REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

inwestycje

 

Wybrano wykonawcę nowej przychodni. Kiedy przyjmie pierwszych pacjentów?

  17 listopada 2022

Wybrano wykonawcę nowej przychodni. Kiedy przyjmie pierwszych pacjentów?
źródło: Facebook / Renata Kaznowska - Wiceprezydent m.st. Warszawy

SPZZLO Warszawa-Żoliborz znalazł wykonawcę budynku nowej przychodni, która powstanie przy ul. Przy Agorze. Koszt budowy dwupiętrowej placówki zdrowia wyniesie prawie 30 mln zł.

REKLAMA

- Znamy już wykonawcę budowy nowoczesnej przychodni przy ul. Przy Agorze 16B. Wybrana została oferta firmy Adamietz o wartości blisko 30 mln zł - poinformowała wiceprezydent Renata Kaznowska.

Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał dwa lata od momentu podpisania umowy.

Będzie to czterokondygnacyjny budynek (z jedną kondygnacją podziemną) o powierzchni 3870 m2, w którym mieścić się będzie podstawowa opieka zdrowotna dla dorosłych, POZ dla dzieci chorych i zdrowych, ale również poradnie specjalistyczne, poradnia rehabilitacyjna i poradnia zdrowia psychicznego. Inwestycja w pełni sfinansowana będzie przez Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Żoliborz.

REKLAMA

Wiceburmistrz Piątkowski cichym ojcem sukcesu

Droga do ogłoszenia przetargu nie była łatwa. Warunkiem rozpoczęcia budowy było wyłączenie hydroforni, która znajduje się w miejscu planowanej przychodni. W 2017 roku wiceburmistrz Włodzimierz Piątkowski zorganizował spotkanie władz dzielnicy z przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych budynków korzystających z przyłączy zlokalizowanych w hydroforni.

Po wielu latach w końcu udało się sfinalizować wykonanie nowych, niezależnych przyłączy. W 2019 roku działka została przekazana na rzecz SPZZLO Warszawa-Żoliborz i ruszyły prace projektowe nowej przychodni.

- W kwietniu wydałem pozwolenie na budowę, jednak problemem wciąż były pieniądze. Przed pandemią miasto dawało 15 mln zł, a SPZZLO dorzucało resztę z własnych, wypracowanych zysków. Potem przyszedł koronawirus i jedną z pierwszych decyzji prezydenta Warszawy było zabranie pieniędzy z rezerwy przeznaczonej na budowę przychodni i przeznaczenie ich na walkę z covid-19 - przypomina wiceburmistrz Piątkowski.

REKLAMA

Cudem znaleźli pieniądze

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że to nie miasto znalazło fundusze na budowę przychodni, ale SPZZLO Warszawa-Żoliborz samo wzięło na siebie sfinansowanie tej inwestycji. A będą to koszty ogromne.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to budynek nowej przychodni powinien przyjąć pierwszych pacjentów - głównie z Młocin i Wrzeciona - na początku 2025 roku.

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA