REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

drogi

 

Szkoła przy Cyklamenów: słupki poprawią bezpieczeństwo?

  17 grudnia 2021

Szkoła przy Cyklamenów: słupki poprawią bezpieczeństwo?
źródło: fanpage Szkoła Podstawowa nr 404 w Warszawie

Przewodniczący rady dzielnicy Wawer Michał Żebrowski zaproponował zmianę organizacji ruchu obok Szkoły Podstawowej nr 404. Urzędnicy zbadają możliwości.

REKLAMA

Przewodniczący rady Wawra Michał Żebrowski zwrócił się do burmistrza o zamontowanie słupków wzdłuż ogrodzenia szkoły podstawowej przy Cyklamenów. Nie ma tam chodnika a teren jest wykorzystywany jako dziki parking, co zmusza pieszych do wchodzenia na jezdnię.

REKLAMA

Brakuje chodnika

- Stwarza to oczywiście niebezpieczeństwo, dlatego zamontowanie mechanicznych przeszkód uniemożliwiających parkowanie wydaje się niezbędne - argumentuje przewodniczący.

Wiceburmistrz Leszek Baraniewski odpowiada, że propozycja zostanie przeanalizowana. Parkowanie we wskazanym miejscu jest niezgodne z przepisami, więc wawerski ratusz przygotuje projekt nowej organizacji ruchu, uwzględniający słupki.

Następnie będzie musiało wypowiedzieć się Biura Zarządzania Ruchem Drogowym, ale jego decyzja wydaje się być formalnością. Urzędnicy pod wodzą dyrektora Tamasa Dombiego bardzo chętnie likwidują dzikie parkingi.

REKLAMA

Jednokierunkowy parking?

Przewodniczący Żebrowski ma też drugi pomysł na poprawę bezpieczeństwa dzieci wokół Szkoły Podstawowej przy Cyklamenów. Proponuje zmianę organizacji ruchu na parkingu znajdującym się po zachodniej stronie za ogrodzeniem. Urząd dzielnicy rozważy wprowadzenie tam ruchu w jednym kierunku.

- Przeanalizowanie organizacji ruchu pod kątem m.in. wprowadzenia ciągów jednokierunkowych, nakazów i zakazów jazdy w odpowiednich kierunkach znacząco poprawiłoby bezpieczeństwo, a także płynność ruchu - uważa.

(db)

.
 

Komentarze (2)

# Giewicza

19.12.2021 16:43

Z reguły tego typu zabiegi poprawiają w dużej mierze bezpieczeństwo zaraz przy przejsciu do szkoły.

# mirko

21.12.2021 11:48

Kilka słupków już stanęło, najbliżej furtki. Wielkopaństwo zaczęło parkować swoje pojazdy albo tuż przed nimi, albo po drugiej stronie drogi (w strefie zamieszkania), albo po prostu zatrzymywać się na przejściu dla pieszych, widocznym na zdjęciu. Niektórym trzeba chyba słupek wbić w czoło, żeby zmusić ich do refleksji na temat, po co one tam stoją (podpowiedź: nie po to, żeby szukać możliwości ich ominięcia). Kilkukrotnie pojawiały się tam patrole straży miejskiej, ale ograniczały się do stania - nawet nie pouczały, nie mówiąc już o karaniu.
Jeszcze mógłbym być bardziej wyrozumiały, gdyby tam były problemy z parkingiem - ale ich nie ma. Są dwa ogromne parkingi po zachodniej stronie, z wolnymi miejscami nawet w godzinach odbioru / przywozu dzieci. 100 metrów to chyba nie jest odległość nie do pokonania? Jest parking pod Hiltonem. Jest parking pod Miasteczkiem ruchu drogowego (ten już nieco dalej, zabójcze 200 metrów do pokonania). Ale oczywiście najlepiej rozjeżdżać trawniki / kamienie dekoracyjne / stawać w bramie pożarowej...
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA