REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drogi

Szeligowska się rozpada. Kiedy remont ruchliwej drogi?
REKLAMA

Szeligowska się rozpada. Kiedy remont ruchliwej drogi?

Z roku na rok ruch na dawnej wiejskiej drodze jest coraz większy. Obok straszy połamany chodnik, a o drodze rowerowej można zapomnieć.

REKLAMA

Jeszcze kilka pokoleń temu Szeligowska była drogą łączącą podwarszawskie wsie - Jelonki i Chrzanów. Dziś wciąż jest wąską ulicą, ale jej krajobraz zmienia się z roku na rok. W rejonie skrzyżowania z Rayskiego przybywa bloków mieszkalnych. Ruch jest coraz większy, ale w jezdni i chodniku wciąż straszą dziury a rowerzyści muszą korzystać z jednego pasa z samochodami i autobusami.REKLAMA

Szeligowską zbudują od zera

- Szeligowska się rozpada - pisze nasz czytelnik. - Czy możecie dowiedzieć się, kiedy planowany jest jakiś remont?

- Szeligowska będzie rozkopana przez MPWiK, które planuje budowę magistrali wzdłuż niej - mówi Jakub Dybalski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. - Po drugie, to ulica do zbudowania właściwie od nowa. Jest zniszczona i nie ma odwodnienia, więc raczej będzie to zadanie inwestycyjne realizowane przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.REKLAMA

Budowa dróg kosztuje

Ile mogłaby kosztować budowa nowej Szeligowskiej? Od Lazurowej do trasy Obrońców Grodna (S8) ulica ma około 1700 metrów długości. Ostatnią w miarę podobną inwestycją ZMID była rozbudowa Głębockiej na Białołęce, gdzie zbudowano dodatkowo kilka rond i drogę rowerową, a na pewnym odcinku także dodatkowy pas ruchu w kierunku Bródna. Przebudowa ulicy na długości 2300 metrów kosztowała 49 mln zł.

Na tej podstawie koszty budowy Szeligowskiej można bardzo ostrożnie oszacować na 30-40 mln zł. W budżecie Warszawy na dziś nie ma pieniędzy na ten cel.

(dg)REKLAMA


  • Poleć
  • Polub Tu Bemowo
  • Udostępnij

Szeligowska się rozpada. Kiedy remont ruchliwej drogi?

Szeligowska się rozpada. Kiedy remont ruchliwej drogi?

17.03.2021 18:15 #Marian
Wąska ulica. Nie ma co zwężać. To nie robota dla Rafała.
No może jedynie do tych dziur dodać setkę progów od szwagra jak wam bardzo zależy.
17.03.2021 19:10 #jkk
Podejrzewam, że pieniędzy na budowę Szeligowskiej nie będzie jeszcze długo. Minie kilka lat zanim deweloperzy wybudują przedłużenie Człuchowskiej do skrzyżowania Szeligowskiej z Rayskiego co odciąży nieco część Szeligowskiej. Zdumiewa sposób myślenia włodarzy Bemowa, którzy kupili przy Szeligowskiej działkę pod szkołę nie uwzględniając stanu głównej ulicy dojazdowej do tej szkoły. Stan tej ulicy wraz z niezbędnym jej uzbrojeniem w media to jeden z głównych powodów niepodjęcia budowy tak potrzebnej szkoły. Musimy czekać na wybudowanie stacji metra co zapewne stanowić będzie impuls do inwestowania w jej okolicy dla władz dzielnicy.
17.03.2021 20:00 #Dziadek parkingowy
#jkk napisał(a) 17.03.2021 19:10

Zdumiewa sposób myślenia włodarzy Bemowa
Sposób czego?
17.03.2021 21:52 #Rex
Nie ma kasy na remont bo przecież trzeba zrobić Bajtkowi skrót na lotnisko. Ale fakt, dla szwagra na garby jeszcze się wysupła.
17.03.2021 22:02 #jklpo
Jest wiele ulic w takim stanie ale to nie śródmieście...
17.03.2021 23:18 #jkk
W Warszawie odkrywa się ostatnio, przy okazji wykonywania innych robót, fragmenty dawnych ulic. Kostka brukowa to wszak świadectwo historii, zaraz wkracza konserwator zabytków. Zapewne władze miasta chcą aby Szeligowska sama odkryła swoje prawdziwe oblicze kiedy resztki asfaltu wykruszą się pod wpływem nacisku kół ciężkich pojazdów obsługujących kolejne inwestycje deweloperskie. Wtedy ukaże się stara wersja ulicy, wąska wypiętrzona kostka a obok pobocze z licznymi kałużami. Szeligowska ma szansę trwać w takiej postaci jeszcze długie lata.
18.03.2021 08:48 #lideksynubeka
Tak,zwięzić się nie da. Ale może Rafalala ze swoim vce przydentem,który jest opętany przez rower,przerobią ulicę na ścieżkę rowerową?
Małorolni z Chrzanowa zapitalający w imię POstępu do Castoramy i Ikei rowerami po płytki i szafki....
18.03.2021 09:25 #Wredny Kocur
#jkk napisał(a) 17.03.2021 23:18

W Warszawie odkrywa się ostatnio, przy okazji wykonywania innych robót, fragmenty dawnych ulic. Kostka brukowa to wszak świadectwo historii, zaraz wkracza konserwator zabytków.
To nie jest prawdą. Przy przebudowie Chmielnej z okazji Varso, gdy zdarto asfalt i ukazała się brukowa ulica, to żaden konserwator się nie zainteresował i jest nowiutka i ładna. :)
18.03.2021 09:26 #tomi_
...nie ma kasy bo trzeba kupić butelkomaty, co się psują za kilka milinów (parę sztuk)
...nie ma kasy bo musi być strefa z palet za milion PLN, bez toalety i z budką z piwem na Bankowym
...nie ma kasy bo trzeba zrobię kładkę rowerową przez Wisłę -baaardzo potrzebna
...nie ma kasy bo trzeba hostel dla "peda..w" otworzyć za kasę podatników w stolicy
...nie ma kasy bo trzeba zatrudnić kolejnych urzędasów w stolicy (w urzędach) po znajomości zatrudnić
...nie ma kasy bo.... można by tak długo wymieniać przekręty ciągnąć..

Pani Haniu proszę wracać ba stołek prezydenta stolicy, bo obecny Koleś nie radzi sobie. Jest nieudolny i zajmuje się ideologią a nie swoją pracą.
18.03.2021 09:48 #realista
#tomi_ napisał(a) 18.03.2021 09:26]
...nie ma kasy bo trzeba kupić butelkomaty, co się psują za kilka milinów (parę sztuk)

dodam jeszcze:
...nie ma kasy bo misto płaci gigantyczne janosikowe,
...nie ma kasy bo przyjezdni nie płacą podatków w Warszawie,
...nie ma kasy bo wpływy z PIT sa niższe (przez obniżenie podatków do 17% i zwolnienie młodych do 26 roku) (a czemu nie obniżono VAT-u - może dlatego że idzie do budżetu Państwa nie do gmin),
...nie ma kasy bo były podwyżki dla nauczycieli a nie ma z budżetu wyrównania tych podwyżek,
...nie ma kasy bo Państwo nie pomaga w czasie pandemi (a zamyka biznesy = mniejsze wpływy z najmu podatków)
itd ...
REKLAMA
18.03.2021 13:01 #lideksynubeka
Odnośnie ostatnich trzech punktów wypowiedzi @ realista,to robi się ciekawie.Przez wszystkie lata powszechnym głosem było obniżenie podatków. Tutaj zaczyna się walka o podwyżkę podatków,bo młodzi widocznie powinni płacić wyższe. A i tak nie ma wystarczających pieniędzy,których Rafalala nie przesra.

Co do podwyżek pensji dla nauczycieli,to zatrudnia ich samorząd. Czyli zarządzanie Rafalali ma polegać na to,że daje on podwyżki,nie ma na nie pokrycia,więc domaga się więcej forsy od rządu? Może w ramach oszczędności zwolni jednego z 36 p.o. dyrektorów w Ratuszu.

A jak Rafalala pomaga biznesowi w pandemii? Przecież to jego elektorat,to on powinien im pomagać,a nie rząd.
18.03.2021 14:21 #jkk
Gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie. Prawda jest tego rodzaju, że Szeligowska jest warszawską ulicą od 70 lat, do 1960 roku pod mianem Sienkiewicza. Od tych 70 lat miasto zrobilo na tej ulicy niewiele uznając zapewne, iż nie ma takiej potrzeby. Teraz potrzeby nagle się ujawniły w miarę zabudowy kolejnych obszarów dawnego Chrzanowa, okazuje się jednak iż potrzeby wzrosły również w całym mieście. Te 200 hektarów skromniutko uzbrojonego terenu wymaga jednak olbrzymich funduszy aby mogło spełniać właściwie swoją funkcję. Realnie rzecz biorąc, to co dzieje się już od dłuższego czasu, czyli tworzenie tej części miasta przez deweloperów za pieniądze przyszłych mieszkańców odbywać się będzie z niewielkim udziałem miejskich funduszy jeszcze przez długie lata. Miasto, z uwagi na nieadekwatne do potrzeb środki, skazane jest na rolę impotenta który nawet jak chce to niewiele może.
19.03.2021 06:11 #BedzieSzkołaBędzieDroga
Nie wyremontują tej ulicy aż nie wybudują przy niej większości planowanych bloków (ciężki sprzęt szybko by ją zniszczył). Pewnie ogarną to wtedy kiedy wybudują SZKOŁĘ... a kiedy to będzie? Nikt tego nie wie :).
19.03.2021 07:37 millionreasons
Da się tam przejechać w godzinach szczytu? Rzadko bywam w tych okolicach, ale to się niebawem zmieni i nie wiem na co się nastawić :)
19.03.2021 11:02 #wwa
Lider, brak konsekwencji . Buraki z Chrzanowa be a z awangardy cacy?
21.03.2021 15:19 #rob82
developerzy powinni wyremontowac ta ulice ..... gigantyczne osiedla a dróg i parkingów brak, wkurza to juz na bemowie i chrzanowie..... najlepiej niech bedzie blok w blok i ceny z kosmosu za wynajem. walić to jeszcze chwila i przeniosę się do vana
21.03.2021 19:04 #Dziadek parkingowy
#rob82 napisał(a) 21.03.2021 15:19

developerzy powinni wyremontowac ta ulice ..... gigantyczne osiedla a dróg i parkingów brak, wkurza to juz na bemowie i chrzanowie..... najlepiej niech bedzie blok w blok i ceny z kosmosu za wynajem. walić to jeszcze chwila i przeniosę się do vana
Deweloperzy są od budowania domów. Budowa ulic jest zadaniem miasta.
23.03.2021 12:09 #Kris
Chciałbym aby ktoś pomyślał o pieszych i biegaczach, pilnie potrzebny jest chodnik na drodze technicznej przy S8 pod wiaduktami Szeligowska i Sochaczewska.
Bardzo proszę zajmijcie się tym, jest tam bardzo niebezpiecznie.
23.03.2021 22:03 #Criz
#Kris napisał(a) 23.03.2021 12:09

Chciałbym aby ktoś pomyślał o pieszych i biegaczach, pilnie potrzebny jest chodnik na drodze technicznej przy S8 pod wiaduktami Szeligowska i Sochaczewska.
Bardzo proszę zajmijcie się tym, jest tam bardzo niebezpiecznie.
A ktoś każe im tamtędy się szwendać?
23.03.2021 23:33 #jkk
Kris.
Zajmijcie się tym. To znaczy, kto ma się zająć? Czy to apel do ludzi, którzy nie bardzo wiedzą, o co chodzi? Niestety, życie to jest ciągła walka, walka o swoje racje. Apel do kogokolwiek aby walczył o nasze prawa nie ma najmniejszego sensu. Przedstaw swoje racje komuś, kto może Ci pomóc, np. do władz dzielnicy.
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

więcejREKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Winter Sale do -60%
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA