REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

inwestycje

 

Trójbój inwestycyjny na stadionie OSiR-u Targówek na ostatniej prostej. Co się zmieni?

  3 listopada 2022

Trójbój inwestycyjny na stadionie OSiR-u Targówek na ostatniej prostej. Co się zmieni?
OSiR Targówek

Wymieniona bieżnia, nowe lampy ledowe, zadaszenie trybuny stadionu i fotowoltaika na dachu - to nowe inwestycje, które obecnie realizuje dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji na Targówku w kompleksie sportowym przy Łabiszyńskiej 20.

REKLAMA

- Nowe lampy znacząco polepszyły jakość oświetlenia stadionu OSiR Targówek! Z niecierpliwością czekamy, aż sami się o tym przekonacie - ogłosił ośrodek sportu.

Za mocne światło na stadionie?

Niektórzy przekonali się o tym już pierwszego wieczoru. Część mieszkańców narzeka, że nowe oświetlenie jest tak mocne, że aż oślepia kierowców jadących ulicą Łabiszyńską. Inni z kolei marudzą, że próby oświetlenia mogłyby być robione nieco wcześniej, np.

o 18:00, zamiast wtedy, gdy lokatorzy pobliskich bloków układają się już do snu.

Niemniej nowe, ledowe oświetlenie płyty boiska już jest. Jak zapewnia dyrektor OSiR-u Jacek Pużuk, będzie ono dużo bardziej energooszczędne. 250 tys. zł na realizację tej inwestycji udało się pozyskać z samorządu województwa mazowieckiego, który dał 100 tys. zł, oraz z budżetu miasta, które dorzuciło resztę. Co ciekawe, wykonawcę udało się wyłonić dopiero w czwartym przetargu, gdyż wcześniej nie było chętnych.

- Efektywność energetyczna to jedna z wielu zalet oświetlenia LED. Stosując innowacyjne technologie przyczyniamy się do znacznej poprawy stanu środowiska naturalnego - tak dyrektor zachwala inwestycję, która da oświetlenie płyty stadionu na poziomie 300 lumenów. Ale to tylko pierwszy etap zadania o nazwie "Trójbój inwestycyjny" przy Łabiszyńskiej.

Nowa bieżnia lekkoatletyczna w Warszawie

W drugim etapie "Trójboju inwestycyjnego" wykonano kapitalny remont, a właściwie wymianę bieżni lekkoatletycznej. Celem inwestycji za 600 tys. zł jest poprawa jakości i bezpieczeństwa użytkowników obiektu. W ramach tej kwoty wykonano niezbędne naprawy podłoża i krawężników oraz montaż nowej powierzchni poliuretanowej.

- Podczas modernizacji zadbamy o wszystkie parametry nawierzchni lekkoatletycznych, co znacząco poprawi komfort użytkowania - obiecuje dyrektor Pużuk.

Również tę inwestycję współfinansował samorząd województwa mazowieckiego, który wyłożył połowę kwoty. Drugą dorzuciło miasto.

Inwestują w tańszy prąd

Ostatnim etapem "Trójboju inwestycyjnego" jest zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej na zadaszeniu jednej z trybun stadionu.

- Stosując innowacyjne technologie przyczyniamy się do znacznej poprawy stanu środowiska naturalnego. Dzięki nowemu oświetleniu LED i nowej instalacji fotowoltaicznej zmniejszymy nasze roczne zakupy energii elektrycznej o ok. 20% - informuje dyrektor Pużuk.

Jak nam zdradza, wydatki na energię elektryczną w kompleksie przy Łabiszyńskiej 20 co miesiąc pochłaniały do tej pory około 100 tys. zł. Lwią część z tego pożera pływalnia. Nowością będzie zadaszenie jednej z trybun. Dzięki temu kibice i sportowcy będą mogli w deszczową pogodę skryć się pod dachem.

- Nasz ośrodek od 2018 roku pozyskuje prąd z energii słonecznej. Jesteśmy jednym z liderów wśród miejskich instytucji, do dziś wyprodukowaliśmy ponad 353 MWh, co zapobiegło ponad 300 ton emisji CO2 - zachwala dyrektor Pużuk.

Całkowita wartość zadania to 909 tys. zł i tutaj miasto było darczyńcą całej inwestycji, która ma się zakończyć pod koniec roku.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA