REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

kronika policyjna

 

Wystarczyła chwila nieuwagi. Bezczelna kradzież na cmentarzu

  10 listopada 2022

Wystarczyła chwila nieuwagi. Bezczelna kradzież na cmentarzu
źródło: KSP

Policjanci z komisariatu przy Chodeckiej zatrzymali na terenie Cmentarza Bródnowskiego mężczyznę przyłapanego na kradzieży. 60-latek wykorzystał nieuwagę kobiety sprzątającej nagrobek i zabrał z jej wózka telefon oraz portfel. Dzięki zaangażowaniu pracowników cmentarza już po kilku minutach został ujęty.

REKLAMA

Policjanci z komisariatu na Bródnie interweniowali w związku z kradzieżą na terenie pobliskiego cmentarza. Zgłaszająca wyjaśniła, że sprzątając pomnik męża zostawiła bez nadzoru wózek na zakupy. Jej chwilową nieobecność wykorzystał nieznany mężczyzna, który wyjął jakiś przedmiot i zaczął się szybko oddalać.

REKLAMA

Okradł na cmentarzu emerytkę

78-latka starała się go zatrzymać, jednak ten nie reagował na jej wołanie.

Wkrótce straciła go z oczu. Pokrzywdzona zauważyła, że wewnętrzna kieszonka, w której był jej telefon i portfel, jest pusta. Emerytka poprosiła o pomoc napotkaną kobietę, która okazała się pracowniczką cmentarza. Ta z kolei skontaktowała się z mężem, również wykonującym prace porządkowe na tym terenie i przekazała mu informację o poszukiwanym. Dzięki ich szybkiej reakcji 60-latek po kilku minutach został ujęty.

Policjanci ustalili, że seniorce skradziono portfel, w którym miała m.in. dowód osobisty, kartę płatniczą oraz gotówkę. Przy 60-latku policjanci zabezpieczyli gotówkę w tej samej kwocie, jaką utraciła zgłaszająca. Mężczyzna nie przyznawał się do tej kradzieży, jednak nie był w stanie powiedzieć, w jakich nominałach miał pieniądze. Wyjaśnił, że otrzymał je od żony, a po chwili temu zaprzeczył. Potem tłumaczył, że otrzymał wynagrodzenie od pracodawcy, mimo że... jest bezrobotny. Żadne z tych wyjaśnień nie przekonały policjantów. Zatrzymali go.

REKLAMA

Zarzuty za kradzież

60-latek trafił do komendy przy Jagiellońskiej. Policjanci z Bródna przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonej i wszczęli dochodzenie. Na podstawie materiałów zgromadzonych w tej sprawie przedstawili zatrzymanemu zarzut dotyczący kradzieży mienia należącego do 78-latki, którego wartość wyceniła ona na 2 tys. zł. Za to przestępstwo może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA