REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski

 

Znikają parkingi, pojawia się zieleń. Mieszkańcy Bemowa podzieleni

  24 marca 2022

Znikają parkingi, pojawia się zieleń. Mieszkańcy Bemowa podzieleni
Parking na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich z Wrocławską zamieni się wkrótce w "park kieszonkowy". Czy wiele innych parkingów w okolicy już wkrótce stanie się terenami zielonymi? Źródło: ZDM

"Zieleń w miejsce betonu. Odbetonowanie Bemowa" - pod takim tytułem znaleźliśmy w budżecie obywatelskim nową propozycję pozbycia się miejsc parkingowych tylko po to, by uzyskać skrawki zieleni. Podobne projekty już w dzielnicy przechodziły, dzieląc mieszkańców na dwa obozy.

REKLAMA

W najnowszej edycji budżetu obywatelskiego jedna z mieszkanek zaproponowała usunięcie betonu z kilku miejsc, które zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego powinny być przeznaczone na zieleń. Mieszkanka domaga się posadzenia drzew, krzewów i bylin.

REKLAMA

Zieleń zamiast parkingów

W projekcie wskazane zostały konkretne adresy. Chodzi o plac, a w zasadzie parking przed budynkiem przy Wrocławskiej 25, a także o rejon Pirenejskiej 2A, 2B i 2C oraz Żołnierzy Wyklętych.

Wszystkie miejsca znajdują się niedaleko od planowanego na ten rok "parku kieszonkowego" na rogu Powstańców Śląskich i Wrocławskiej. To projekt do budżetu obywatelskiego, który zdobył odpowiednio duże poparcie i będzie realizowany.

- W południowo-wschodnim narożniku skrzyżowania Powstańców Śląskich i Wrocławskiej urządzimy niewielkich rozmiarów skwer - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich. - Zastąpi niezbyt estetyczny plac, wykorzystywany dziś do parkowania głównie aut dostawczych. Będzie to tzw. park kieszonkowy, w którym ustawimy siedem ławek i posadzimy 18 drzew.

ZDM dopiero zabiera się za inwestycję, która ma kosztować około 580 tys. zł, lecz już dziś można usłyszeć pomruki niezadowolenia mieszkańców uważających, że kolejny potrzebny parking jest likwidowany.

REKLAMA

Mieszkańcy podzieleni

- Zgłaszam pomysł parku kieszonkowego na parkingu przed ratuszem - komentuje ironicznie nasz czytelnik. - Mam nadzieję, że ratusz ochoczo, jak zwykle jeśli chodzi likwidację parkingu, weźmie się do dzieła.

- Przy Wrocławskiej 25 są nowe parkingi - zauważają mieszkańcy Bemowa. - Uważam, że to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Można co najwyżej usunąć miejscowo kostkę, żeby posadzić krzewy, ale na pewno nie rozwalać całości. To też kosztowało niemało pieniędzy. Wokół tego miejsca są całe osiedla pokryte zielenią.

Zanim projekt zostanie poddany czerwcowemu głosowaniu mieszkańców, musi jeszcze przejść pozytywną ocenę urzędników pod kątem formalno-prawnym.

(db)

.
 

Komentarze (13)

# Dziadek parkingowy

24.03.2022 20:10

Kwiiii, kwiiii, stać mnie na samochód ale nie stać mnie na parking dla niego, dejta mi darmowe miejsce do parkowania na ulicy bo mie się należy. Kwiii, kwiii...

# Dziadek parkowy

24.03.2022 20:41

Kwiiii, kwiiii, stać mnie na mieszkanie w stolicy ale nie stać mnie na dom z ogrodem żeby wyjść na zewnątrz, dejta mi darmowy ogród do siedzenia na ulicy bo mie się należy. Kwiii, kwiii...

# cRtxs

24.03.2022 22:37

W takich sprawach mieszkańcy zawsze są podzieleni: na przeciętnych obywateli, mających rodziny, dzieci i pracę, do których utrzymania zazwyczaj potrzebują samochodu, oraz grupę aktywnych wariatów, których głównym zajęciem jest utrudnianie życia tym pierwszym.

REKLAMA

# PKU

25.03.2022 07:48

Komentujący chyba nie wiedzą o jakie miejsce chodzi. Tam stały zardzewiałe busy, z których prowadzony był handel. Żaden to parking.

# jkk

25.03.2022 08:22

Problem z parkowaniem pojazdów jest u nas wszechobecny. I dotyczy nie tylko pojazdów osób, których nie stać na kupno lub wynajem miejsc do parkowania. Za darmo parkują non stop również audi, lexusy, mercedesy czyli pojazdy wyższych klas, których właścicieli stać na kupno miejsca do parkowania.
Wygląda na to, ze my nie chcemy mieć porządku z parkowaniem. Na osiedlach miejsca parkingowe puste (vide Coopera) a na ulicach i chodnikach samochody stoją jeden za drugim, na chodnikach stoją przy tym często samochody dostawcze co nie powinno mieć miejsca. Dopóki nie będzie woli uporządkowania problemu z konsekwencjami w postaci wlepianych surowych mandatów, problem parkowania będzie istniał a nawet narastał.

# trudnesprawy

25.03.2022 09:16

skoro w tych miejscach wg planu zagospodarowania ma być zieleń, to tak ma być,
a w innych miejscach gdzie zapisane są w planie miejsca parkingowe - tam mają być miejsca parkingowe parkingowe, itp. w odniesieniu do innych elementów planu zagospodarowania
inną sprawą jest, że elementy zastałe przed wprowadzeniem planu zagospodarowania mogą zachować swój stan pod pewnymi warunkami, ale to już szczegóły
można też połączyć funkcji zieli z tzw betonozą, ale to już koszty duże

REKLAMA

# Piotr78

25.03.2022 18:48

Niech sobie właściciele tych aut, kupią miejsca parkingowe i płacą co miesiąc za ich utrzymanie, a nie myślą ze za darmo dostaną parking!

# robson82

26.03.2022 11:57

#Piotr78 napisał(a) 25.03.2022 18:48
Niech sobie właściciele tych aut, kupią miejsca parkingowe i płacą co miesiąc za ich utrzymanie, a nie myślą ze za darmo dostaną parking!
a czy pomyśleliście ze nie wszędzie sa parkingi ????? nie bo lepiej powiedzieć kupta miejsce a tych miejsc nie ma a podatki które sie płaci to juz sie nie liczą. władzę bemowa mnie juz wkurzają

# jkk

26.03.2022 13:07

Oczywiście, brakuje miejsc parkingowych między innymi z powodu, że nie opłaca się ich budować gdyż jest niewielkie zainteresowanie parkingami płatnymi. Dzieje się tak dopóki kierowcy będą mogli praktycznie bezkarnie parkować w dowolnym miejscu. Nie wszyscy muszą od razu kupować sobie miejsce do parkowania, można je wynająć lub parkować na parkingu płatnym. W Warszawie m. kw. terenu jest potwornie drogi, miejsce pod parking to co najmniej 12 m. kw., podatki płacimy wszyscy, dlaczego niektórzy kierowcy mogliby korzystać z darmowego miejsca kosztem innych obywateli?
Rozwiązanie jest proste, właściciele pojazdów muszą ponosić koszty ich parkowania, to składowa kosztów eksploatacji tych pojazdów.

REKLAMA

# Porażka

26.03.2022 13:52

Zieleń jest potrzebna bo pieski nie mają gdzie się wysrac.

# Joe

26.03.2022 18:46

Jeśli w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego jest zieleń to jest to świętość , tak jak artykuł 5 traktatu NATO. To nie Rosja Putina.

# NMN

29.03.2022 18:16

Dla mnie mogą być parki. Warszawa ma świetną komunikacje miejską, na którą polecam się przesiąść. I ekonomicznie i ekologicznie. Nawet miejsca parkingowego szukać nie trzeba.

REKLAMA

# christiane

04.04.2022 17:55

Oferta pożyczki.
W przypadku różnych potrzeb finansowych po prostu skontaktuj się ze mną bezpośrednio przez e-mail, aby uzyskać więcej informacji na temat mojej oferty pożyczki: christcorinn@gmail.com
więcej na forum

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA