REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski

 

Trasa rowerowa, edukacyjna ścieżka, czy minipark sprawnościowy? Propozycje dla Lasu Bródnowskiego

  27 czerwca 2022

Trasa rowerowa, edukacyjna ścieżka, czy minipark sprawnościowy? Propozycje dla Lasu Bródnowskiego
źródło: Lasy Miejskie

Mieszkańcy proponują - mieszkańcy zagłosują. Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego obfituje w propozycje uatrakcyjnienia Lasu Bródnowskiego.

REKLAMA

Jeden z mieszkańców zaproponował wytyczenie nowych ścieżek i fragmentu parku rowerowego (ścieżki typu singletrack) na tzw. "zwałce", nazywanej też "górką śmieciową". Projekt ma na celu również wytyczenie alejek i ścieżki rowerowej wykorzystującej na nowo wyprofilowane i odpowiednio zabezpieczone skarpy nasypu - na dojściu od strony ulicy Malborskiej, zaś w miejscach podmokłych zostałyby wykonane drewniane kładki jako trasy pieszo-rowerowe.

Pomysłodawca zastrzega, że górka jest terenem leśnym i swój leśny charakter musi zachować. Zatem podczas realizacji tego pomysłu nie mogą być usunięte drzewa, krzewy i runo leśne.

- Proponowana trasa rowerowa nie może zdominować leśnego charakteru terenu oraz nie może ograniczyć dostępności dla pieszych użytkowników lasu. Należy zachować także funkcję górki saneczkowej - zastrzega autor pomysłu wycenionego na 750 tys. zł.

REKLAMA

Ścieżka ekologiczno-edukacyjna

Projekt Norberta Zielińskiego zakłada wybudowanie nowej ekologiczno-edukacyjnej ścieżki w lesie. Miałaby przebiegać przez urozmaicone siedliskowo i atrakcyjne tereny (grodzisko, kładka, aleja brzozowa, ścieżka zdrowia) w formie pętli. Treści edukacyjne umieszczone na tablicach zostałyby dobrane do ich lokalizacji, tak aby osoba z nich korzystająca mogła zobaczyć omawiane na nich elementy przyrody.

Forma, przebieg oraz wyposażenie ścieżki będzie pomocą dla nauczycieli podczas prowadzenia zajęć o tematyce przyrodniczej. Norbert Zieliński uważa, że warto wydać pół miliona złotych na: pięć tablic edukacyjnych poruszających tematykę ochrony przyrody, dziesięć tablic pulpitowych związanych z występującymi przy nich gatunkami drzew, pięć urządzeń sensorycznych i zręcznościowych (np.: równoważnia, pieńki do skakania i ścieżka sensoryczna) oraz "remont" alei brzozowej na około 300-metrowym odcinku.

REKLAMA

Minipark sprawnościowy

Ten sam auto proponuje wykonanie na leśnej polanie miniparku sprawnościowego, składającego się z drewnianych kłód i pali oraz powiększenie istniejącego już placu zabaw wraz z dosadzeniem dodatkowych roślin. Plac zabaw zostałby wzbogacony o dodatkowe zjeżdżalnie (np. w drewnianej wieży), trampoliny i huśtawki. Architektura nowych urządzeń miałaby być utrzymana w stylu obecnego wyposażenia, podłoże z piasku.

Głosowanie trwa do 30 czerwca na stronie urzędu miasta.

(db)

.
 

Komentarze (4)

# Buncol

28.06.2022 10:51

Las Bródnowski już dawno przestał być lasem, gdy zarządca postanowił wyciąć niemal połowę drzew na całym terenie. Las który miał masę ciemnych zakamarków i gęstą roślinność zaczął przypominac zwykły podmiejski park.
Tak zostało do dziś. Całośc dopełnia nieprzebrany tłum mieszkańców z powstałych niedawno w okolicy osiedli

# filon

28.06.2022 13:37

Ani las ani park. Bezpłatny sralnik dla psów i wysypisko śmieci. Plus koczowiska bezdomnych.

# asd55

29.06.2022 10:49

Różne koromysła typu ścieżka zdrowia z belek niszczeją i butwieją w Parku Młocińskim, bo też nie wiadomo, jak mielibyśmy toto użytkować. Ale sosny ścięto, ktoś kasę wziął, gitara gra.

REKLAMA

# jamiszcz

04.07.2022 23:24

takie czasy ukraińcom kwatery a bezdomnym lasek <bez wyzywienia i 500 plus>
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA