancje, które działają antybakteryjnie i tym samym ograniczają rozwój bakterii znajdujących się na skórze. Dodatkowo znajdują się w nim olejki eteryczne lub kompozycja zapachowa, która ponadto maskuje nieprzyjemny zapach. Dobrze aby w jego składzie znalazły się również substancje, które pochłaniają wilgoć - stanowi ona świetne warunki do rozwoju bakterii.

Jak używać dezodorantu?

W przeciwieństwie do antyperspirantu, dezodorant może, a nawet powinien być stosowany codziennie. Stosujemy go tylko w okolicy pach, jednak należy pamiętać o kilku zasadach, aby jego stosowanie rzeczywiście było skuteczne i nie skończyło się podrażnieniem skóry.

Przede wszystkim dezodorant nakładamy na dokładnie osuszoną skórę. Jeśli nałożymy go zaraz po wyjściu spod prysznica, gdy skóra jest jeszcze wilgotna, preparat zmiesza się z drobinkami wody, przez co nie będzie w tak efektywny sposób wchłaniać potu. Sytuacja wygląda podobnie w sytuacji, gdy reaplikujemy dezodorant na spocone ciało. Jest to niewskazane również ze względu na to, że w kontakcie ze skórą możemy zanieczyścić produkt.

Dezodorantu nie powinniśmy stosować także na świeżo wydepilowaną skórę. Większość takich preparatów zawiera w swoim składzie alkohol, który może spowodować podrażnienie i zaczerwienienie.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA