REKLAMA

Białołęka

wypoczynek »

 

"Zakręcone rowery" i nietypowe jednoślady w Galerii Północnej

  25 kwietnia 2024

alt='"Zakręcone rowery" i nietypowe jednoślady w Galerii Północnej'
materiał prasowy

Na tym wydarzeniu powinien pojawić się każdy rowerzysta. Już 27 i 28 kwietnia w Galerii Północnej na Tarchominie będzie można m.in. dokonać przeglądu swojego jednośladu, a także spróbować jazdy na "zakręconych rowerach" i zobaczyć wystawę nietypowych pojazdów, jak: trzykołowy bolid Formuły 1, "latające rowery" lotników z czasów II Wojny Światowej oraz kultowe konstrukcje z okresu PRL-u.

REKLAMA

Zanim wyjedziemy na drogę rowerem, warto upewnić się, że wszystko w nim działa. W sprawdzeniu stanu technicznego pomóc może organizowane w najbliższy weekend wydarzenie w Galerii Północnej, odbywające się pod hasłem "Nakręceni na dwa kółka". W sobotę i niedzielę, od godziny 12:00 do 20:00, przy wejściu od ul. Trakt Nadwiślański, działać będzie bezpłatny serwis rowerowy. Na miejscu będzie można dokonać przeglądu, napompować opony, dokręcić śruby, a także upewnić się, że przerzutki i hamulce pracują bez zarzutu.

- W Warszawie jeździ ponad 100 tys. rowerów na dobę. W sezonie ich liczba na drogach rośnie. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i pieszego. Przygotowane na sobotę i niedzielę wydarzenie to umożliwia. Dzięki stacji serwisowej i pomocy mechaników będzie można upewnić się, że rower jest w pełni przygotowany do jazdy - mówi Barbara Andrzejewska z Galerii Północnej.

Wystawa nietypowych i kultowych konstrukcji rowerowych

Ale to nie jedyna atrakcja. Odwiedzając w weekend Północną będzie można przejechać się na nietypowym jednośladzie i spróbować swoich sił na torze przeszkód. Organizatorzy przygotowali aż dziewięć takich rowerów, wśród których znajdziemy m.in. bicykl, rower-hulajnogę, monocykl cyrkowy BMX czy rower do akrobatyki.

Obecnie w Galerii Północnej trwa wystawa "Nietypowych i kultowych konstrukcji rowerowych", która dostępna będzie do 28 kwietnia. Ekspozycja gromadzi aż 15 jednośladów, w tym m.in. trzykołowy bolid Formuły 1, drewniany "latający rower", na którym szkoliły się dywizjony lotnicze w Anglii w czasie II wojny światowej, a także bicykl, którego historia sięga XIX wieku. Nie brakuje także zaskakujących konstrukcji. Jeden z rowerów został wykonany w całości z przetopionych puszek Coca-Coli. Jest tu też rower, który ma przełącznik przerzutek w kształcie joysticka oraz kultowy polski sportowy rower marki Huragan. Całość dopełniają jednoślady z PRL-u, w tym Wigry, tandem z lat 70., czy trzykołowe rowery Balbinka w wersji Lux. Wystawa do obejrzenia jest w okolicach sklepu Reserved.

Zapraszamy na zakupy

Wyścig na rowerach biegowych

- To wydarzenie dla każdego miłośnika jazdy na dwóch kółkach. Dzięki niemu można nie tylko dobrze się bawić, ale także poznać historię jednośladów oraz zobaczyć jak kreatywnie i awangardowo podchodzono nieraz do ich projektowania. Na wystawie można też odbyć sentymentalną "podróż", oglądając rowery znane z dzieciństwa roczników siedemdziesiątych czy osiemdziesiątych - zachęca Barbara Andrzejewska.

Organizatorzy wydarzenia nie zapomnieli o najmłodszych. Z myślą o nich 27 i 28 kwietnia przygotowano wyścig na rowerkach biegowych. Ponadto wokół galerii poruszać będzie się bicyklista. Z kolei w specjalnej strefie na terenie galerii całą rodziną będzie można udekorować przygotowane rowery. Najlepsze projekty zostaną nagrodzone.

MB

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Ankaankaanka

11.05.2024 15:26

Zajmijcie się hałasem z bosu! A nie promowaniem galerii dla dzieciakow. Rodzice z bombelkami idą do galerii się pobawić, pokrzyczeć, a nie na zakupy! Siedzą z tymi dzieciakami całymi dniami, nic nie kupując! To nie przynosi korzyści dla galerii, a straty, bo każdy wybierze inna galerie zechcac zrobić zakupy w spokoju a nie krzyku bombelkow. Może w końcu zajmijcie się patologia na Światowida 56!

# Krzyki bombelkow

11.05.2024 15:44

Kiedyś galeria to byla do zakupów, a nie do krzyku bombelkow...
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break