REKLAMA

Białołęka

samorząd »

 

Żenujący problem w Choszczówce. Ilu urzędników potrzeba, by kierowcy mogli skorzystać z toalety?

  3 marca 2022

alt='Żenujący problem w Choszczówce. Ilu urzędników potrzeba, by kierowcy mogli skorzystać z toalety?'
Toaleta na terenie biblioteki, tuż obok pętli autobusowej

Jedna samorządowa instytucja zwróciła się do drugiej z "uprzejmą prośbą" o "rozważenie propozycji ewentualnej instalacji". Chodzi o przenośną ubikację.

REKLAMA

Dekady mijają, a w niektórych rejonach Warszawy najbardziej podstawowym problemem pozostaje brak dostępu do kanalizacji czy toalety. Warszawski radny Marek Szolc postanowił upomnieć się o przenośną toaletę dla kierowców autobusów 133 i 176, kończących trasę obok biblioteki w Choszczówce. Sprawa okazała się skomplikowana.

Uprzejma prośba

- Operatorzy działający na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego dążą do zapewnienia minimum socjalnego co najmniej na jednej pętli dla każdej z linii - odpowiada sekretarz urzędu miasta Włodzimierz Karpiński. - W przypadku linii 133 przenośna toaleta znajduje się na krańcu Tarchomin, natomiast kierowcy linii 176 mogą korzystać z toalety na przystanku krańcowym Budowlana. ZTM zwrócił się do Zarządu Oczyszczania Miasta z uprzejmą prośbą o rozważenie propozycji ewentualnej instalacji automatycznej toalety miejskiej z dostępem dla kierowców oraz pasażerów oczekujących na pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego.

Innymi słowy: jedna samorządowa instytucja zwróciła się do drugiej z "uprzejmą prośbą" o "rozważenie propozycji ewentualnej instalacji"... plastikowej budki mieszczącej ubikację. Sekretarz dodaje, że "o wynikach decyzji w tej sprawie" poinformuje odrębnym pismem "w terminie późniejszym". Czekamy zatem na odpowiedź na pismo radnego Szolca.

Zapraszamy na zakupy

A szalet tuż obok

Tuż obok pętli autobusowej znajduje się publiczna biblioteka, również podlegająca warszawskiemu samorządowi. Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by kierowcy 133 i 176 korzystali z tamtejszej toalety (przynajmniej do czasu planowanego przeniesienia placówki na ul. Kłosową). Placówka przy Raciborskiej działa w lokalu wielkości średniego mieszkania bez ogrzewania, dostępu do bieżącej wody i prawdziwej toalety. Bibliotekarki korzystają z plastikowego szaletu, dokładnie takiego samego, jak proponowany na pętli autobusowej. Przy czym "pętla" to słowo nie na miejscu. Szalet dla kierowców stanąłby na chodniku.

(dg)

 

REKLAMA

Komentarze (3)

# nnn

03.03.2022 13:01

Najprostszy sposób aby obie instyucje dogadały się błyskawicznie to stworzyć ich pracownikom warunki jakie mają kierowcy. W obu zamknąć kibelki i postawić po jednej koedukacyjnej toalecie przenośnej zamykanej na klucz. Toaleta dla Zarządu Transportu Miejskiego powinna znajdować się w siedzibie Zarządu Oczyszczania Miasta a dla Zarządu Oczyszczania Miasta w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego. Zobaczycie jaki szybko do tych tęgich głów dotrze, że mamy XXI wiek a kierowca też człowiek.

# niezazdroszcze

03.03.2022 15:18

średniowiecze jednym słowem
strach zstapić z chodnika gdzieś na bok

 Anatol69212

04.03.2022 16:54, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 15.03.2022 15:45

Nie ma szans, że ktoś sie dogada właśnie w takiej sprawie.
http://amazonkeratin.pl

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy