REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

kronika policyjna

 

Ukradł karawan pogrzebowy. Grozi mu 10 lat więzienia

  7 listopada 2022

Ukradł karawan pogrzebowy. Grozi mu 10 lat więzienia
źródło: KSP

Policjanci z drogówki zatrzymali 30-latka, który mając prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu kierował... karawanem. Pojazd należał do firmy pogrzebowej, w której mężczyzna wcześniej pracował. Niedługo potem został ujęty przez świadków zaniepokojonych jego niebezpiecznym stylem jazdy. 30-latek usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem mercedesa i kierowania nim w stanie nietrzeźwości.

REKLAMA

Kilka dni temu po godzinie 7.00 rano patrol Wydziału Ruchu Drogowego został wezwany na ulicę Ossowskiego na Targówku, gdzie ujęto nietrzeźwego kierowcę mercedesa. Jego niepewny styl jazdy zaniepokoił pracowników porządkujących drogę, którzy uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali policję.

Po pijanemu ukradł karawan

Na miejsce jednocześnie z policjantami przybył właściciel firmy pogrzebowej, do której należy pojazd. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 30-letniego obywatela Ukrainy.

Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu prawie 4 promile alkoholu. Był agresywny i nie chciał wykonywać poleceń. Mundurowi zmuszeni byli zastosować wobec niego chwyty obezwładniające i założyli mu kajdanki. 30-latek nie miał przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami.

Właściciel karawanu wyjaśnił, w jakich okolicznościach pojazd został skradziony. Z informacji jakie przekazał wynikało, że obywatel Ukrainy był wcześniej zatrudniony w jego firmie pogrzebowej. Wiedział, gdzie przechowywane są kluczyki do mercedesa. Zabrał je i odjechał sprzed posesji. O tym, że mężczyzna przemieszczał się karawanem ulicami Targówka, doniósł im znajomy rodziny.

Zarzuty za kradzież z włamaniem

Policjanci zatrzymali 30-latka i przejechali z nim do komisariatu przy Chodeckiej na Bródnie. Tam ponownie sprawdzili jego trzeźwość. Alkomat nadal wskazywał wysoki poziom alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Odzyskanego mercedesa policjanci przekazali właścicielowi.

30-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań przy Jagiellońskiej na Golędzinowie. Następnego dnia dochodzeniowcy z Bródna przesłuchali go. Przedstawili mu zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem karawanu i kierowania nim w stanie nietrzeźwości. Za te przestępstwa obywatelowi Ukrainy może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkową odpowiedzialność mężczyzna poniesie za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA