REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

oświata

 

Szkoła przy ul. Rozłogi pęka w szwach. Ratusz zapowiada zmiany obwodów szkół

  25 października 2022

Szkoła przy ul. Rozłogi pęka w szwach. Ratusz zapowiada zmiany obwodów szkół
Fot. Jarosław Oborski

Problem przepełnionej Szkoły Podstawowej nr 363 na Jelonkach Południowych jest znany od lat. Niestety, dyrekcja może jedynie bezradnie rozkładać ręce. Problem chyba najłatwiej dałoby się rozwiązać, gdyby wyprowadził się Ośrodek Pomocy Społecznej, który zajmuje część budynku. Drugim z pomysłów jest zmiana granic obwodów szkół.

REKLAMA

- Interwencji wymaga problem przepełnienia w szkole nr 363 im. Witolda Doroszewskiego przy ul. Rozłogi 10.

Brakuje sal, przez co uczniowie mają lekcje na zmiany - pisze do redakcji zaniepokojona czytelniczka.

Uczniowie późno kończą zajęcia

- W tym roku utworzono w szkole aż siedem klas pierwszych, czyli tyle samo, co w podstawówce przy ul. Irzykowskiego, tyle tylko, że szkoła przy ul. Irzykowskiego jest dużo większa i ma oddzielny budynek dla klas młodszych. Niestety, szkoła nr 363 dzieli budynek z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który już dawno powinien zostać przeniesiony - przekonuje czytelniczka. - Ponadto są dnie w tygodniu, gdy uczniowie klas 4-8 kończą lekcje nawet o godz. 17:30, co nie wpływa dobrze na ich wyniki w nauce, stan psychiczny i fizyczny - dodaje.

"Dziękować władzom, że w toaletach nie muszą się uczyć"

O problemie przepełnionej szkoły podstawowej przy Rozłogi pisaliśmy wielokrotnie. Ostatni raz w grudniu 2020 roku. - Już dawno władze dzielnicy powinny wyprowadzić Ośrodek Pomocy Społecznej ze szkoły przy ul. Rozłogi. Dzieci potrzebują więcej sal - zauważył jeden z rodziców. Pozostali rodzice alarmowali, że dzieci uczyły się nawet kilka godzin dziennie w prowizorycznych salach bez okna, co jak na XXI wiek w nowoczesnej stolicy europejskiego miasta powinno być rzeczą niedopuszczalną. - Tyle roczników ściśniętych w salach wielkości kawalerki... Dziękować władzom, że w toaletach nie muszą się uczyć - z ironią komentował wówczas pan Robert.

- Władze dzielnicy Bemowo doskonale znają trudną sytuację bazową wszystkich szkół funkcjonujących w dzielnicy i konsekwentnie od kilku lat zabiegają o budowę kolejnego obiektu edukacyjnego - informuje rzeczniczka urzędu dzielnicy Natalia Walka i wylicza, że po roku 2010 na terenie dzielnicy powstały dwie duże szkoły podstawowe: nr 350 przy ul. Irzykowskiego oraz nr 357 przy ul. Zachodzącego Słońca. Jednocześnie rozbudowane zostały podstawówki nr 306 przy ul. Tkaczy 27 oraz nr 341 przy ul. Oławskiej 3. To jednak nie pomogło.

"Rodzice robią wszystko, aby dziecko umieścić w tej właśnie szkole"

- Nowa szkoła na Szeligowskiej z pewnością odciąży szkołę przy Rozłogi. Prowadzone są także rozmowy z dyrektorem tej szkoły, jak również z OPS-em, w celu polepszenia warunków pracy szkoły. Rozważana jest również zmiana obwodu szkoły nr 363, jednak efekt nie będzie natychmiastowy - przekonuje nas rzeczniczka.

Obecnie do szkoły przy Rozłogi uczęszcza 913 uczniów, uczniowie mieszkający w obwodzie tej placówki mogliby starać się o przyjęcie do każdej innej szkoły, jednak podstawówka nr 363 ma bardzo dobrą opinię wśród rodziców, którzy świadomi ogromnych problemów lokalowych, zapisują do niej swoje dzieci. Do tego dodać należy fikcyjne meldunki na Jelonkach osób mieszkających zupełnie gdzie indziej.

Zmiana obwodów pobliskich szkół?

Jak się okazuje bemowski ratusz intensywnie pracuje nad zmianą obwodów szkolnych. Obecne granice obwodu podstawówki nr 363 zaczynają się od przecięcia osi ul. Szeligowskiej z granicą dzielnicy Bemowo, potem wzdłuż ul. Batalionów Chłopskich i osi ul. Batalionów Chłopskich do przecięcia z ul. Lazurową, następnie do przecięcia z Batalionów i Chłopskich i znów Lazurową, potem granica biegnie aż do Człuchowskiej i wzdłuż niej do Okrętowej, następnie Okrętową mknie do przecięcia z ul. Drzeworytników, następnie do Połczyńskiej i wzdłuż niej do przecięcia z al. 4 Czerwca 1989 r., tu zaś ponownie powraca na styk z granicą Bemowa, Ursusa i gminy Ożarów Mazowiecki a następnie wzdłuż granicy Bemowa do przecięcia z osią ul. Szeligowskiej.

To bardzo rozległy teren. Trwają prace nad zmianami obwodów szkół nr 306, 350 i 363, mające na celu odciążenie tej ostatniej. - Nowe obwody mogą zostać wdrożone od nowego roku szkolnego 2023/2024 - informuje rzeczniczka Natalia Walka.

(db)

.
 

Czytaj na ten temat

Polecamy

Komentarze (7)

# Orto Graff

25.10.2022 10:55

A nie powinno być "Szkoła przy Rozłogach"?
M.: kto, co? - te Rozłogi.
D.: kogo, czego? - tych Rozłogów.
C.: komu, czemu? - tym Rozłogom.
B.: kogo, co? - te Rozłogi.
N.: kim, czym? - tymi Rozłogami.
M.: o kim, o czym? - o tych Rozłogach.
W.: Rozłogi!

# DeWu

25.10.2022 13:33

#Orto Graff napisał(a) 25.10.2022 10:55
A nie powinno być "Szkoła przy Rozłogach"?
M.: kto, co? - te Rozłogi.
D.: kogo, czego? - tych Rozłogów.
C.: komu, czemu? - tym Rozłogom.
B.: kogo, co? - te Rozłogi.
N.: kim, czym? - tymi Rozłogami.
M.: o kim, o czym? - o tych Rozłogach.
W.: Rozłogi!

NIe.
Przy (ulicy - w domyśle) Rozłogi

# jkk

25.10.2022 14:30

Ja noszę kalosze.
Ty nosisz kalosisz.
On nosi kalosi.
My nosimy kalosimy.
Wy nosicie kalosicie.
Oni noszą kaloszą.
Tylko kiedy te kalosze będzie można zanieść do nowej szkoły przy Szeligowskiej, która z pewnością odciąży szkołę przy Rozłogi?

REKLAMA

# Orto Graff

25.10.2022 15:01

#DeWu napisał(a) 25.10.2022 13:33
Przy (ulicy - w domyśle) Rozłogi
Nie. Bo analogicznie by było "Przy Szczere Pole" albo "Przy Kacze Dołki". Bez sensu.

# Ferduś

25.10.2022 22:48

No proszę, to władze i dyrekcja szkoły dopiero teraz dowiedzieli się o przepełnieniu. Refleks szachisty - gratulacje.
A nie można było pani Walka ruszyć małymi skurczonymi rozumkami i "wdrożyć" to przed początkiem roku 2022/2023???? Przerosło jednak.

# Ferduś

25.10.2022 22:51

aaaaa, zapomniałem o popisach "polonistów, gramatyków i pseudo bralczyków", którzy zamiast pochylić się nad meritum sprawy popisują się nie wiedząc, że robią z siebie idiotów a przede wszystkim nic nie mając do powiedzenia na siłę próbują zaistnieć.

REKLAMA

# jkk

26.10.2022 08:55

Ferduś.
Nie jestem polonistą ale, moim zdaniem, władze i dyrekcja "dowiedziały się". Uważam za przesadną opinię Orto Graffa, stąd mój wcześniejszy komentarz pokazujący do czego może prowadzić przesada.
Co do meritum sprawy, wskazałem na rozwiązanie w postaci nowej szkoły na ulicy Szeligowskiej. Rzeczniczka urzędu dzielnicy o tym wspomniała, brakło jednak szczegółów kiedy ta szkoła ma szanse zaistnieć. Osobiście jestem zdania, że szkoła powinna być zbudowana tam gdzie są uczniowie, czyli przy Batalionów Chłopskich.
I jeszcze jedna uwaga. Wybory samorządowe będą mieć miejsce dopiero w przyszłym roku, tak się składa że najczęściej tuż przed wyborami wdrażane są w życie pomysły, które mają na celu uzmysłowienie mieszkańcom jak władze o nich dbają.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA