REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski »

 

W pobliżu plaży Romantycznej powstanie pierwsze w stolicy pole do minigolfa?

  25 lutego 2023

alt='W pobliżu plaży Romantycznej powstanie pierwsze w stolicy pole do minigolfa?'
zdjęcie ilustracyjne, źródło: Facebook/World Minigolf Sport Federation

Projekt budowy pierwszego w Warszawie profesjonalnego pola do gry w minigolfa zakłada utworzenie takiego miejsca w pobliżu - nie inaczej - Drogi Golfowej, nieopodal plaży Romantycznej w Wawrze.

REKLAMA

Michał Moszoro w ramach przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego Wawra zaproponował budowę za 600 tys. złotych pierwszego profesjonalnego pola do gry w minigolfa według wytycznych Światowej Federacji Minigolfa.

Minigolf w Warszawie

Ma to być 18 torów z drewnianych płyt pokrytych zieloną wykładziną z różnorodnymi przeszkodami. Wspólne hobby - jak szukać osób lubiących to, co Ty? Wspólne hobby - jak szukać osób lubiących to, co Ty?
Nowoczesne technologie otwierają zupełnie nowe metody rozszerzania grona znajomych. Tematyczne grupy na popularnych portalach społecznościowych oraz aplikacje mobilne przestają być utożsamiane tylko z poszukiwaniem romantycznych relacji. Grupa ludzi pragnących poznać wartościowych znajomych, z którymi mogliby współdzielić swoje pasje, jest niemałą częścią internetowej społeczności.
Dookoła posadzone zostałyby krzewy, kwietniki, ustawione drewniane ławeczki i kosze na śmieci.

- Dzięki temu pole mogłoby być nie tylko miejscem rozrywki, ale również mogłyby się na nim odbywać zawody na szczeblu krajowym i międzynarodowym. To także doskonałe miejsce na imprezy plenerowe czy spotkania integracyjne - przekonuje projektodawca, który wspomniał, że do tego pomysłu próbuje przekonać mieszkańców już od kilku lat.

Zapraszamy na zakupy

Próbują przekonać mieszkańców

- Startujemy w budżecie obywatelskim od 2015 roku i zawsze trochę głosów brakuje. Może w tym roku przełamiemy tego pecha i wybudujemy pole do minigolfa z prawdziwego zdarzenia w miejscu, gdzie na wiosnę i w lecie gromadzi się bardzo dużo ludzi. W innych europejskich krajach jest po kilkanaście pól tego typu, niech Warszawa nie pozostaje w tyle! - przekonuje autor projektu.

Czy w tym roku może się udać? Z pewnością nie jest to projekt dla wszystkich, a tylko dla bardzo wąskiej grupy ludzi, których stać na uprawianie tak drogiego sportu. W projekcie nie ma wzmianki odnośnie tego, skąd zwykły Kowalski miałby wziąć sprzęt, żeby móc skorzystać z takiego pola. Zapewne musiałby go sobie kupić. Projekt nie uwzględnia też szkoleń dla nowicjuszy, więc jest ewidentnie przeznaczony dla określonej, małej grupy ludzi. Być może tutaj znajdujemy odpowiedź, dlaczego pomimo wcześniejszych prób, do tej pory nie ma pola do gry w minigolfa na terenie Warszawy.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Fatso

25.02.2023 15:57

Nie pierwsze. W Choszczówce już było, kilkanaście lat temu. Zainteresowanie było zbyt małe i temat padł.

 swojak

27.02.2023 12:36

Tylko po co? Przez 4 miesiące będzie to jako tako funkcjonować, a w pozostałe miesiace okoliczne lumpy będą miały miejsce spotkań, czy będzie piwko (lub coś mocniejszego o małej pojemności), papierosy, bałagan, czyli syf.
A może te pieniadze przeznaczyć na chodniki, bądź poprawę tych istniejących? A może dzielnica Wawer wybuduje trochę ścieżek rowerowych, bo np. w Międzylesiu tam gdzie jest urząd w zasadzie nie ma ścieżek. Czyli jestesmy zieloną dzielnicą, ale nie mamy scieżek? Prosze spojrzeć na mapę um.warszawa.pl i zobaczyć, że dzielnica Wawer to istna Sahara jesli chodzi o ścieżki. Ale po co nam ścieżki, lepsza będzie już enta siłownia plenerowa, czy minigolf. Tu zawsze można ściągnąć fotoreporterów i zrobić sesję z otwarcia takie przybytku. A scieżka? Mizeria medialna. Minigolf, to prawie jak prawdziwy golf - duży prestiż i elitarność. A tak na prawdę to błazenada. Pozdrawiam
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break