REKLAMA

Białołęka

kronika policyjna »

 

To była zemsta za zbrodnię na Tarchominie. Zatrzymano sprawców egzekucji na Ząbkowskiej

  8 września 2023

alt='To była zemsta za zbrodnię na Tarchominie. Zatrzymano sprawców egzekucji na Ząbkowskiej'
źródło: KSP

Policjanci stołecznego "Archiwum X" zatrzymali dwóch członków grupy ząbkowsko-praskiej powiązanych z głośnym zabójstwem "Hiszpana", ochroniarza jednego z bossów gangu wołomińskiego. Zbrodni dokonano ponad dwie dekady temu na ul. Ząbkowskiej w Warszawie. Motywem miała być zemsta, za wcześniejsze zabójstwo członka ich grupy pod siłownią na Tarchominie.

REKLAMA

Przypomnijmy, 20 września 2002 roku w jednej z restauracji przy ul. Ząbkowskiej na warszawskiej Pradze Północ, około 21:00 zamaskowani sprawcy dokonują zaplanowanej egzekucji na jednej z osób należących do konkurencyjnej grupy przestępczej. Padają strzały z automatycznej broni palnej, po których sprawcy uciekają. Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie! Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie!
Damskie perfumy są dzisiaj nieodłącznym elementem codziennych stylizacji na uczelnie, do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi. Równie ważnym jak dobrze dobrane dodatki, biżuteria, odpowiedni makijaż czy fryzura.
Na miejscu ginie "Hiszpan", dawny ochroniarz "Wariata", jednego z bossów gangu wołomińskiego. Był to odwet tzw. grupy grochowskiej na zastrzelenie kilka tygodni wcześniej pod siłownią na Tarchominie jednego ze swoich członków. Śmierć wtedy poniósł bliski kolega zatrzymanych.

Jeden ukrywał się na Ukrainie, drugi żył i pracował w Warszawie

Od tych wydarzeń minie wkrótce 21 lat. W tym czasie jeden ze sprawców ukrywał się poza granicami kraju. Wydano za nim międzynarodowy list gończy, który został zrealizowany na terenie Ukrainy. Aby doprowadzić go przed polski wymiar sprawiedliwości wymagana była zgoda Prokuratury Generalnej innego kraju. W lipcu br. taka zgoda wpłynęła. Sprawcę doprowadzono do prokuratury, gdzie zostały mu postawione zarzuty, m.in. zabójstwa i działalności w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Drugi ze sprawców został odnaleziony i zatrzymany 9 sierpnia w Warszawie w miejscu pracy. Po ponad dwóch dekadach nie krył zaskoczenia z wizyty policjantów. Zatrzymani sprawcy przebywają w areszcie śledczym. Grozi im dożywocie.

Zapraszamy na zakupy

"Archiwum X" wznowiło sprawę zbrodni sprzed lat

Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań. Trzy lata temu policjanci stołecznego "Archiwum X", czyli zespołu do spraw niewykrytych zabójstw wraz z Prokuraturą Rejonową Warszawa-Praga Północ, zajęli się ponowną analizą całości materiałów. Przeprowadzili ponowne badania laboratoryjne zabezpieczonego pierwotnie materiału dowodowego. Policjanci skorzystali z nowoczesnych technologii, aby uaktualnić analizę monitoringu przy wykorzystaniu najnowszego oprogramowania komputerowego. Dzięki temu wytypowali nowych świadków zdarzenia, co wzmocniło materiał dowodowy. Po dwóch latach wnikliwej pracy pozwoliło to policjantom na wytypowanie sprawców a prokuratorowi na przedstawienie mężczyznom zarzutów.

(jr)

.
 

Komentarze (1)

# ghovjnjv

23.09.2023 16:51

1
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023