REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

budżet obywatelski

 

Sto nowych ławek na Woli. Wielka wymiana w parkach

  13 maja 2022

Sto nowych ławek na Woli. Wielka wymiana w parkach
źródło: UD Wola

W parku Szymańskiego i na Moczydle stanie 100 nowych ławek, które zastąpią stare i zniszczone sprzęty. To realizacja pomysłu mieszkańców.

REKLAMA

2546 głosów - dokładnie takie poparcie zyskała w ubiegłym roku propozycja wymiany stu ławek w parkach Szymańskiego i Moczydło. Urząd dzielnicy właśnie zabiera się do realizacji pomysłu radnego Karola Jankowskiego i Pawła Burskiego.

REKLAMA

Nowe ławki w parkach

Projekt zakłada montaż w obu parkach łącznie stu ławek według projektu Ławki Warszawskiej stworzonego cztery lata temu. Nowe meble miejskie zastąpią te najbardziej wysłużone i zdewastowane.

Urząd dzielnicy podpisał już umowę a wykonawca przygotowuje się do rozpoczęcia prac. Ławki staną w ciągu czterech miesięcy.

Według zapowiedzi wolskiego ratusza ławki będą estetyczne i trudne do zdewastowania. Wybrany model ma metalową konstrukcję z dwoma podłokietnikami a siedzisko i oparcie wykonane jest z trwałego drewna. Koszt demontażu starych ławek i montażu nowych to blisko 292 tys. zł.

REKLAMA

Sukces ma wielu ojców

Wolski ratusz poinformował o rozpoczęciu wymiany ławek w komunikacie, który trudno nazwać inaczej, niż wielką manipulacją. Nazwiska pomysłodawców wymienione są na samym końcu, przy czym zabrakło informacji, że Karol Jankowski jest radnym dzielnicy.

Zamiast pomysłodawców w komunikacie wypowiada się Joanna Tracz-Łaptaszyńska - przedstawiona jako radna Woli - która nie ma absolutnie niczego wspólnego z wymianą ławek w parku Szymańskiego i na Moczydle. Wypowiadają się także burmistrz Krzysztof Strzałkowski i jego zastępca Robert Rafałowski, których rola ogranicza się do realizacji pomysłu radnego Jankowskiego i Pawła Burskiego. Nie musimy dodawać, że pomysłodawcy są związani z inną opcją polityczną niż burmistrz Strzałkowski.

(dg)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie? Zapisz się do naszego newslettera.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA