kanały RSSwyślij znajomym link do tej stronydrukuj stronę
BemowoBiałołękaBielanyLegionowskieŁomiankiMokotówNadarzynTargówekWawerWolaWołomińskieŻoliborzwydanie specjalne
  zaloguj się
  zarejestruj się
  regulamin forum

Forum Echa

 

Bemowo

 Bemowo dzielnicą roku. "Prestiżowe wyróżnienie"
   48/3772  

#pZz 03.04.2024 20:47
Ze co? Z roku na rok gorzej. Gdzie basen i szkola na Szeligowskiej? Gorczewska rozwalona juz nty rok. Kolega od sciezki rowerowej na Batalionow tez pewnie swoje tu doda. Budowa 400 metrow Lazurowej - rok. Skrzyzowania z Narwik brak. Nawrotki opracowal imbecyl. Park Gorczewska syf. Usiasc na trawie nie mozna, bo sraki wszedzie. Okolica grilli to jedno wielkie smietnisko w weekendy. Mozna wymieniac. Ale znow wybierzecie to samo. Usmiechnietego Dabrowskiego, wyborczego krola kazdego slupa w dzielnicy.
 
#rowerzysta Robi 04.04.2024 00:13
To mieszkańcy Bemowa głosowali za swoją dzielnicą, wypada to uszanować i się cieszyć.

No ale to końcówka kampanii i jest u nas na Bemowie jedno takie ugrupowanie które szaleje z nienawiści do wszystkiego wokół, publikuje bzdury gdzie się da i nie jest to o dziwo PiS! To tak zwani lokalni kandydaci, bezpartyjni (ha, ha, ha) ale za to z wielkim EGO - nazwiska w nazwie komitetu, grupa fb Bemowo zmieniona na Sylwestrzak-Oborski + PL2050

niedługo odejdą w zapomnienie
 
#jkk 04.04.2024 18:56
Bemowo jest rzeczywiście fantastycznym miejscem do zamieszkania choćby z uwagi na swoje położenie, łatwość wyjazdu z miasta, najświeższe powietrze w Warszawie, dużo miejsca na inwestycje mieszkaniowe itp. Problemem dla intensywnego rozwoju dzielnicy są, jak zwykle, pieniądze a raczej ich niedostatek.
Sprawowanie rządów przez władze dzielnicy można oceniać różnie. Z punktu widzenia mieszkańca Chrzanowa mam cały szereg uwag krytycznych wobec władz dzielnicy i miasta. Lokalizacja szkoły na Szeligowskiej, której otwarcie ma nastąpić we wrześniu to "zasługa" poprzedniej ekipy rządzącej dzielnicą, podobnie z decyzją o parkowaniu na byłej ścieżce rowerowej na Batalionów która w moim przekonaniu była przekroczeniem uprawnień przez urzędników.
Lada chwila może bezpowrotnie minąć szansa nabycia przez miasto terenu pod szkołę ze wspaniała lokalizacją przy Batalionów - oferowaną juz miastu przed kilku laty. Audytu wymaga sprawdzenie czy stworzona została stosowna do postanowień planu miejscowego oraz wydanych WZ ilość miejsc parkingowych - wystarczy policzyć ile samochodów parkuje nielegalnie np. na będących prywatną własnością terenach po płn stronie Batalionów vis a vis osiedla Robyga, z chwilą kiedy właściciel zdecyduje się ruszyć tam ze swoją inwestycją samochody muszą stamtąd zniknąć. Zresztą, te z chodnika na całej niemal długości ulicy - też.
Nagminnie parkują na chodniku pojazdy dostawcze, czego robić nie powinny. Kierowcy bezczelnie korzystają z totalnej nieudolności Straży Miejskiej, o braku działań policji nie wspominając.
Jak widać, wiele jest jeszcze do naprawy...
 
#gosc 08.04.2024 10:05
Dzielnica roku?
Najswiezsze powietrze? Park na Bemowie ostatnimi czasy zaczadziony od grillowania zadna przyjemnosc tam usiasc i odpoczac wszedzie dookola smierdzi podpalka do grilla a na koniec tona smieci. Sciezki rowerowe robiące za parking. Jeden zapchany basen juz nie wspominajac ze ta dzielnica nie ma tez np. szpitala wiec w czym ona jest lepsza od innych dzielnic ze wybrana zostala najlepsza?
 
#jkk 08.04.2024 18:51
Wzruszyła mnie sytuacja kiedy, kilka dni temu, wjeżdżałem na posesję znajomego. Czekając na otwarcie się bramy tuż przede mną zauważyłem zatrzymującą się może dwuletnią dziewczynkę na rowerku, zasłaniał jej i mnie szansę wcześniejszego zobaczenia się nawzajem stojący na chodniku samochód dostawczy. Dziecko wykazało się wyobraźnią większą aniżeli ten współczesny furman, który zaparkował swoją furę gdzie jemu było wygodnie. Takie sytuacje zdarzają się na Batalionów, kilka razy dzieciak na wrotkach czy rowerku lądował na masce samochodu.
Zgodnie z planem miejscowym Chrzanów 2 oraz WZ dla osiedli po południowej stronie Batalionów na tej ulicy nie powinno być żadnego parkingu, miejsca do postoju winny być na terenach osiedli. Przed poprzednimi wyborami samorządowymi dla celów wyborczych dopuszczono się świadomie lub bezmyślnie zignorowania prawa tworząc parking w miejscu ścieżki rowerowej. Mam nadzieję, że nowe władze dzielnicy szybko ten błąd naprawią.
 
   48/3772  

dodaj komentarz
treść:
  podgląd wpisu przed zapisaniem
Jak chcesz autoryzować ten wpis?
 nick tymczasowy, bez logowania się i rejestracji
 chcę się jednocześnie zarejestrować
 mam już konto

 

R   E   K   L   A   M   A

 

google mały prostokat
(180 x 150)

netsprint mały prostokat
(180 x 100)


 

LINKOLD:

CUIDstr1352ce474a898efe6eb22526ff512389 
titlestrGazeta Bezpłatna ECHO - forum - Bemowo dzielnicą roku. Prestiżowe wyróżnienie 
descriptionstrTutaj dyskutujemy na tematy związane z Bemowem 
keywordsstr 
CUIDstr1352ce474a898efe6eb22526ff512389