REKLAMA

Artykuł sponsorowany

6 faktów, które musisz znać analizując oferty pracy w Warszawie

6 faktów, które musisz znać analizując oferty pracy w Warszawie

Znalezienie nowego zatrudnienia w wielkim mieście nie musi wyglądać jak szukanie igły w stogu siana - pod warunkiem, że dobrze się do tego zabieramy.

Przygotuj CV, znajdź pracę, weź kredyt - łatwo powiedzieć, trudniej wykonać. Wiele osób popełnia błąd już w pierwszym punkcie. Pracując nad swoim CV warto zacząć od wynotowania wszystkich miejsc pracy, zaliczonych kursów i zdobytych umiejętności, ale nie warto umieszczać wszystkich w ostatecznej wersji. Jeśli szukasz pracy w biurze, informacja o udziale w wykopaliskach w Bułgarii podczas studiów archeologicznych niekoniecznie jest istotna. Tworząc CV warto skorzystać z gotowego szablonu, a następnie wyselekcjonować informacje tak, by najlepiej pasowały do stanowiska, na które aplikujemy. W Internecie bez problemu można znaleźć specjalne kreatory CV (link: https://www.aplikuj.pl/cv/).

Oferty pracy w Warszawie

Czasy, w których pracy w europejskiej metropolii szukało się w gazecie, zaznaczając numery telefonów zakreślaczem, to już zamierzchła przeszłość. Dziś królują aplikacje i strony internetowe, takie jak Aplikuj.pl, gdzie znajdziemy ponad 30 tys. ofert pracy z całej Polski, codziennie nowe ogłoszenia i obszerną bazę wiedzy dla kandydatów. Warto zwracać uwagę na specjalne "oferty dnia" czy propozycje od polecanych pracodawców.

Koszty życia w Warszawie

Praca w Warszawie może być ciekawa albo żmudna, łatwa albo ciężka, ale koniec końców chodzi o zarobki. Wielu pracodawców nadal nie podaje "widełek", dlatego warto docenić tych, którzy publicznie ujawniają proponowane zarobki. Jeśli już na pierwszy rzut oka widzisz, że zarobki na danym stanowisku ledwo pozwolą pokryć czynsz i raty kredytów, nie trać czasu. W pierwszej kolejności filtruj oferty z podanymi "widełkami".

Jak spełnić marzenia?

Wiele osób popełnia poważny błąd, szukając wymarzonej pracy, odpowiadającej hobby. Brutalna prawda jest jednak taka, że możemy być lepsi w czymś, czym się nie interesujemy. Jeśli widzisz propozycję pracy, która nie wygląda ciekawie, ale spełniasz wszystkie wymagania idealnego kandydata, aplikuj.

Praca w Warszawie - nie śpiesz się

Najpierw rzuciłeś pracę, a teraz szukasz nowej? Choć trudno w to uwierzyć, wciąż wielu pracowników popełnia ten błąd. Nawet jeśli masz odłożone pieniądze, które pozwolą przetrwać 2-3 miesiące bez pracy, trzymaj się żelaznej zasady: najpierw znajdź nową posadę, potem zrezygnuj ze starej.

Jak zamieszkać w Warszawie?

- Myślisz nad pracą w Warszawie? Oto 5 ważnych pytań na które musisz sobie odpowiedzieć - w taki sposób lokalne portale z mniejszych miejscowości opisują rozwiązania dla osób, które dopiero zamierzają przeprowadzić się do Warszawy. Wiele z tych porad może być przydatnych również dla warszawiaków.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA